Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanácsot szeretnék! Valaki...

Tanácsot szeretnék! Valaki segítene?

Figyelt kérdés
Bachon kiskutyam van.Ma hoztam haza.5hetes.De igazából meg vagyok ijedve hogy nem fogom tudni megtanítani hogy szobatiszta kutyus legyen.kérlek írjátok le amit fontos tudni róla.Neten olvasgattam már róla :) de itt is megkérdezem.kb mekkorára fog nőni?

2016. febr. 20. 22:12
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Holnap beviszem :) aztán irok mit mondott köszönöm a válaszaid:)
2016. febr. 21. 01:43
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Nos.

Tehát van egy 5 hetes keverék kutyusod. Aki nincs beoltva, jó eséllyel féregtelenítve sem.

Azt, hogy be van-e oltva, onnét tudhattad volna, hogy a kutyával együtt megkapod az oltási könyvét is - de még nem lehet beoltva, hiszen 6 hetesen kell kapnia az első oltást amúgy is.

Jól átvertek.

Tájékozódni kellett volna, mielőtt megvetted, de már mindegy.

A legnagyobb probléma, hogy pénzért vetted a kutyust, és támogattad ezáltal annak a büdös gyökér szaporítónak a további működését.

Remélem, tanultál ebből. Olvass utána a dolgoknak legalább utólag.


De most már, hogy nálad van a kutyus, arra koncentráljunk.

Mivel 8 hetes koráig az anyjával kellett volna lennie, a korai szocializáció, helyes viselkedés megtanulása miatt, így várhatóak nála viselkedésproblémák. Ennek kezelésére nagyon jó, ha majd eléri a megfelelő kort (kb. 4 hónap), elkezdtek kutyaoviba járni.


Most nagyon veszélyes életkorban van, mert védtelen még oltások nélkül. 6 hetesen kapja az elsőt, majd továbbiakban kb. 2 hetente (8, 10, 12 hetesen). Kapni fog féreghajtót is, és lehet, hogy bolhás, az ellen is kezelni kell. Chipet is kapnia kell, a 6 hetes oltással egyidőben, de legkésőbb 4 hónapos korig.

Mindezeket az állatorvos fogja elvégezni, elmondani. Lehetőleg egy jó dokit keress, felszerelt rendelővel.

Míg nincs meg legalább 2 oltása, addig nagyon-nagyon vigyázz rá, hogy olyan helyre ne menjen, ahol más kutyák is járnak (utca, állatorvosi rendelőben ölben vidd egyelőre).

A harmadik oltása utána viszont el kell kezdeni nyakörvhöz, pórázhoz, majd sétához szoktatni őt.

Szobatisztaság: hónapok múlva lesz szobatiszta. Addig az a feladatot, hogy kb. 2 óránként kiviszed a kertbe (evés, alvás után mindig), ha pisil, kakil kint, annak látványosan örülsz, dicséred. Ha bent csinál be, ami most még tök normális, akkor gyorsan feltakarítod. A kutyád még baba, nem lesz sokáig még szobatiszta, az kb. 4-5 hónapos korra fog kialakulni fokozatosan. Addig türelem, és sok-sok takarítás.


Hogy mekkorára fog nőni, azt nem lehet tudni, mivel keverék. De ha bichonnak árulták, akkor várhatóan kis-közepes termetű lesz.

2016. febr. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Voltunk dominál.fajtiszta kutyus.megkapta az első oltását már csak a tenyéztő nem dokihoz viszi oltani őket hanem saját maga adja be.utánna jártam a dolgoknak.van nálam 2ampulla
2016. febr. 22. 18:36
 14/16 A kérdező kommentje:
Egyik féregtelenito a másik valami májbetegség megelőzése v mi.2het múlva kell vinnem :) én szerbiai vagyok szóval lehet ezért is nem egyeznek a szabályok :) minden a kutyusom jól van.imadjuk egymast
2016. febr. 22. 18:37
 15/16 anonim ***** válasza:

Szerbiában sem kap 5 hetes kutya háromféle oltást.

Szerbiában sem adnak mindenféle papír (törzskönyv, oltási kis könyv) nélkül fajtatiszta kutyát. Fajtajellegű keverék a kutya hivatalos megnevezése (bár a bichon továbbra sem fajta)...

Szerbiában sem ad egy tenyésztő 5 hetesen oda egy szerencsétlen kiskutyát és Szerbiában is ez a törvény vonatkozik, DE ha nem is vonatkozna, akkor is gondolhatod melyik normális tenyésztőtől kapsz kutyát így, gondolhatod, hogy nem véletlenül törvénytelen az európai országokban...

Megint megetettek azzal, amit kitalált a "kedves" szaporító :(

2016. febr. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Ezt az állatorvos is mondta hogy nagyon sok tenyésztő othon oltás a kurzusokat.meg nagyon sokat eladnak.gondolom ha elpusztult volna pár kutyus akkor lenne hirnevük és nem vennék tőlük a kutyusokat.ez nem eus ország :/ mások a törvények.meg sajnos itt nincsennek is szinte törvények
2016. febr. 22. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!