Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki könyörgöm segítsen, a...

Valaki könyörgöm segítsen, a kutyusom folyton szökik nembírom már?

Figyelt kérdés

Fajtatiszta, lassan 3éves kan németjuhászról van szó.

IGEN, FAJTATISZTA, jól olvasod.

Állandóan megszökik.:( ha kinn vagyok Vele, nyilván nem.. de bejövök, 20p után már hűlt helye van. Viszont az utcán az emberek ugye félnek tőle, illetve én is félek hogy elüti egy kocsi vagy valami történik ...:(


Tudni kell róla h apportos, elég önfejű, a labdáját sem adja oda senkinek, csak kirángatni lehet a szájából..

a kerítésre rengeteget költöttem már, de egyszerűen nem tudok többet. Így is ronda már, de valahogy megszökik. FOGALMAM SINCS HOGY HOL, NINCS NYOMA EGYSZERŰEN.


Ezért most kennelben van, de gyűlölöm h be kell zárnom.. de egyszerűen nem tudok vele mit csinálni. Próbáltam, ezer esélyt adtam Neki, de nem megy. Hajnali 3kor mentem utána általában, meg órákig kerestem a városban míg rátaláltam nagynehezen. Igaz akkor odajön hozzám rögtön és jön velem haza.. de ez így nem mehet tovább.


SEGÍTSETEK KÉRLEK:(


nem ivartalanított..


2013. jún. 16. 11:56
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
100%
Tanítás esetleg? Olyan nincs, h túl apportos a kutya és nem adja oda, amit el kéne h engedjen....
2013. jún. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 anonim ***** válasza:

Ivartalanítás(nagyon sokat segít szökés ellen),kutyaiskola,sok mozgatás.Ez egy munkakutya,folyamatos feladatokra van szüksége és sok mozgásra,képzésre.

Ha fentieket nem tudod vagy akarod megoldani,keress neki egy új gazdát.Te pedig válassz olyan fajtát,ami nem ennyire igényes.Az nem élet egy ilyen kutyának,hogy folyton kennelben van.

2013. jún. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból mondom, hogy az ivartalanítás sem segít minden esetben. Az enyém is szökik, pedig állandóan dolgoztatva van...képes a 2 órás futás, úszás után is kimenni az utcára, csak mert épp olyan kedve van. Nem megy el, nem bánt senkit és nem is félnek tőle, de engem zavar, idegesít.


Egyetlen megoldást a kerítés teljes átépítése jelentette. Alul beton, hogy ne tudja szétrágni, ne tudjon kiásni. A teteje pedig visszahajlított fém kerítés, valamint függőleges, fentről lefelé futó kerítéselem, hogy ne tudjon rajta mászni.


Egyedi megoldást jelenthet még az a láthatatlan kerítésrendszer, ami egy nyakörvvel kombinálva működik, elektromos impulzuson alapszik, illetve a hagyományos villanypásztor megfelelő használata is segíthet.


A kennel valóban nem megoldás, de a fent leírtak valamelyike talán segítségedre lehet.


Minden attól függ, hogy mennyit tudsz költeni, illetve mekkora területe kell szökésbiztossá tenni.

2013. jún. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 A kérdező kommentje:
A megoldást csak a komplett kerítéscsere jelentené, ez 4-500ezer ft lenne...
2013. jún. 16. 12:40
 5/73 A kérdező kommentje:

napi 8km-t fut intenzíven végig sprintelve, úszik stb., fáradhatatlan és simán megy bármikor, amikor kedve tartja..


esetleg kamerázzam be a kerítést h hol szökhet el?

2013. jún. 16. 12:41
 6/73 anonim ***** válasza:

A kamera sem rossz megoldás.Az ivartalanítás az esetek kb.80%-ában segít.

Úgy látszik,ennek a kutyának kevés a napi 8 km is.

2013. jún. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 anonim ***** válasza:
Agyban fárasztod akár egy percet is? Gyanús, h munkavonalú a drága, azt meg futtahatod egész nap, ha az agya nem fárad el, akkor menni fog.
2013. jún. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 A kérdező kommentje:
Hát, tanulni már nemigen tudunk mit:D már szinte mindent tud, nagyon értelmes és okos..
2013. jún. 16. 13:24
 9/73 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell vele értetned, ha elszökik, az úgy nincs rendben, nem rohangálhat csak el úgy, ha kedve tartja. Természetesen nem úgy értem, hogy verd el, ha megint elszökik. Le kell szidni - érezze, hogy valami rosszat tett. Ne olyan "Rosszcsontkiskutyaugyeilyetsohatöbbetnemcsinálunk" legyen. Talán az ivartalanítás is segíthet, nem 100% de ha ilyen a helyzet, mindent meg kell próbálni. És szerintem a doki is szívesen ad tanácsot, nem fog elküldeni azzal, hogy rossz gazdi vagy és nem érdekli őt. Az előző válaszoló is mondta, hogy fáraszd agyban.
2013. jún. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 A kérdező kommentje:

de hogy fárasszam agyban?:/

ivartalanítani nemtudom szeretném-e .. de lehet jó ötlet.

2013. jún. 16. 13:35
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!