Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szabályt tartsam be vagy...

A szabályt tartsam be vagy azt tegyem ami a kutyámnak jó? Miért hoznak betarthatatlan szabályokat?

Figyelt kérdés

Én egy nyugalmas, zöld környéken lakom és póráz nélkül szoktam sétáltatni a kutyám úgy ahogy itt mindenki más. A neveletlen, veszélyes, kóborló kutyák engem is zavarnak de az én kutyám ki van képezve, megbízható és tapasztalt, és a többi ilyen kutyával sincs gondom.

Viszont ha olyanoknak mondom ezt akik nem laknak itt akkor mindenki elszörnyülködik hogy milyen rossz, szabálysértő vagy és mi lesz ha így úgy...

Csak az a baj hogy a városunk nagy és nincs egy darab kutyafuttató sem. De ez senkit nem érdekel. A kutyámnak nagy a mozgásigénye és nem jó élete lenne a póráz végén. Sokszor mondják, hogy autóztassam el a kutyám másik városba egy sétához meg mindenféle morbid dolgot kitalálnak. Sokszor már úgy érzem nagyon rossz gazda vagyok sőt nekem nincs jogom kutyát tartani mert nincs kutyafuttató, és nekem nincs kocsim és ha lenne kutyafuttató akkor sem csak sétáltatnám a kutyám mert az nem lenne neki túl ingergazdag.

Soha senkinek nem okoztunk gondot, és soha nem volt semmi baj a kutyámmal séta alatt.

Most valóban olyan rossz vagyok? Akkor miért van az hogy szóban mindenki olyan felháborodott, de a valóságban alig ismerek embert aki sose engednedi el a kutyáját? Miért kell ennyire lehetetlen szabályt hozni? Megértem hogy vigyázni kell de nem minden kutya neveletlen és harapós stb. Nem úgy kéne kezelni a dolgot hogy minden kutyát pórázra itélnek, hiszen ő is egy élőlény meg a kutyás ember is...


2010. júl. 10. 15:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
17%

Kedves Kutya Tulajdonos!

A póráz, vagy a hám, minden kutyaára kötelező, még a kiképzettekre is. Minden kutya őse a farkasok, ezért benne van az az ösztön, és ez a kutyáknak csak egy rossz gondolat, és megvan a baj. Tudom, hogy a kutya is élőlény, de a hám meg a póráz, akkor is kell. A szabály az szabály!

Üdv: Dr.Varga Izabella {állatorvos és kutyatréner}

2010. júl. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

ja ez ilyen szokásos félresikerült dolog.

Külföldi mintát vettünk ezzel át. Csak azt nem vették figyelembe hogy külföldön ezt azért lehet betartani mert megfelelő számú kutyafuttatót biztosítanak az állatoknak.

Egyet értek a kezdeményezéssel, hiszen sokan vannak, akik a harapós, agresszív kutyájukat elengedik és tény hogy ugye távolról én nem tudhatom, hogy most az illető kutyája meg van-e nevelve vagy sem( mint a multkor is ültem egy padon és egy rotweiler teljes sebességgel szaladt felém amikor odaért pedig felugrott mellém a padra beletette a mancsait az ölembe és bennem az ütő is megállt, hogy akkor nekem most annyi mert leharapja a fejemet, aztán a kis drága végül megelégedett annyival, hogy 4-5 ször lelkesen végignyalta az arcomat. Én jót nevettem rajta mert tényleg aranyos volt a kutya, de ha ezt egy kisgyerekkel csinálta volna az már lehet hogy nem lett volna ilyen vicces, hiszen ki tudja a gyerek, hogyan reagált volna erre.)

A mentalitás sem a legjobb mert sok gazdi úgy van vele, hogy a kutyája nem bánt senkit, de van akit az is zavar, ha a kutya odamegy szaglászni, játszani, ugrálni, ugatni...stb.(bár én személy szerint nem értem hogy mit kell ezen nyavajogni) és máris kész a balhé.

Amíg nem biztosítanak megfelelő lehetőséget a kutyasétáltatásra addig szerintem ez egy betarthatatlan szabály.

Nekem nincs kutyám, de nagyon átérzem a problémát hisz majd én is szeretnék gazdi lenni. Nálunk a lakótelepen a házak között rengeteg a füves fás rész és teljesen rosszul vagyok hogy minden 6m2-es területen ott van a tábla amin a kutya pirossal át van húzva. Ha ezt a kutyások betartanák 15 métert sem mozdulhatnának a kutyával. Viszont ezeket az érveket is megértem mert pl a kutyaszar feltakarításának nincs nálunk hagyománya és én sem szeretném hogy a kisgyerekem léptem nyomon ilyen aknákra lépjen. Hozzáteszem ez a mentalitás azért a fiatalabb kutyás nemzedék révén fejlődőben van pont az idősebbek, öregek azok, akik (habár ráérnének) nem hajlandóak a kutyájuk után feltakarítani.

2010. júl. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%
Egy kérdező pont most írta hogy a kutyáját megmarta egy másik és nagyon rosszul van.Hát ezért vannak a szabályok!
2010. júl. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Minden gazdi azt hiszi,az ő kutyája jó kutya és nem harap.Aztán egyszer csak megtörténik a baj....Semmi baja nem lesz a kutyusodnak attól hogy póráz van rajta,hozzászokik és pórázzal is élvezni fogja a sétát.Aki városban lakik,az olyan kutyát válasszon,ami kisebb hely és mozgásigényű.

Ha van ismerősöd,akinek kertes háza van és szívesen látja a kutyád,akkor menj el hozzá kutyástól látogatóba és akkor ott,a kertben kitombolhatja magát néha.

Régen úgy emlékszem,még szigorúbb volt a törvény,70-80-as években.Láttam,hogy csak úgy sétáltatták a városban a kutyákat,ha póráz és szájkosár is volt rajtuk.Ellenkező esetben megbüntette a rendőr a gazdit.

2010. júl. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Kell az a póráz...de a kutyafuttatók is!Ez Magyarország, sajna felénk sincs ilyen lehetőség!:S Sőt még ha pórázzal sétáltatom a kiskutyámat is bebeszólnak ,mert ugat az ő kutyájuk:S:S
2010. júl. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:40


Hát igen egyet értek veled , án egy 8-10000 fős faluban élek , és a faluban egyetlen helyen sincs elhelyezve olyan kuka , amibe a ktyasz4rt rakhatnánk(megjegyzem sima kuka is csak a buszmegállókban van meg a boltoknál).Én kertes házban lakom , így a kutyám ált. itthon végzi a dolgát , de elő fordult mr hogy az utcán jött rá a s4rhatnék.Itthonról van hogy 5km-re megyek el egy séta alkalmával (falun belül) , és ha a kutyám odasz4rik valahova , biztos hogy nem fogom 4-5 km-en keresztül a kezemben hurcolászni.Ilyenkor (szinte mindíg van nálam zacskó) ha nem túl hígat produkál , akkor belerakom a zacskba és oyan helyem hagyom hogy ne lépjen bele más.


Tudom hogy ez nem a póráz kérdésre irányuló dolog , de ott is hasonló a helyzet.Mo-nak még rengeteget kellene fejlődnie ahoz , hogy az ilyen törvények betarthatóak legyenek.

2010. júl. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hiába ez a szabály, vannak szabályok amiket nem lehet betartani. Ha olyan helyen engeded el, ahol

-másokat nem zavar

-nem verekszik más kutyákkal

-nem okozhat balesetet( tehát nem egy forgalmas autóút mellet van)


Akkor semmi baj. Persze így sem szabályos, de a kutyának kell a mozgás, hogy kicsit póráz nélkül szaladgáljon.


Mert értem én hogy szabály, de, nem lehet elengedni mezőm, nem lehet erdőben , nem lehet a város szélén, nem lehet tóba beleengedni, nem lehet sehol semmit se csinálni, mert minden tilos, kiéve a kutyafutattón ami nincs mindenhol, vagy ha van, túl kicsi, és túl messze van mindentől.


Akkor mi a megoldás? Vagy szabályt szegünk, vagy nem tartunk kutyát.


Mi lakótelepen lakunk, de tőlünk durván 10 percnyire ér véget a város, és baromi nagy puszta mezők vannak. Elvileg itt se lehetett volna elengedni, de mégis, ott ahol szinte senki sem jár, csak más kutyások mégis kit zavarna?

De bent a házak között is volt olyan park rész, ahol nem járt senki, nem jártak arra sétáló emberek, vagy gyerekek.


Szóval ez rossz tanács, de mást nem tehetsz, ha kutyát akarsz tartani, keresel egy olyan helyet ahol lehetőleg nem lesz gond, és ott engeded el.

2010. júl. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nekünk is kertes házunk van de ez egy kutyának nem elég sem szocializációra sem mozgásra.

Azon kívül valóban ismerem a kutyám, nem kezdő kutyás vagyok, és valóban nem csak a hátsókertben megbízható. Ezt had tudjam már én jobban mint te. Az ürüléket felszedem, bár még egy szemetes sincs nem hogy kutyafuttató és a kutyám nagy ívben tojik mindenkire senkihez nem megy oda, ha jön valaki akkor láb mellé hívom, ha másik ismeretlen kutya vagy ló vagy akármi jön akkor pedig pórázra veszem de nem fogom végig úgy vinni! Nem kell megszoknia a pórázt mert tökéletesen jól érzi mgaát rajta csak nem elég neki. Ha sosem lesz egy kutya engedelmes és megbízható akkor minek a képzés? 100% senki nem megbízható akkor most ki se menjek az utcára mert lehet az egyik szembejövő ember leszúr pedig én megbíztam benne?

És ezt hallgassátok meg: ha betartanám a szabályt akkor már a kutyám nem élne. És ezt halál komolyan mondom. Mivel ehhez a többi kutyás is kéne aki esetleg leszrja hogy nevelni kéne a kutyáját vagy pont hogy direkt uszítja. Ugyanis amikor betasrtottam a sazbályt és pórázra kötöttem a kutyám akkor majdnem megölte egy rottweiler, pedig ha szabadon lett volna akkor el tudott volna futni ahogy máskor, mivel itt a környéken elég sokszor jönnek ki kutyák. Ja igen, akkor már az utcára se vigyem ki mert az hibám persze...

Szerintem inkább valamiféle vizsgát kéne bevezetni, ellenőrizni hogy megfelelően van nevelve a kutya és csak azt megkötni akit kell.

Azért mert más nem képes feltétel biztosítani a kutyatartáshoz, ne az én kutyához való jogom vegyék el. Ha mindenki betartaná hogy ne vegyen nagy mozgásigényű kutyát akkor senkinek sem lehetne a városban kutyája mert a legtöbb fajtának nem elég a póráz vége.

2010. júl. 10. 16:00
 9/12 A kérdező kommentje:
Arról nem is beszélve hogy amilyen kutyafuttatókat én láttam másik városba hát... Nem engedném be a kutyám... Úszott minden a pisiben és tele volt kakával a kutyák meg agresszívak voltak...
2010. júl. 10. 16:05
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Olyan helyen azért ne engedd el, mint teszem azt az utca közepén, játszótér mellet, forgalmas út mellet, stb.


Ahol más járókelók is mászkálnak, ott vedd pórázra. Jobb az elővigyázatosság.

2010. júl. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!