Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 5 perces szabályt mindig...

A 5 perces szabályt mindig betartsam?

Figyelt kérdés
A kutyáim kinti-benti kutyák. Akkor is betartsam az 5perces szabályt,mikor kintről beengedem őket?
2011. ápr. 5. 13:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
milyen szabályra gondolsz?
2011. ápr. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A Fennel könyvben ( Kutyapszichológia ) szerepel az 5 perces szabály. A lényege,hogy minden viszontlátáskor meg kell várni,míg a kutya lehiggad,és nem a gazdi körül pörög, és csak ettől számított 5 perc múlva szabad elkezdeni foglalkozni velük.
2011. ápr. 5. 13:06
 3/15 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogy amúgy mennyire van gond a kutyával. Ha van gond, akkor érdemes minél többet alkalmazni a levegőnek nézést, lemorgást, és akkor jó alkalom a gyakorlásra ez is. Ha nincs velük problémád, akkor nem kell.
2011. ápr. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 xnorkax ***** válasza:
Igen, mindenképp, ha nagyon örülnek és engedetlenkednek. Ha már alapból nyugisabbak leszűkítheted mondjuk egy percre. Nekem is meg van a könyv és ha jól emlékszem azt írta, hogy ha a kutya nyugodt, akkor nem muszáj 5 percet várni, elég mondjuk egyet-kettőt is.
2011. ápr. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ez mire jó, ez a szabály? Én annyira boldog vagyok amikor hazaérek, és rohannak felém. Miért ne üdvözölhetné a kutya a gazdit amikor hazaér?
2011. ápr. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Üdvözölheti. De a gazdi a kutyát nem. Ha elkezded egyből tyutyulgatni,akkor azt mutatod,hogy ő a falkavezér. Ugyanis a vezér nem üdvözli egy ideig a többieket,hagyja amgát körülrajongani,és csak egy kis idő elteltével hajlandó tudomást venni a falkatagokról,és foglalkozni velük.Ha tehát te egyből vele foglalkozol,akkor ő a vezér,te pedig a követő
2011. ápr. 5. 21:00
 7/15 anonim ***** válasza:
Ez ugy hülyeség, ahogy van. nem ezen mulik egy kutya kézben tarthatósága. nekem a fejemen ugrál, ahogy hazaérek, és még sincsenek rangsorproblémák. Dobi kan.
2011. ápr. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Hát,nekem bevált.
2011. ápr. 6. 08:00
 9/15 anonim ***** válasza:

AKinél egyébként jól működik a kutya, ott nincs ilyenre szükség, de ahol gondok vannak ott hasznos lehet. A falkavezérség nem a ezeken a szabályokon múlik, de ahol hierarchia probléma van, ott ezek a szabályok nagyon sokat segítenek.


AMúgy a dobi kant bárhol el tudod engedni, bármekkora kutyabandába, és mindig engedelmeskedik? Vagy úgy jó kutya, hogy ki se viszed a kertből? :)

2011. ápr. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó. visszautasitom a feltételezéseid. Nem is értem, hogy látatlanban, hogy mersz ilyet irni. Ezzel a kutyával többet van foglalkozva, mint amennyit Te valaha életedbe egy kutyával is fogsz.

Képzeld el, hogy 6 hetes korától van szocializálva, tökéletes engedelmességgel, és igen, bármikor eltudom, bárhol engedni. Nem véletlenül van munkavizsgája sem.

2011. ápr. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!