Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítással nyugodtabbá...

Ivartalanítással nyugodtabbá válnak a kutyák?

Figyelt kérdés
2010. márc. 25. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekelne:D
2010. márc. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Legfeljebb azért mert életük fontos dolga a szaporodás kiesik... De láttam már kutyát aki ugyanolyan maradt. Igaz nekem macskám van és fiú, de semmit nem változott!
2010. márc. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Ha berögzültek a viselkedési formák akkor nem nagyon fog változni. Ezért kell minnél előbb. De már láttam teljesen pozitív példát is, pedig vagy tizenakárhány éves öreg kan kutyus volt rossz szokásokkal.
2010. márc. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az én kutyám nyugodtabb lett. A játékosságából és a bohémságából semmit sem veszített, ugyanolyan hebehurgya, de nem szeleburdi annyira. Nehéz igazából elmondani, de az biztos, hogy csak előnyére változott. :)
2010. márc. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Jah és még ilyen, hogy a tüzelés után mikor érdemes ivartalanítattni? vagyis mikor tanácsos, mennyi idővel?
2010. márc. 25. 18:13
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz meg egy jó orvost. Az enyémet a második tüzelése után ivartalaníttattam, kb. 2 hónappal azelőtt, hogy jött volna neki a harmadik. Amit biztosan tudok, hogy tüzelő szukát nem szabad ivartalanítani, szerintem ha biztosra akarsz menni, akkor a tüzelés kezdetétől számítva úgy 2 hónap és jöhet a műtét.
2010. márc. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Akiteki ***** válasza:
100%

A kanok sokat változnak, sokkal nyugodtabbak lesznek, idegen kutyákkal is barátságosabban. Szukáknál nem sok változás tapasztalható, legfeljebb annyi, hogy a tüzelési ciklus miatti kedélyváltozás elmarad.

Tüzelés alatt nem, de előtte és utána bármikor lehet ivartalanítani. Első tüzelés után szokták az orvosok ajánlani.

2010. márc. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kutyad meg nem erte el az ivarerettsegi kort, tehat nehany honapos es meg nem tuzelt, akkor ez a legjobb idoszak az ivartalanitasra. Ha viszont mar tuzelt valaha, akkor eleg szomoru hallani, hogy meg nem lett ivartalanitva, mert nyugaton is mar ez a legmodernebb nezet es bizonyitott teny, hogy a legjobb kor az ivartalanitasra a 3 honapos koruli kor.

Mindenesetre, ha ennel sokkal idosebb a kutyad, akkor is jobb, ha ivartalanitva van, sokakkal ellentetben Te legalabb belatod es cselekszel (amint erzem).

Ha egeszen pontos valaszt akarsz, akkor nezd meg ezt az oldalt:

[link]

A masik, amit mondani tudok, amit en is ugy tanultam okos emberektol: Az ivartalanitassal azok a problemak szunnek meg, amik az ivarossag miatt alltak fent.

A szukaknal a legfontosabb elony, hogy nem fogjak erdekelni a kanok, amikor tuzel, mivel nem is fog tobbe tuzelni es a kanok sem vetik magukat a szuka utan, mert a szuka nem fog tobbe a kanokat vonzo hormonokat kibocsatani.

Ivartalanitas utan a kutyak hizekonyabbak lesznek, ami nem okozhat problemat, mert a megoldas csak annyi, hogy csokkenteni kell a kaja-adagjat es minden nap meg kell kapnia a szukseges mozgast.

Es rengeteg olyan betegseg elozheto meg, illetve zarhato ki ezaltal, ami a kutyaknal nagyon gyakori.

Neten keresgelj nagyon sokat, olvass utana nagyon sokat, ne csak errol az oldalrol erkezett tanacsokat fogadd meg, mert tapasztalatom szerint nagyon sok az alaptalanul irt butasag.

A leges legjobb, ha magatol egy allatorvostol erdeklodsz, biztos szivesen felvilagosit mindenrol, mivel mar Magyarorszagon is elkezdtek nagyon nepszerusiteni az ivartalanittatast (hala az egnek).

A mi kis lükénk 7-8 hetesen lett ivartalanittatva (kulfoldon, ahol itt mar 6 hetes kortol csinaljak es rutinmutetnek szamit). Egyebkent minel kesobb tortenik a mutet, annal jobban elhuzodik a gyogyulas, napokat, akar heteket is igenybe vehet.

A mi vakarcsunk viszont, mivel ilyen fiatalon lett megcsinalva, par ora mulva mar ugy szaladgalt, mintha semmi nem is tortent volna (video is keszult, de nem tudom feltenni).

En amugy semmilyen hatranyat nem latom a mar majdnem felnott kutyan, nagyon orulunk, hogy igy dontottunk.

Nagyon sok sikert kivanok!

2010. márc. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja, es meg annyit, hogy akkor valik nyugodtabba a kutya, ha a hormonoktol volt nyugtalan.

Nem minden kutya a hormonoktol hiperaktiv, hanem peldaul ha mozgekony a kutya, de nincs eleget mozgatva. Vagy akkor, ha rosszul van nevelve, de azt, hogy a ti esetetekben pontosan mi a problema, az nem derult ki.

Mindenesetre a mienk rettentoen jatekos, szoval a jatekossagot nem befolyasolja, hanem toletek fugg, hogy mennyire teszitek fontossa az o eleteben a jatekot. Ha nagyon, akkor o is jatekos lesz, ill marad. Ha viszont lusta eletmodra van szoktatva, akkor konnyen lehet, hogy lustava valik.

Szoval meg egyszer, sok sikert!

2010. márc. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!