Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az emberek tényleg ennyire...

Az emberek tényleg ennyire barmok?

Figyelt kérdés
Pár napja örökbe fogadtam egy 3 éves keverék kutyát. Sokat járok vele sétálni, mert szocializálódnia kell szegénykémnek. Nem engedem el csak zárt kutya futtatóba, de egy-két helyen van lyuk a kerítésen ahol véletlen kimászott a kutya (én is csak akkor tudtam meg, hogy ott a lyuk, amíg nem tanulja meg megbízhatóan a behívást nem megyek oda vele), mert meglátott kint egy másik ebet. Annak a gazdája meg elkezdett kiabálni meg minden, kimentem én is és mondtam neki hogy ne haragudjon, nem rég hoztam el, még tanulja a behívást, nem tudtam hogy nem jó a kerítés... De erre ő csak mondta a magáét, hogy minek engedem el ezt a korcsot ha nem hallgat rám, meg miért nem veszek kölyköt ha a felnőttet nem tudom megnevelni... (mellesleg az én kutyám nem bántotta csak szaglászni akart) Nem akartam vele veszekedni, inkább gyorsan megkötöttem a kutyám és mentem el. Tényleg ennyire bunkók az emberek, hogy egy ilyen csekélységen így felhúzzák a vizet? Ha veled ilyen történne, akkor Te is leb@sznál vagy megértenéd a helyzetet?
2010. márc. 31. 16:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%
Én veled értek egyet. Sok az idióta, aki nem engedi, hogy a kutyája máséval összeszagoljon, sőt a rosszabb eset, mikor még fel is kapja a kutyáját, ha egy másik ártatlanul odamegy hozzá. Az ilyenekkel sajnos nem tudsz mit kezdeni, sőt, jutni fog bőven belőlük a sétáid alkalmával. Leállni vitázni velük fölösleges, nem fogod tudni meggyőzni őket. Hagyd figyelmen kívül, vidd el onnan a kutyád, keress olyan társaságot, ahol igazi kutyások vannak és járj közéjük. Ahová én járok, ott is vannak hülyék, de sikerült jó társaságot kifogni és még segítünk is egymásnak tanácsokkal, ha nehézségek adódnak a nevelésben.
2010. márc. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%
Hát vannak ilyen esetek, sajnos. Ha velem hasonló történik elmegyek, max visszaszólok valami nem annyira durvát. Csak szegény kutyát sajnálom, aki csak barátkozni akart volna :(
2010. márc. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
Szubjektív véleményem : az ilyeneket le kell szarni, sajnálni kell őket, hogy ilyen rossz az idegrendszerük, nem lehetnek túl boldogak ha a másik emberen vezetik le a dühüket
2010. márc. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
31%
Azért érezd át az ő helyzetét is: ha sétál az utcán és kiszökik egy vadidegen felnőtt kutya az egyik kertből, nem lehet tudni hirtelen, hogy mennyire támadó, veszélyes. Az ilyen szökős kutyák szokták a legtöbb galibát okozni. Szerintem jogosan mondta, hogy vagy csináltasd meg a kerítést, vagy neveld meg a kutyát, én az mondanám, hogy is-is, sőt, előbb kellett volna végignézni a kerítést, mint hogy elhoztad a kutyát. Az, hogy mindezt milyen stílusban adja elő, azon lehet vitatkozni. De én is megijedtem volna valószínűleg.
2010. márc. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Miért én csináltassam meg az önkormányzat tulajdonában lévő futtató kerítését? Meg nézzem át az összes kutya futtató kerítését, hogy van egy rajta lyuk vagy mi? :D És rajta vagyok azon hogy megneveljem, csak tegnap hoztam el, a behívás azért annyira nem könnyű dolog, főleg nem akkor ha meg lát egy másik kutyát. Bocsánat, hogy egy nap alatt nem jön vissza első szóra a kutya, aki 3 évig egy 10 négyzetméteres kennelben élt.

Meg oké hogy megijedt, lehet én is megijedtem volna, de miután látta már hogy barátságos kutya meg én is oda mentem és elnézést kértem meg meg fogtam a kutyát, akkor is félt?

2010. márc. 31. 16:37
 6/17 anonim ***** válasza:
50%

Hát megmondanám a magamét, és h ezek után vissza is vonom a bocsánatkérésemet, nem ölt a kutyám csak odament szaglászni, ami nem jelent világ végét.

am. tényleg ennyire bunkók, és sötétek az emberek. én is pár hónapja tudtam meg, mióta van kutyám.


a mi házunkban pl. az öreg nénik be-beszólnak, és sajnos ált.-ban a páromat kapják el. PL. kiborul vmi a lift elé, persze h az én kutyám pisilt oda. Még egyszer ilyen lesz kiosztom őket. Mondtam már nekik h a kutyám szobatiszta, és hozzátenném h tuti okosabb is mint ők, akiknek az minden vágyuk h egy kiskutyába belekössenek. Van amelyik azt mondta a páromnak, h ő már régen elátkozta ezt a kutyát. Itt hárman annyira gyűlölik az állatokat, h az vmi hihetetlen. Én meg őket nem értem, h lehet utálni az állatokat???

na mindegy, bocsi kicsit eltértem a tárgytól.

Legközelebb mondd meg az ilyennek, h a következő tanításod a "harapd meg" lesz neki köszönhetően xDDD

2010. márc. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
50%
16.24-eske: szövegértési problémáid vannak??
2010. márc. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy egy kutya támadólag megy oda vagy csak szimatolni, azonnal látszik. Egyetlen ok lehet jogos, ha az ő kutyája fertőző beteg, vagy az ő kutyája problémás, akkor azt mondom, jogosan nem ereszti össze. Egyrészt mert gondol más kutyájára is, nehogy elkapja a fertőzést, másrészt pedig ha valóban az ő kutyája támadna, akkor figyelmeztet, nehogy gond legyen. De ebben az esetben is megvan az elvárható stílus, az üvöltözés, sipítozás sohasem jogos!
2010. márc. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze nem csinálta kutya semmi rosdszat de ezt sosem lehet tudni! Találkoztam már olyan kutyával aki egy hang nélkül esett nekünk amikor odaértünk meg olyannal is aki először barátságos volt, majd támadott. Sosem lehet tudni. Aztán meg lehet hogy az ő kutyája tüzelt, vagy a tiédet félette igazából mert az övé harapós! Nem tudhatpd! Igaz csúnyán reagált de lehet neki is vannak rossz élményei vagy zavarba jött!
2010. márc. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Akiteki ***** válasza:
86%

Igen, az emberek ennyire barmok.

Túlszaporodtak, tönkreteszik a Földet és a kutyákat.

Komoly szelekcióra lenne szükség az embertenyésztés terén.

2010. márc. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!