Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajta felel meg...

Melyik kutyafajta felel meg legjobban az elvárásaimnak ill. passzol legjobban az életvitelemhez a következők közül: kaukázusi juhászkutya, dél-orosz juhászkutya, kuvasz, komondor, dobermann, nápolyi masztiff, amerikai staffodshire terrier?

Figyelt kérdés

Amint az lehetséges, szeretnék egy kutyát magam mellé, és most keresem a leginkább hozzám illő fajtát. Nagyon sok fajta merült fel, de mostanra sikerült leszűkítenem a kört. Tudom, hogy ezek a fajták nagyon külömbözőek, de azért sok közös is van bennük, legalábbis én azt hallottam. Az elvárásaim a következőek lennének (állítólag erre az összes felsorolt fajta valamilyen szinten megfelel, csak nem mindegy mennyire, illetve hogyan):


1, Melyik fajta tudja legjobban elviselni a városi (kertvárosi) tartást, természetesen a napi mozgásszükségletének teljes kielégítése mellett? (Mivel kertvárosi környéken lakom, és a közeljövőben sem szándékozom leköltözni egy tanyára, max. nagyobb telekre, akkor jönne majd a kutya, ahol most lakom, oda nem.)

2, Melyik fajta van a legkevésbé túltenyésztve? Melyikre jellemző leginkább a szervezeti szilárdság, szívósság? (Tisztában vagyok azzal, hogy minden kutya lehet beteg, de azért ez mégis érdekel, mert nem egy túlszaporított fajtát szeretnék magam mellé, amivel folyton gond van.)

3, Melyik fajta a legmegbízhatóbb, a családjával szemben leginkább lojális, gyermekszerető? (Természetesen megflelelő szocializáció és nevelés mellett gondolom, hogy melyik fajta alkalmas leginkább arra, hogy családi kutyaként éljen.)

4, Melyik fajta a legnyugodtabb, legkevésbé zajos, ugatós?

5, Melyik fajtának nagyobb a várható élettartama? (Természetesen úgy, hogyha megbízható tenyészetből vásárolom, megfelelően táplálom, mozgatom, megkapja a megfelelő állatorvosi ellátást, stb...)

6, Melyiknek kisebb a táplálék-szőrzetápolási-kozmetikai igénye? (Tisztában vagyok azzal, hogy ezek mind nagytermetű fajták, de mégis melyik az, amelyik a termetéhez képest igénytelenebb súlycsoportjánál ilyen téren.)

7, Mekkora a tér-mozgás-foglalkozásigényük? (Szívesen foglalkozok a kutyával, de mindenképpen fontos, hogy mekkora igényei vannak ezen a téren, hogy tudjam mihez tartani magam.)

8, Ház-terület-személyvédelmi feladatok ellátására melyik fajta a legalkalmasabb? (Természetesen nem akarom feláldozni, ilyen eszembe sem jut, de azért mégis olyan nagy biztonságot ad az embernek, amikor tudja, hogy a kutya, akit a porázon vezet, adott esetben védelmezően eléáll. Az ilyen kutya mellett nyugodtan lehet aludni. Nem elég, ha külsőre ijesztő, az kell, hogy valóban kemény legyen, de ez ne menjen a megbízhatóság rovására.)

9, Melyik fajta tud leginkább alkalmazkodni a 21. századi urbanizálódott világ követelményrendszeréhez? (Itt arra gondolok, hogy pl. melyik képes leginkább arra, hogy kultúráltan viselkedjen emberek, kutyák, gyerekek társaságában, autóban lehessen vele utazni, stb...minden ami szükséges ahhoz, hogy a mai világban együtt lehessen élni egy kutyával.)

10, Személyes tapasztalataitok alapján, vagy más emberektől hallottak alapján melyik fajtát ajánlanátok, melyik a legszimpatikusabb nektek? Külsőre melyik tetszik legjobban?


Ne haragudjatok a kérdésáradatért, de mindenképpen szeretném megtalálni azt a fajtát, amelyik az életvitelemnek leginkább megfelel, hogy boldog élete legyen nálam remélhetőleg minimum 10 éven keresztül, hogy megfelelő életkörülményeket tudjak neki biztosítani!!! Kérlek szépen, segítsetek az ideális fajta kiválasztásában! Tanácsaitokat előre is köszönöm!


2010. márc. 28. 19:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
63%

egész jókat írtál, előző, de még hogy a retrievereknek nem nagy a mozgás igénye... ez elég nagy butaság :)

igaz, hogy a goldenjól tartható lakásban, de tekintve, hogy vadászkuták, egy IGAZI retrievert még többet kell mozgatni, mint egy dobit.

2010. ápr. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Köszi :O Én eddig azt olvastam, hogy lustább embereknek a retriever a jó választás. Gondolom azért, mert a mozgás igényük hiába nagy még így is elenyésző mondjuk egy agáréhoz képest. A tacsi is vadász kutya, de közepes termetű vadászkutyákról volt ugye szó :'DD Szerintem a retrieverek ha nem sport szerűen vannak mozgatva nem olyan nagy mértékben igénylik a mozgást mint a dobermann. De kétségtelenül még így is hangsúlyos. Ezt csak az olvasottak után tudom mondani, mert nincs velük személyes tapasztalatom. De ha dobit, colliet, uszkárt, staffordshiret vagy retrievert választ, tök mindegy így is úgyis kell neki az a napi 3 óra minimálisan. A dobi meg a staff azért nem inkább mert hozzájuk kell tapasztalat. Ha nevelés során hibákat követünk el az általam ajánlott kutyákkal nem bosszulja meg magát annyira a dolog, mint a kérdező által említettek esetén. Viszont a golden eléggé divat kutya lett... ezt elkerülendő én inkább flat coated retrievert próbálnék szerezni (sima szőrű retriever, nem túl gyakori...) kezdő kutyásoknak is jó társa lehet.
2010. ápr. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszi, most elgondolkodtam azon, amit írtál! :)

A collie-t pl. már többen ajánlották nekem.

2010. ápr. 4. 18:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!