Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baja? Tegnap...

Mi lehet a baja? Tegnap bográcsoltunk és nyers húst adtam az 5 hónapos Staffordshire-em és utána ahogy játszottunk vele a kertben nekiszaladt az oldalával egy vas kerítéstartó elemnek.

Figyelt kérdés
eddig teljesen életvidám, ugráló, soha le nem álló kutya volt, de utána fülét farkát behuzva leült és csak nézett. utána kihányta a nyers húst amit adtunk neki. nem tudom, hogy lehet e összefüggés a kettő között. nem nyüszít, nem fészkelődik ezért nem gondoljuk hogy eltört volna valamije de akkor mi van vele? csak búsan sétálgat, nem futkorászik, nem csóválja a farkát, csak úgy van és ez olyan fura
2010. márc. 28. 11:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
49%
Ez drágám bizony egy kőkemény csirke allergia!! nekem is staffim van és ő is az!! ilyenkor levertebb ,azért is vakarózott! mert belülről ég a teste és nagyon rosszul érzi magát! menj el az Alpha-Zoo-ba és vegyél neki pflera san szirupot amit majd ráöntessz a kajájára illetve Dr. RX vitamint vagy VMP vitamint! szépen megfog gyógyulni tőle ,és utána se csirke, se tojás se semmi ilyenszármazék! és ha lehet gumi csontok se meg ilyenek kitudja miből van! csak minden más! nekem lazacos proplant eszik meg is gyógyult és jol van a kutya azota is !!!
2010. márc. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Csak én érzem tök értelmetlennek a kérdést? A kisutya megütöttem magát evés után akkor nem egyértelmű hogy megsérült, fáj valamilye? Mi a franc köze lehetne ennek a húshoz?
2010. márc. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

hát ezek szerint kedves utolsó te nem vagy tisztában ezzel a kutyafajtával. mert ez a kiskutya vagy 20 kiló és ez vetődött neki izomból egy vasrúdnak nem egy 2 kilós palotapincsiről beszélünk.

mivel én sem tudtam, hogy most a nyers csirkétől vagy az ütődéstől lett ilyen kis "szomorkás" ezért tettem fel a kérdést.

igaz az elején kihagytam, hogy csirke húsról van szó ezért döbbenhettek meg többen is hogy milyen gazdi vagyok aki nyers diszónúst ad a kutyájának (bár nem tudom ezt ki hol olvasta)

és mielőtt jön a kérdés hogy miért nem szaladtam egyből az ügyeletre (ahol hétvégén sajnos csak egy ketrecbe rakják megfigyelésre ha éppen nem lóg ki a bele is a sérüléstől) akkor azért mert sem anatómiai elváltozása nincs, nem sántít, nem nyüszít, nem szűköl, ha simogatjuk az oldalát.

csak szimplán sokkal nyugodtabb az eddig megszokottnál és aztért tettem fel a kérdést hátha valaki talál összefüggést ezek között (nyers hús evése - oldalbeverés - szomorkás közérzet)

akár szimplán az is lehet, hogy mivel neki szaladt a vasnak rájött, hogy nem kéne össze vissza ugrálni és mivel azért rossz volt neki már nem ugrál ugyan úgy... nem tudom

de ami szerencsére biztos, hogy azóta evett, ivott, pisilt, kakilt, már ugatott is és csóválta a farkát, sőt egy picit már játszott is.


köszi a válaszokat

2010. márc. 28. 20:10
 14/18 anonim ***** válasza:
Ha éppen tápot evett volna, azt is kihányja, ha erősen megütötte magát. Vidd el orvoshoz!
2010. márc. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
89%
Ne irjátok hogy vigye orvoshoz úgyse viszi..
2010. márc. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
De tisztában vagyok hogy milyen ez a kiskutya! Teljesen egyszerű a képlet. Megütötte magát, megijedt, rosszul lett és ezért hányt ennyi. De nem a hús miatt. Mást is kihányt volna.
2010. márc. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
A bágyadtság, nyugodtság igenis a belső vérzés első és egyetlen tünete a hányás mellett. Később jelentkezik a feszes has és a várhányás ha olyan helyen van, de lehet hogy az se, csak elpusztul és kész.
2010. márc. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Akiteki ***** válasza:
77%
Azért mert nem egy szobacirkáló, még nem biztos, hogy egészséges ha vasrudak ütögetik az oldalát. Ő is húsból és csontból van, mint minden más kutya és ugyanúgy meg is sérülhet. Ne, ne vidd orvoshoz véletlenül sem! Hagyd inkább szenvedni szegényt!
2010. márc. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!