Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff kölyök vásárlás....

Amstaff kölyök vásárlás. Milyet, honnan, mennyiért?

Figyelt kérdés
Már egy ideje nézegetem a hirdetéseket, és az érdekelne, hogy mit kapok a pénzemért. Tehát a különböző árkategóriás kutyusok közül melyik lenne számomra a megfelelő. Törzskönyv jó ha van, de nem elsődleges szempont. Kiállításra nem szeretnék járni vele, sem tenyészteni(valószinüleg ivartalanítva is lenne), de egészséges szép kutyus kellene. Tehát az 50-60 eFtos kölykök minőségben mennyivel jobbak a 25-30 eFtosnál. Valamint az is érdekelne, hogy a törzskönyves kutyák általában mennyibe kerülnek, mert a hirdetésekben szinte soha nem tüntetnek fel árat.
2010. márc. 29. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hívj fel egy tenyésztőt,ő majd megmondja,hogy mennyibe kerül egy kutya. A 20-30 ezresek azok szaporítótól valók annyiban rosszabbak,nincsenek betegségekre szűrve sem,és nem jó körülmények köztött tartják őket,egészségügyi garancia sem jár a kutyákhoz,rossz idegzetűek lehetnek.(persze vannak kivételek,de nem mindig érdemes kockáztatni.
2010. márc. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nekem is amstaffom van nézd meg a Tiger Tatto's kutyákat onnan van nekem is ,nagyon megbizható kennel
2010. márc. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

50-60-ert?? Wow!!

Szerintem az sem eleg egy igazan jo kutyara. Tenyesztoi oldalakat nezegess, telon beszelj a tenyesztovel, de legalabb egy e-mailt kuldj neki, ezek a biztonsagos es jo helyek. Az adok-veszek oldalakat szerintem felejtsd el. Lehet, hogy ritkan talalni tenyesztot is, aki hirdet, de sosem tudhatod, melyik az. Az a biztos, ha a tenyeszto sajat honlapjat keresed fel. Van egy olyan erzesem, hogy 80ezernel fog kezdodni egy ilyen kutya.

Itt kulfoldon, ahol elek, 350ezer korul kezdodik forintban. Azaz egy picivel kevesebb, mint az itteni minimalber, de akkor nagyon olcsonak szamit, mert altalaban inkabb a 400ezreset erdemes nezegetni. Szerintem ez a minoseg magyarorszagon egy 100ezres kutyanak felel meg.

Ha olcson akarsz hozzajutni, sok szerencset kivanok hozza, hogy amit megsporolsz rajta, azt kepes legyel a kutya jatekaira es egyebekre forditani, ne pedig allatorvosra.

Amugy sokan nem tudjak, de egy jo tenyesztotol valo kutyara egeszsegugyi garancia jar, amit szerzodesbe foglalnak. Itt nyugaton mondjuk ez alapfeltetel.

Ha erdekel, leirom, itt mik az alapveto, kerdezni is folosleges feltetelek, amivel kutyakat adnak el:

Adasveteli szerzodes, egeszsegugyi garancia, chipes regisztralas, torzskonyv (teljesen alapveto dolog, itt nem is kerdes, hogy adjanak-e hozza, vagy ne, mert itt annyira termeszetes), allatorvosi vizitrol szolo igazolas, ami nem lehet regibb egy hetesnel(vagy 3 naposnal? Nem emlekszem), oltasi konyv, egy eves tagsag a hivatalos kennel klubnal a havonta megjeleno kutyamagazinnal egybekotve, kezdocsomag a kiskutyahoz, 8 hetesnel nem lehet fiatalabb, folyamatos kapcsolattartas a kesobbiekben.

Kb ilyesmit kellene kapnod a penzed fejeben es akkor elmondhatod, hogy lelkiismeretes tenyesztotol vettel kutyat, aki kesobb sem fog cserben hagyni es felelosseget vallal a hibaiert is.

Sok sikert, nagyon szepek az amstaffok!

2010. márc. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sok jó kennel van MO-n, regelj az amstaff-hungary.com -ra, ott sok jó tanácsot kaphatsz a fórumon.
2010. márc. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak! A kutya vásárlás pár hónap múlva esedékes, ezért még nem beszéltem konkrétan egy tenyésztővel sem, csak nagyjából felmérem a terepet, hogy milyen árakkal számoljak. Egyébként jelenleg van egy 13 éves kutyám, ő is fajtatiszta, és tenyésztőtől vettem. Akkor volt rá lehetőség, hogy törzskönyv nélkül vegyem meg, a kérdésben is említett okok miatt. Feltételezem ez mostanság is megoldható, így nem fizetnék fölöslegesen egy olyan papírért ami számomra nem fontos.
2010. márc. 30. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!