Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok az olyan gazdikr...

Mit gondoltok az olyan gazdikról, akik nem engedik oda más kutyához a kutyájukat?

Figyelt kérdés
2010. márc. 25. 16:25
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy jön a témához a "plázacica"-yorki dolog. Engem nem zavar, ha felkapkodják a kistestű kutyájukat. Azt gondolom (továbbra is), hogy mindenkinek a maga dolga eldönteni, hogy mit tesz ilyen helyzetben és kár ezen mérgelődni. Engem inkább az zavar, amikor rám "tukmálják" a kutyájukat, miközben nekem nyomós okom van elkerülni más kutyákat. Vagy, amikor kérés-kérdés nélkül odaszalad egy pofátlan bunkó és megsimogatja a kutyát, amikor meg a kutya harap, akkor megy az ordibálás, anyázás és fenyegetőzés. Az a baj, hogy az emberek többsége nem ismeri az alapilledelmességet az állatokkal kapcsolatban.
2010. márc. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Helyzetfüggő,hogy mit gondolok.

Amikor az enyém el van engedve,és látom,hogy más kutya jön valamerről,rögtön visszahívom.Vagy lábhoz,vagy ha a kutya távolabb van,akkor csak a közelembe,tudom,hogy ő nem fog foglalkozni a másikkal. Ha a másik kutyás odajön,hogy milyen kutyus,fiú,lány,összeszagolhatnak e,akkor természetesen menjenek,játszanak egyet.

Amit nem szeretek,ha a másik kutya is póráz nélkül van,én visszahívom az enyémet,a másik gazda nem teszi.

Múltkorában sétáltunk páran ismerősök.Nem messze szintén pár kutyával sétáltak.Mi visszahívtuk a miénket,nem mentek oda,a többi kutya lerohanta a mieinket. Az egyik kutyánk menhelyes kutya volt,rögtön bepánikolt az ismeretlenektől,az én kanom meg élből védte a csajokat a nagy vehemenciával érkező többi kantól... A gazda meg oda se figyelve baktat tovább. Abszolút bunkóságnak tartom.Ha én veszem a fáradtságot,hogy visszahívjam őket,ugyan tegy már meg a másik is. az én kanom se megy nekik,ha azok a kutyák normálisan odajönnek,összeszaglásznak,nem pedig azt látja,hogy szegény menhelyes kutya pánikolva rohan vissza hozzánk,úgy megijedt.

A másik,amikor láthatóan szeretne a két kutya játszani,a hely is megfelelő(elkerített kutyafuttató),és nem engedik.Múltkor voltam lent a kutyákkal,egy beagellel jöttek volna.Látta,hogy "foglalt" a kutyafuttató,nem jött be.A kutyáim odamentek a kerítéshez,összeszagoltak,csóváltak,hívták volna játszani.Láttam,hogy a gazda nem akar bejönni,elhívtam onnan a kutyáimat,ne idegesítsék akkor a másikat. Ami számomra érthetetlen,hogy miután teljesen barátságosak voltak egymással az ebek,nem jöttek be. Fél órán keresztül ott köröztek a futtató körül,a beagle üvöltött,a gazda alig bírta megfogni(be akart jönni szegény kutya),ott tébláboltak,se be nem jöttek,se el nem mentek. Amikor kijöttünk,akkor odajöttek,megint összesimatolás,farokcsóválás,és akkor mentek be.Számomra az ilyen esetek is elég furcsák...Pedig nem egy nagytestű kutyáim vannak nekem se,hogy félteni kelljen tőle az övét

A lényeg,hogy odafigyeljünk mind a saját és a másik kutyáira is.Teljesen mindegy engedi vagy sem,de senkit ne zavarjunk a kutyatartásunkkal,se más kutyásokat,se a nem kutyás embereket

2010. márc. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
51%
sajnos én is ilyen gazdi vagyok. de nem azért, mert féltem a kutyumat, hanem mikor sétáltatom a borderemet, a többi sétáltató odaszól, hogy fogjam meg. pedig nem is megy oda mindenkihez, csak nagyon gyorsan rohangál ‹: ) és egyébként teljesen barátságos, nem is ugat. sztem azzal is baj van , aki azt akarja, hogy más fogja meg a kutyáját.
2010. márc. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
24%
Utolsó szerintem igenis idegesítőek az ilyen kutyák. Alapszabály, hogy ha két kutyás találkozik akkor vegyék pórázra a kutyáikat! Az nem az én dolgom kitalálni hogy a te kutyád csak hiperaktív és barátságos vagy harapós! Meg hiába barátságos ha más kutyát felidegel a rohangálással. Ha jön valaki illik látványosan lábhoz hívni vagy megkötni. Mindenkinek emberi joga hogy ne legyen más kutyákkal való találkozásra kényszerítve. Lehet játszani az ismerős kutyákkal meg rohangálni amíg nincs a közelben idegen kutya. Szerintem ez nem megterhelő.
2010. márc. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
75%
Nem olvastam el a válaszokat de lehet,hogy leírták... NEM hülyék azok a gazdik, mert mis sem engedhetjük egyenlőre más kutyus közelébe a kuyttusunkat,, mert még pici, kapott oltást, utcáról hoztuk ezért egy jó ideig(az állat orvos szerint) nem mehet más kutya közelébe. Ennyi
2010. jún. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!