Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Találtam egy Cane Corso-t mit...

JackJones kérdése:

Találtam egy Cane Corso-t mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Találtam egy Cane Corso-t, ugy kb 3 év körül lehet, erős,robosztus állással,telt izomzattal, úgy durván 55 kg körül lehet, szóval a kutya fajtájához képest szerintem nagy méretű. Szóval, itt az a gáz, hogy hazahoztam. Mikor megtaláltam odajött hozzám, tök jófej volt, el voltam vele, nyugodtak tűnt. Mikor hazahoztam és eltelt 1-2 nap, mindent ami mozgott, szó szerint ölt volna meg, másik kutyát, macskát és volt hogy emberre is mozdult. Volt hogy nekem is odakapott pedig én vagyok az egyetlen akihez bújik. Édesapámnak is van mikor nekimegy, ha kicsit "furcsán" nyúl felé. Szóval mostmár nem nagyon tűr meg semmit és senkit. Hallottam egy kutyakiképzőtől, hogy a Corso egy gazdás és mivel 3 éves, ezért nem fogad el, maximum megtűr. Amúgy Zeusznak hívják, nála bátrabb és erősebb kutyával nem találkoztam még. A minap kiszökött és bement egy tanyára ahol 3 komondor állt vele szembe, morgott és ugrott egyet és elsétált mellettük, a komondorok meg sem nyikkantak. Nem tudom mit kéne tennem vele, szófogadatlan, házörző az biztos, de vitatkozom ez miatt magammal, hogy félek hogy egyszer megöl valakit. Itt az a gond hogy túlságosan megszerettem. A hátsó kertben van nekem elengedve a műszaki cuccok miatt egy argentin-dog, nagyon nem szereti őt, nemhogy őt, semmit lassan. Mondják, hogy lehetséges hogy így lett nevelve hogy ne fogadjon el semmit és senkit. A gazdája nem keresi, chip nincs benne ugyhogy azonosítani nem tudtam.
2016. jan. 11. 19:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha egyedül nem megy a nevelése, kutyaiskola, vagy kiképző háznál, de SÜRGŐSEN, mielőtt bánt valakit.

Ilyen marhaságokat meg ne higgy el, hogy egygazdás, és onnantól kezdve meg öntörvényű. Ilyen nincs, a corso is csak kutya, alkalmazkodik az új helyzethez. Te meg ugye nem követelted meg tőle, hogy viselkedjen normálisan, tehát azt csinál, amit akar.

2016. jan. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%

Finoman fogalmazva sem vag normális, hogy egy ilyen állatot simán beengedsz a házadba.

Kérj segítséget menhelytől, kutyakiképzőtől.

Egyébként:

-egy nagy büdös francot egygazdás

-kiszökött??? Normális vagy te??? (ne válaszolj: nem vagy az)

-azt a szerencsétlen argentint nem sajnálod?

-" lehetséges hogy így lett nevelve hogy ne fogadjon el semmit és senkit" Akkor elmondom neked, hogy egy jó cc nagyjából olyan, mint egy plüsskutya: bármit megtehetsz vele

Lehet, hogy az a szerencsétlen azért lett kib.szva, mert megölt egy állatot, megmart egy embert a családból, aztán meg is reptették. Erre nem gondoltál? Kell ez neked?

Vidd a háztól menhelyre, SZAKÉRTŐKHÖZ!!!


Egy cc tulaj


(Amúgy a nyakában volt a tk?)

2016. jan. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
velem normálisan viselkedik, a kezemből eszik, bújós. egyébként ha arra céloztál kedves első, hogy egy helyen van a corso és a dog, akkor nem. a hátsó kert 2szer akkora mint elől. a corso nem tud hátramenni. egyszer kétszer megpróbálkoztam vele hogy kozel engedem őket, de nem szereti a dogot. egyébként unokabátyám kiképző, már 7 éve és aztmondta ő sem látott még ilyet. aztmondta vagy harcoltatva lett vagy katonai kutya. közel a honvédséghez találtam. kérdeztem, nem az övék.unokabátyám állítása szerint, vannak ilyen fajták amik kezelhetetlenek, ezek így lettek képezve, hogy nem nagyon láttak embert, csak a gazdájukat.
2016. jan. 11. 20:07
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem céloztam semmire, pontosan azt mondtam, amit akartam.

Nem az a lényeg, hogy mitől van elzárva, hanem az, hogy el kell zárni, mert képtelen vagy őt kontrollálni. Egy ekkora kutya kontroll nélkül pedig egy időzített bomba.

2016. jan. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"egyébként unokabátyám kiképző, már 7 éve"

"unokabátyám állítása szerint, vannak ilyen fajták amik kezelhetetlenek, ezek így lettek képezve, hogy nem nagyon láttak embert, csak a gazdájukat."


És hol képezte magát? A "Mi Micsoda?" gyermek könyvsorozatból? 7 éve kiképző, de még nem látott ilyet meg ilyet állít? Nem tudom mit vagy kiket képez, de hogy kutyákat nem, az hót biztos...


Egyedül nem fogsz bírni ezzel a kutyával, úgyhogy tényleg keress fel egy normális kutyaiskolát vagy normális kiképzőt, akik segítenek a kutya rehabilitációjában, mert ennek így nagyon nagyon csúnya vége lesz...

2016. jan. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
ha hiszed ha nem kedves utolsó, 7 éve kikéző. a seregben szolgált anno, ott is kutyás határőr volt.
2016. jan. 11. 21:53
 7/14 anonim ***** válasza:
Remek, és mennyit foglalkozott kutyák családba helyezésével, viselkedéskorrekcióval? Bármivel, ami nem engedelmes meg őrző-védő képzés?
2016. jan. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben?

A családtagjaimnak, már meglévő állataimnak vannak bizonyos előjogaik. Pl. hogy biztonságban élhessenek. A családnak emellett beleszólási joga, hogy szeretnének-e egy fedél alatt élni egy ilyen problémás állattal.

Ha a talált kutya szökik, nekem olyan félelmeim vannak, hogy megöl valakit vagy nekiesik a másik kutyámnak, más kutyájának, macskájának stb. akkor értelemszerűen nem én vagyok számára a megfelelő, magabiztos gazdi, aki tudja kezelni a problémáit.


"7 éve kikéző. a seregben szolgált anno, ott is kutyás határőr volt."

Hmm... Maradjunk annyiban, hogy kiképző és kiképző között hatalmas különbségek vannak. Lehet, hogy az unokabátyád a saját területén jó szakember (engedelmes képzés? ÖV? katonai képzés?), de ennek a kutyának NEM az ő szaktudására van szüksége.

Hanem egy olyan kiképzőre, aki a kutyák rehabilitációjával foglalkozik, aki tud a kutya testbeszédéből olvasni, aki nem kapálja el a kutyát csak mert "ilyen fajta", hanem előremutató, pozitív hozzáállással képzi. Ha te és a családod úgy döntötök, hogy ilyen kiképzőt biztosítotok neki, akkor meg lépjetek minél hamarabb! Nem írtad mióta van nálatok a kutya, de minél korábban a beilleszkedési szakaszban kellene "elkapni" és megmutatni neki, hogy nálatok mi a szokás (pl. nem szokás rögtön konfrontálódni mindennel és mindenkivel, hanem nyugodtan, tiszta fejjel átgondolni a helyzetet).

Amennyiben ezt ti nem tudjátok vállalni (ami szintén teljesen érthető), minél hamarabb fel kellene vennetek a kapcsolatot a Cane Corso fajtamentéssel, hogy át tudják-e venni, ha igen, mikor és milyen feltételekkel.

2016. jan. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Az egy gazdás kifejezés nem azt jelenti, hogy egész életében csak egyetlen gazdája lehet. Hanem azt, hogy aki foglalkozik vele, aki képes szabályokat hozni az életébe, amögé beáll a kutya, de nem fog úton-útfélen minden rokonnak, ismerősnek szót fogadni.


Egyébként ez nem egy rendkívüli dolog, most már van egy biztos bázisa a kutyának, nyilván elkezdte így védeni a területét, elkezdett dominálni kutyák-emberek fölött. Corsoknál ez egyébként elég gyakori, ha a gazda nincs a helyzet magaslatán. Ide olyan kiképző kell, aki a családi kutyákhoz is ért, tud segíteni ebben.

2016. jan. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól függetlenül,hogy nem chipes,kerestétek a gazdáját? Cane corso szerintem nem olyan elterjedt.Szóval nincs kizárva,hogy van gazdi. Igazából 14 napig köteles vagy a gazdáját keresni. Plakátok,sok csoportba fórumra fel rakni. Ha 14 nap után sem jelentkezik senki akkor megtarthatod.


Valószínű azért lett ilyen,mert otthonosan érzi már magát biztonságban és elkezdett uralkodni. Helyedben kihívnék egy olyan kutyakiképzőt aki ért is a kutyákhoz,nem mond olyat,hogy ő ilyet nem látott -.-

Ha nem kezdtek vele vmit akkor gondok lehetnek.

Ha bárkit megöl,megtámad az a te felelősséged,nem mondhatod azt,hogy de te csak találtad nem olyan rég. Tessék szakemberhez fordulni.


Ha nem megy akkor új gazdi,fajtamentéssel fel venni a kapcsolatot stb.

2016. jan. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!