Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Folyton szökik a kutyám, mit...

Folyton szökik a kutyám, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mikor ki-be állunk a kapuban, akkor egyre gyakrabban szökik ki. Az utcán elszalad, elkapni nem tudjuk. Elverést eddig úgy kapott, hogy amikor hazajött, de olvastam, hogy ez így nem jó, az utcán kell elverni. Mielőtt bejönne a házba, még az utcán kapott a legutóbbi alkalmakkor, amikor bent volt az udvarban semmit! Hogyan kéne megnevelni, úgy, hogy ne szökjön el többet?

2016. febr. 7. 20:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Arra van időd, amire szakítasz. Emeld fel a segged és minden reggel és este legalább 30 percre vidd ki szegényt.
2016. febr. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Azért is vagyok tanácstalan, mert ezek a szökések nem állandóak. Néha rájön, és akkor csinálja kb. 2-3 héten keresztül. Olyankor is csinálja, amikor éppen nem tüzel. Amikor meg kimegy, akkor utána meg nem mer visszajönni, pedig nem kap semmit.
2016. febr. 7. 21:22
 13/16 A kérdező kommentje:
Amúgy a parancsokra szokott hallgatni, de ilyenkor ha kimegy, akkor viszont semmire.
2016. febr. 7. 21:25
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Jó hogy nem mer visszamenni, amikor verést kap a szökésért. Ahogy írtad is, az utcán, az udvaron, tök mindegy. Akkor is el kell vinni ivartalanítani, mit fogtok csinálni a kiskutyákkal, ha egyszer vemhes lesz?

Elegen leírtuk már, ha azt akarod, hogy ne szökjön, foglalkozz vele elegendő időt, hogy ne legyen energiája, kedve szökni. És ivartalaníttasd.

2016. febr. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Csukd be a lakásba míg kiàllsz a kapun...

Ehhez azért nem kell diploma...

2016. febr. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

A kertben, ingerszegény környezetben persze, hogy hallgat a parancsokra. Nincs inger, ami elvonja a figyelmét. A kutyaiskolákban ezt tanítják meg, hogy minden esetben hallgasson rád, és figyeljen az utasításaidra. Nekem is szökős a kutyám, de én nem vagyok annyira lusta, hogy ne foglalkozzak azzal, hogy ha kocsival állunk ki, akkor bezárjuk valahova, vagy megkössük, tehát megoldjuk azt az 5 percet, hogy ne menjen ki.

Emellett egyébként naponta sétálok vele 3 órát, játszok vele majdnem 1 órát amiben van agyi kifárasztás is. Próbálom minél érdekesebbé tenni a sétákat, és az egész napot. Emellett 2naponta takarítok végig a házon, mert szőr van még a plafonon is, meg sár, meg dzsuva. Plusz főzök, és a barátommal is foglalkozok.


Nektek elsősorban az ivartalanítást ajánlom, aztán következőben minden nap óriási sétákat tenni, legalább 1 órányit, lehet futtatni is, játszani vele labdával, hogy abban is fáradjon, és nem tudom milyen fajta, de az agyát is mozgasd meg.

Mellesleg verni tilos kutyát, azzal csak azt fogod elérni, hogy egyre kevésbé tisztel, és egyre kevésbé fog hallgatni rád. Vagy esetleg majd nem fog szökni, de meglátja a kezedet és összecsinálja magát. Az én kutyámat összeverték előző helyén, és nyomdafestéket nem tűrő gondolataim vannak arról, hogy mit is tennék velük. Mert látszik, több év után is retteg némely helyzetben, olyan szinten szétverték. Nyilván egy-egy apai pofon nevelő célzatú lehet, de nem mindegy, hogy mikor, hol és milyen helyzetben. Ha a kutya arra megy haza, hogy megverik, akkor esze ágában sem lesz visszamenni, és maradni.

Nyilván az én kutyám sem tökéletes, és én sem vagyok az, mert még mindig szökik, de próbálom kihozni a maximumot kettőnkből, hátha egyszer azt mondja, hogy elég lesz a szökésből.

Kennelt is beszerezhetsz, amiből nem tud kiszökni, abba be tudod zárni néha, ha épp nyitva a kapu kocsizáskor...stb.

2016. febr. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!