Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Kinéztem" egy kutyát a...

"Kinéztem" egy kutyát a retrieverhelpnél, de csak bentalvással lehet örökbe fogadni. Ez komoly? Találok olyan "céget", ahol nem kötelező együtt aludni a kutyával?

Figyelt kérdés
Nem kerti dísznek kell, de az összes eddigi kutyánk túlélte, hogy nem a házban aludt. Nem is lenne egyedül.
2016. jan. 2. 14:54
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
42%

Nem. Itt az a kérdés, hogy ha valahova le van írva egy pár feltétel, akkor minek akarja megváltoztatni...én ezt nem értem..van százmillió meg egy kutya, akik gazdára várnak, ha nem tud megfelelni a feltételeknek, akkor LÉPJEN TOVÁBB. Én sem hozok el egy kutyákkal őrjöngő kutyát a 2 félős kutyámhoz, csak mert "tetszik"...

:D Komolyan, mint a dedóban.


Amúgy meg sok panelban él olyan fajta, amelyiknek nem kéne panelban laknia, mert egyszerűen nem oda lettek kitalálva, és van olyan panelos ismerősöm, aki 2x 10percre viszi le, és a kutya szenved. Van olyan, aki az egész napját (munkán kívül) arra áldozza, hogy foglalkozzon a kutyájával lent is fent is.

És van olyan ismerősöm, aki kertben lakik, de benti is és kinti is a kutyája, járnak vele mindenhova, elviszik magukkal, ha elutaznak, karácsonykor ugyanúgy vesznek neki ajándékot, stb, tehát mint egy családtaggal, és van olyan is, aki kib.assza a kertbe, jobb esetben nem láncra, és életében nem hallott még ilyenről, hogy séta, játék, foglalkozás...Minden ember más, és minden fajta mást igényel.

Személy szerint azt vallom, hogy bent a kutya jobban oda tud figyelni a gazdájára, többet kommunikálnak akár tudat alatt is, mintha a kutya azt várná a nap 23 órájában, hogy kimenjen és VELE foglalkozzon a gazda, mert hát a fűnyírástól mgé nem lesz okos a kutya....de persze nagyon sok menhelyi kutya örülne annak, ha valakinek a házára vigyázhatna odakint, és kapna 1-2 óra figyelmet. Mert soknak még ennyi sem járt soha az életében...

Más, mikor vesznek egy szaporítós kutyát, na azzal tudnak még felidegesíteni, hogy tudja, hogy mennyi kutya van a menhelyeken, de ragaszkodik a fajtához (mint esetünkben a kérdező), de arra már nincs pénze, hogy törzskönyveset vegyen (elvileg a kérdező megteheti, szóval rá ez nem érvényes), és vesz egy szapcsisat, akit kirakhat a kertbe.


Amúgy nyilván nem véletlenül vannak szabályok, és feltételek egy kutyához, de ha ilyen primitíven állna mindenki ezekhez, akkor sok kutya megjárta volna. Kívánom, hogy ha el is hozza ezt a kutyát a kérdező, akkor vegyék vissza tőle. Másrészt meg fogok levelet írni nekik, hogy nagyon nézzék meg a közeljövő pár évben, hogy hova adnak kutyát...mert hogy ilyen bunkók is léteznek, akik annyira önzőek, mint egy elkényeztetett csitri, hogy de márpedig nekik az kell, és kész, mit számít, hogy a kutya mit akar....vagy mi jó a kutyának..

2016. jan. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim válasza:
26%

ez valami vicc?

eszembe nem jutna beengedni a kutyát . jó kivétel műtét után mg mennydörgés, petárda idején. ezt ő is tudja, és olyankor az előszobában lefekszik. a kutya szerintem házőrző: nálunk hatalmas a kert, vannak állatok, nagyon jól érzi magát a kutya. ez nem azt jelenti hogy elhanyagoljuk, e eszembe nem jutna a saras szőrhullató kutyát a szobába beengedni ahol a kisgyerekeim kúsznak másznak. miféle fura világ az ahol a kutya az ágyba való?

2016. jan. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Hát, az én kutyám jóval tisztább, mint a legtöbb ember a buszon, amivel utazok. Undorító, ömlik a szájukból a bűz, tiszta mocsok a ruhájuk, a fejük, zsíros, büdösek, áporodott izzadtságszag...gusztustalan. Százszor hamarabb engedem a kutyámat a lakásba, mint a legtöbb embert :) De kinek mi...szerintem ezt mindenki maga dönti el.. nem is az a baj, hogy ki hol tartja, mindenki maga dönti el, természetesen normális keretek között, mert nyilván egy csivavát nem vágunk ki a kertbe mert 5perc alatt megfagy...
2016. jan. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
62%
Kedves 16os, legyél boldog a kerti kutyáddal, én mindkettőtöket szívből sajnállak, mert sosem lesz olyan kapcsolatod a kutyáddal, amilyen egy benti kutyával lehetne. Az pedig, hogy mekkora a lakásban élünk és mit csinálunk, a mi dolgunk, semmi közöd hozzá! De azért megjegyzem, közel sem 2 szobában élünk... és nem tespedünk egész nap, mint mondtam, sétálni járunk, kirándulni, nyaralni... Üdv: a 7 kutya gazdája
2016. jan. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
köszönjük! Boldogok vagyunk! Jó nyáltörlést és szőrtakarítást kívánunk!
2016. jan. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
50%
A kutyások egyre gázabbak, legalábbis azok akik itt képviselik őket.
2016. jan. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:

Elég egyszerűen meg lehet tanítani egy kutyát, hogy ne menjen fel az ágyra. Talán ez az egyik legegyszerűbben megtanítható dolog. Ha megpróbál feljönni, lezavarod. És ennyi. Vagy: becsukod az ajtót. Vagy: a hálószobába berakod a fekvőhelyét, lezavarod az ágyról ahányszor fel akar menni, odakíséred a fekvőhelyére és lefekteted. Maximum 1-2 hét után tudni fogja a kutya, hogy nem mehet fel az ágyra, mert van saját "ágya". Ennyire egyszerű a megoldás. Arra is meg lehet tanítani egy kutyát, hogy pl. télen, vagy esős időben ne rohanjon be rögtön a lakásba. Meg lehet tanítani neki,hogy "Ül" és "Marad", letörlöd a lábát és ennyi.

Nyilvánvaló, hogy ők sem úgy értik a szabad ki-be járást, ahogy a kutya kedve tartja. Ha úgy érzed, hogy ezekre az alapvető dolgokra nem tudnád megtanítani a kutyát (ha az ágyba fekvésről nem tudtad az előző kutyáid leszoktatni, akkor megértem a kétségeidet) akkor nem kell kutya. Főleg nem egy labradornál, akinek az élete a gazdája, folyton a közelében akar lenni, játszani vele stb.

Ha mégis mindenképp szeretnél kutyát menteni, akkor keress másik menhelyet, és válassz egy olyan kutyát, aki nem igényli az emberközelséget annyira, mint egy labrador.

Mellesleg meg nem is értem, hogy miért nem nézel utána egy adott fajta személyiségének, mielőtt örökbe akarnád fogadni.

2016. jan. 17. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!