Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem értik meg az emberek...

Miért nem értik meg az emberek, ha egy kutyát nem tudunk tovább tartani, és oda kell adni valakinek?

Figyelt kérdés
Rengeteg kritikát kapok, hogy milyen dolog ez. Miért nem lehet megérteni, hogy az ember kerülhet olyan élehelyzetbe, hogy nem tudja tovább tartani önhibáján kívül? Sokkal barátságosabb dolog, ha egyből új gazdit találni neki, mint beadni a menhelyre, és ottan szenvedne. Bár akkor az ember nem lenne ennyi rossz kritikának kitéve. A menhelyi kutyák többségét elaltatják. Az teljesen terdben van, és senki sincs felháborodva> Akkor altassam én is el a kutyámat, mert a vége ez lenne? Emberi kegyetlenség itt mutatkozzik meg, és nem ott, ha valakinek oda kell adni a kutyáját. Egy deka segítőkészség nincs az emberekben, csak kritikát tudnak mondani.
2016. jan. 27. 11:58
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
55%

7: milyen orokseg? mibol gondolod hogy egyaltalan orokolt valamit?

mi varosi kis lakasban lakunk allat nelkul. Ha mi "orokolnenk" egy kutyat, mi se tudnank hova tenni, es nem is akarnank.

2016. jan. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
74%
Túl vagyok két nemzetközi költözésen, mindkétszer megnehezítette a lakáskeresést a tény, hogy háziállatom van, mégsem jutott eszembe lepasszolni a kutyámat, ő nem egy tárgy, amit tovább lehet ajándékozni. Vénségemre meg bizisten olyan végrendeletet fogok írni, hogy mindent a kutyám gondozójára hagyok, tehát csak az kap utánam bármit, aki elvállalja, hogy vigyáz a blökire.
2016. jan. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
74%

Az más, ha nem saját kutyáról van szó, hanem elhunyt hozzátartozóéról. Viszont az emberek sajnos mindig a könnyebb végét fogják meg a megoldandó problémáknak. Azért vannak felháborodva - és jogosan -, mert itt egy élőlényről van szó, aki jobb esetben családtagnak számít. Más helyre költözés vajon miért okozhat gondot? Ha albérletről van szó, akkor addig keresek, amíg kutyástól nem lehet költözni (egyébként 10-ből 8-szor megengedik).

Nálam maximum akkor lehetne ilyenről szó, ha valamelyik családtagom egészsége lenne a tét, például allergiás lenne a kutyaszőrre, vagy valami hasonló. Ha az ember kutyát vállal, akkor kötelessége előre 10-15 évre gondolni és gondoskodni róla.

Nekem például a volt szomszédaim csinálták meg azt, hogy a gyerekek nagyon szerettek volna kutyát, kaptak is. 10-18 éves korukig ő volt a kedvenc, aztán szépen elköltöztek otthonról, a kutya meg maradt a szülőkre, akik marhára nem akarták napi 3x sétálni vinni, így elaltatták. Persze a gyerekek is beletörődtek ebbe, hiszen az új életükbe ez már nem fért bele. Mi ez, ha nem lelketlenség és felelőtlenség?? 8 évig jó volt a kutyával játszani, jó volt, amikor odabújt hozzájuk, ha rossz napjuk volt? Mi emberek a legapróbb dolgokon is halálosan megsértődünk, mint te is kérdező! De abba nem gondolsz bele, hogy egy érző állatot fogsz most lepasszolni, mert neked kényelmetlenséget okoz.

2016. jan. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
90%

De persze akik maguk vesznek egy kutyat, ott megertem a kritikat. Ok vettek, ok vallaltak, ez valahol olyan mint a gyerekvallalas. Gyereket se adom orokbe vagy koltoztetem a nagyihoz csak azert mert most epp csak egyszobas lakast tudok kivenni a varoskozpontban.

Ha mar kutyat vallalt, akkor torodjon vele es gondoskodjon rola, itt igazat adok.


Ott viszont ahol mas vallalta, az o felelossege. HA 70 evesen vesz valaki egy olyan allatot aki elel 10-15 evet, vallalja a tartasat amig az allat el, ott az volt a felelotlen aki ezt a vallalast tette, nem pedig az orokosei. Mas neveben ne vallaljon senki allatot.

2016. jan. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
83%

Mert az emberek erzelmi alapon kozelitik meg ezt a kerdest. Elkepzelik hogy nekik milyen lenne ha a szeretett allattol kellene megvalni, es mivel ez szar erzes, egybol bemagyarazzak maguknak hogy mindig lehet megoldast talalni, es elkezdenek savazni.


De nem lehet mindig megoldast talalni, ill. gyakran aranytalanul nagy erofeszites/koltsegek aran. Plane betegseg/halal eseten.


A koltozes talan valamivel egyszerubb dolog, de ott sincs mindig lehetoseg arra hogy az ember vigye a kutyajat. En is jartam mar igy.


Mondjuk en konkretan lexarom ki mit gondol, meg nem is vagyok olyan tipus akinek csak ugy beszologatnak az emberek.

2016. jan. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
86%

Az más, hogy ha "megöröklöd" valaki állatát, és nem tudsz érte felelősséget vállalni.

DE!

Rengetegen vannak, akik nem gondolkoznak. "Jaj, de aranyos", meg "kell a gyereknek" meg "milyen jó lesz sétálni vele, legalább én is mozgok" stb. Aztán kiderül, hogy a gyerek ráun (messze nem mindig, de sokszor egyedül ellátni nem tudja), esetleg a felnőtt is, meg lövésük sincs, hogy egy kölyökkutyát hogy kell nevelni és a fejükre nő, meg eleinte nem szobatiszta / rág stb., ezért károkat okoz, meg akkor is kell sétálni vinni, ha csontig ható szél fúj:)) És akkor egyszerűen meg akarnak szabadulni tőle. Persze, inkább keressenek neki új gazdát, semhogy menhelyre adják.

DE! Azokat sem tudom megérteni, akik új kapcsolat / új lakás miatt válnak meg az állatuktól. Nagyon találó volt egy "kamu-hirdetés" egyszer a facebookon, ahol egy állatvédő szervezet úgy tett, mintha a család a költözés miatt a gyereknek keresett volna új szülőket:S - persze, nagyon durva a hasonlat, de épp ezért figyelemfelkeltő volt:)

Épp mostanában volt itt kiakadva valaki, hogy elköltözött a barátjához, a szüleire hagyott kutyája pedig depressziós, mit csináljon:S - vállaljon érte felelősséget!

Mindenkinek tudomásul kell venni, hogy egy kutya / macska 10-15-20 éves "projekt". Ha valaki nem képes ennyi időre elkötelezni magát, az válasszon olyan állatot, ami csak 2-3 évig él.

2016. jan. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
31%

" Gyereket se adom orokbe"


Tudod erre egy normalis ember csak felvonja a szemoldoket. A gyerek az gyerek akutya meg kutya. Nyilvan szereti az ember az allatot, de nem akorul forog az ember elete, ellenben a gyerekkel.

2016. jan. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy nem ugyanaz a kutya meg a gyerek. A gyerek csaladtag, ember, a butor meg ingosag amit eladsz/veszel ahogy epp kell. A kutya valahol a ketto kozott van.

Eloleny, akiert felelosseggel tartozik az ember ha mar vallalta.

Nem "ugyanaz" mint egy gyerek, persze hogy nem, de ennyiben hasonlo.

2016. jan. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
88%

Vannak olyan helyzetek amikor tènyleg nem megoldható, gondolj egy allergiára vagy tragèdiára pl.

Az emberek sokszor nem jól választanak (nem ismerik magukat ezáltal az igènyeiket sem) plusz sokan nem vagy rosszul nevelik ès azt gondolják a fajta nem nekik való

2016. jan. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
95%
Én azért az idősektől sem sajnálnám a kutyust vagy bármilyen állatot, sokszor ők a társaik a mindennapokban, és nem mindegy, hogy van kihez szólniuk, és van kit megölelniük vagy gondoskodni valakiről. Lehet, hogy nem kölyökkutyát kellene venniük, de ha arra vágyik, miért ne? Nem tudhatja senki meddig fog élni, egy fiatal sem! Semmiképp nem nevezném felelőtlennek az illetőt! Mindenkinek jár az öröm és a boldogság! A kutyus pedig ugyanolyan boldog az idős gazdijával.
2016. jan. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!