Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Válaszoltok az olyan kérdésekr...

Válaszoltok az olyan kérdésekre, ahol kutyafajtát kell ajánlani?

Figyelt kérdés
Régen válaszoltam, de egyszer egy ilen kérdésnél a kedvenc fajtámat ajánlottam, mert pont olyan volt, amilyet a kérdező szeretett volna. Erre valaki elkezd veszekedni, aki nem is ismeri a fajtát, hogy miért írom be, a könyökén jön ki ez a fajta. Pedig ténlyeg odaillett, és volt, hogy én beszéltem le róla a kérdezőt, mikor tudtam, hogy nem illik hozzá. Szóval ez után a veszekedés után nem válaszolok már az ilyen kérdésekre. Úgyis csak lepontoznak, beszólnak, pedig elég jól ismerem a fajtákat. A másik meg az, hogy elég fura, hogy valaki nem tudja, milyen fajta kéne neki. Akkor miért nem hoz el egyet menhelyről? Én 12 éves korom óta tudom, hogy milyen fajtát szeretnék. Szerintem akit tényleg érdekel ez a kutyatéma, annak legalább pár fajtára leszűkült a kör.
2010. márc. 28. 11:03
1 2
 11/17 Akiteki ***** válasza:
53%
Ilyen kérdésekre mindenki kezdi nyomni, hogy neki milyen kutyája van. Egyszer beírtam, hogy plüsskutyát vegyen, mert aki azt sem tudja milyet szeretne, annak nem való kutya.
2010. márc. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
68%
Utolsó te már úgy születtél hogy tudod? De tökéletes vagy! Mit szólnál ha a könyvtárban vagy a tenyésztő elküldene a p*csába, mert neked nem való kutya mert nem tudod milyet akarsz?? Valahol el kell kezdeni kutakodni!
2010. márc. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Akiteki ***** válasza:
68%
Azt szólnám, hogy nem kell mindenkinek kutyát tartania. Aki nem tudja eldönteni magától, annak igazán nem is kell kutya.
2010. márc. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
51%
Te jó ég... Most komolyan... Ha te elolvasol egy kutyás könyvet, akkor már nem magadtól döntöttél! Nem érzed ezt a véleményt kicsit túlzásnak? Nem minden ember születik a fajták nevének és tulajdonságainak listájával a fejében... És szerintem aki nem beszél másokkal a kutyákról az felelőtlen mert nem gyűjt tapasztalatot! Szerintem rossz dolog segítséget kérni? Honnan ismered meg a fajtát ha nem kérdezel hogy egyedül tudd eldönteni? Milyen jó lesz... Az ilyenek kutyái kötnek ki a menhelyen mert gőgösségükben nem kérnek segítséget aztán véletlenül nem olyan lesz a kutya amilyet elképzeltek vagy amilyet az ismertető írt két sorban... -.-"
2010. márc. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
51%
Te hogy választottál kutyát? Mert tényleg nem tudom máshogy elképzelni mint hogy kutyás tudással a fejedben születtél... -.-"
2010. márc. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Akiteki ***** válasza:
68%

Elmondom: Első könyv, amit kiolvastam Konrad Lorenz: Ember és kutya. 7 éves voltam. Utána 10 éven keresztül megvettem az akkoriban egyetlen kutyaújságot. Mivel saját kutyát nem engedtek a lakásba a szüleim, a környék gazdijait fűztem meg, hogy sétáltathassam a kutyáikat. 10 évesen egy boxer szukával és egy németjuhász kannal jártam naponta a kiserdőbe sétálni. Amikor lehetőségem nyílt rá, hogy végre kutyám legyen, elég határozott elképzelésem volt, hogy milyen legyen. Már csak azt a 3-4 fajtát kellett összehasonlítanom. Leültem a gép elé, csináltam egy táblázatot, amibe beírtam a pozitív és negatív tulajdonságokat. Mikor megvolt a jelölt, akkor vettem kutyaújságot és böngésztem a hirdetéseket.

Legkevésbé az izgatott, hogy a szomszédnak milyen van, vagy melyik a népszerű.

2010. márc. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A könyv is segítség tehát neked sem kellene kutya mert nem tudod magadtól eldönteni xD Valóban van egy-két tudatlan író itt, de nem mindegyik olyan! Szerintem igenis fontos a szomszéd, a barát, a tenyésztő véleménye (akinek olyan kutyája van), mert újságból és könyvből sosem fogsz megismerni egy fajtát. Szerintem nem kéne lenézni azt aki itt kérdez, nem mindenki imád olvasni, de az is lehet hogy olvasott már egy csomó könyvet! Én is olvastam már ezret de őszintén nem sokat segített nekem... Aki törődik azzal hogy milyen kutyát válasszon és nem fél segítséget kérni az felelős és nem döntésképtelen.
2010. márc. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!