Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok az olyan gazdikr...

Mit gondoltok az olyan gazdikról, akik nem engedik oda más kutyához a kutyájukat?

Figyelt kérdés
2010. márc. 25. 16:25
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem félreértitek a kérdést. A kérdező valószínűleg arra gondol, hogy sokan, eleve nem adnak esélyt a kutyájuknak, mert mi van, ha az aranyos kutyulimat bántja az a szörnyeteg? A példámban szereplő kutyák hogy fogják megtanulni, hogy más kanokkal hogyan viselkedjenek, ha 4 hónaposan el vannak tiltva a többi - barátságos - kantól? Első voltam.
2010. márc. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
80%
Ja, meg a yorkis felkapkodós plázacicák is a kitűnő helyzetfelismerő képességükről híresek.
2010. márc. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Igen egy "kicsit" félreértettétek.
2010. márc. 25. 17:05
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha lehet akkor az enyém szabadon sétál körülöttem. Tudom Róla, hogy vagy barátságos, vagy közömbös minden más kutyával szemben. Ha jön egy másik kutya akkor több választásom van:

1/ a másik is szabadon van (feltételezhetően nem agresszív) ekkor hagyom, csináljanak amit akarnak (bizonyos keretek között)

2/ a másik pórázon van ebben az esetben (mérettől-fajtától függetlenül) általában lábhoz ültetem az enyémet és hagyom, hogy a másik gazdi eldöntse odajön vagy sem

3/ a másik kutya gazdija messziről érdeklődik, (főként) hogy milyen nemű az enyém vagy kéri, hogy fogjam meg a kutyát (többnyire a tűzelő szukák gazdái) és akkor azt teszem ill. közlöm, hogy ivartalanított kan, barátságos és "nem veszélyes a lányokra"

Szerintem mindenki a saját kutyáját ismeri és eltudja dönteni, hogy pórázon vagy szabadon sétáltatja ill. kihez-mihez engedi oda.

2010. márc. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 Akiteki ***** válasza:
100%

Mint bármi másban az életben, ebben sem jók a végletek.

Az enyémek sok egyéb kutyát ismernek, járunk mindenkivel iskolába, kiállításokra, kirándulni. De vannak helyzetek, amikor én sem engedem más kutyákkal haverkodni.

Múlt héten történt például: Fiatal kan kutyám velem volt, mert otthon mindenki tüzel, így ha lehet inkább viszem magammal bárhová megyek, ne otthon epekedjen szegény az elérhetetlen csajok után. Persze most, hogy ilyen helyzet van, ő is ingerültebb, minden kanban a gaz csábítót véli felfedezni, aki az ő háremére pályázik. Ebben a helyzetben épp át akarok menni a zebrán, szemben pedig egy nő egy nagy testű elég ápolatlan kócos kutyával szintén a zöld lámpára vár.

Direkt jó nagyot kerültem, hogy ne találkozzanak szembe, de a nő ahelyett, hogy átment volna, bevárt minket. És hiába magyarázom neki, hogy nem szeretném, hogy odaengedje a kutyáját (nem csak a helyet miatt, de szvsz a forgalmas úttest melletti járda egyébként sem kutyajátszótér), csak erősködik, hagy szagolják meg egymást. Nem lehetett értelmesen beszélni vele, végül ráfogtam, hogy tüzel a kan kutyám és kiabáltam, hogy vigye onnan az övét, mert nem akarok kiskutyákat.

2010. márc. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Az helyzetfüggő: a kutyulimutyulkájukat a naptól is óvókat sajnálom(a kutyát, hogy nincs élete a gazdi miatt), a gazdát röhejesnek tartom.

De vidéki vagyok, itt okkal nem engedi oda aki nem engedi, például mert tudja a kutyájáról hogy verekedős, vagy csak mert vidéken kevésbé barátkozósak a kutyák mint városban és tiszteljük egymást, nem keressük a bajt inkább. Utóbbi teljesen rendben van.

2010. márc. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 Akiteki ***** válasza:
100%

Vidéken is ugyanolyan barátkozósak lennének a kutyák, ha a gazdi foglalkozna velük. Nem változik meg a jellemük a levegőtől. Simán tojnak rá, hogy szocializálják a kutyájukat.

Szemben velünk 2 puli. Éjjel-nappal ugatnak. Az én egyik kutyám meg próbálja túlugatni őket és nagyon ideges a hangzavartól. Egyszer pont nyitva volt náluk a kapu, én meg mentem ki és a kutyám kilógott a lábam mellett. Egyenesen át a szomszédba. Már láttam magam előtt, hogy pillanatokon belül 3 vérbefagyott kutyával rohanok az állatorvoshoz, mert ezek most ott helyben megeszik egymást. Fenéket! Mire odarohantam a kerítéshez, elmélyülten játszották a fogócskát.

2010. márc. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig első vagyok. Nemrég a zárt kutyafuttató mellett sétáltattam a kutyámat, ahol volt 3 kutya, egy törpeuszkár és két yorki. A kutyám beszagolt a kerítésen. Erre két kutyát megfog a gazdája, azok a póráz végén üvölteni kezdenek. A 3. odarohan a kerítéshez és megszaglássza a kutyámat, erre a gazdája felemeli, ekkor ő is üvölteni kezd. Had ne mondjam erre, hogy normális!
2010. márc. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
67%

én azt gondolom,hogyha nem akarja odaengedni,akkor ne foglalkozz vele,nálam is volt ilyen,bár mi nem Pesten sétálunk hanem nagy réten,nekem is el volt engedve a kutyám=németjuhász) jöttek más kutyások,én messziröl kérdeztem hogy milyen kutyák kan szuka,barátságos,összeengedhetjük-e öket,az enyémmel iskolába is járunk mondtam is nekik,ök NEM-et mondtak,én szép napot kivántam nekik azt továbbmentem,én nem vagyok ellene,söt örülök is ha vki odaengedi az enyémhez az ö kutyáját,csak tiszteletben kell tartani hogy mások ha nem-et mondanak el kell fogadni,

volt hogy nekem is mondta a rib@nc hogy fogjam meg a kutyámat azt a háta mögött egy szintén NJ*volt szegény kutyája meg szeretett volna játszani az enyémmel,én is flegmán odaszoltam neki valamit,aztán elmentünk másfele,

vannak ilyenek

2010. márc. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Én tiszteletben tartom a döntését.Ha látom,hogy fogja vissza a kutyáját,mikor meglátja az enyémet,akkor mi is kerülünk.Ha látom hogy több kutyus(külön gazdik) elmélyülten játszik,akkor kérdezek,hogy mehet-e?

Nem volt belőle para még soha. ha észreveszünk egy kutyát,akkor figyelem a gazdi reakcióját.ÍGy egy csomó "bosszankodást" el lehet kerülni.

2010. márc. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!