Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol tudok láncot venni kutyának?

Hol tudok láncot venni kutyának?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, nem támogatom a kutyák folyamatosan láncon való tartását. Eddigi életem során 6 kutyám volt, egyik sem volt sosem megkötve.

Ám, most van egy komisz 9 hónapos Amstaff-Corso keverékem, akit havi 1-2 alkalommal kénytelen leszek éjszakára megkötni. Hol tudok olyan láncot venni, ami erre alkalmas, és kb. mekkora hosszúságúra lesz szükség? 8-10 méteres elég?


2016. febr. 24. 18:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Vas-műszaki boltban, gazda boltban, de láttam már állateledel boltban is. A másik kérdésre sajnos nem tudok választ adni.
2016. febr. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hú, hát abban az állateledel boltban, ahova én járok még nem láttam, de akkor megnézem majd a másik két helyen amit írtál. Talán ők tudnak segíteni abban is, hogy mekkorára van szükségem.
2016. febr. 24. 19:12
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

 20 kg alatti kutya esetén 4 m


 20-40 kg között 6 m


 40 kg felett pedig 8 m.


FONTOS: A RENDELET KIHANGSÚLYOZZA, TILOS EZEKKEL A PARAMÉTEREKKEL IS TARTÓSAN KUTYÁT LÁNCON TARTANI!!!!!!



gazdaboltban, vas műszaki boltban vehetsz méterre láncot. Kell hozzá forgós karabiner és egy rugó, amit be tudsz akasztani a lánc egy bizonyos részén hogy amikor ránt a kutya, tompítsa a rántás erejét a nyakán.

2016. febr. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A 10 méteresnél vigyázz, hogy erős karabinert vegyél.

Én csak a villanyóra leolvasó miatt kötöttem meg a 25 kilós pitem, kb 4 méteres láncra, ami közvetlen a kutyaól mellé van rögzítve.

Aztán amikor startolt a kutyaólból, simán eltépte a karabinert, mert a 4 méter alatt akkora lendületet vett. Meg hát nincs hozzászokva ugye...


Úgyhogy erős bőr nyakörv, ami filccel bélelt, és erős karabiner.

Állatfelszereléses üzletben, vagy akár piacokon, barkácsáruházakban tudsz venni.

2016. febr. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Időpont ma 13:57

Ha rugó lett volna a láncon, nem tépi el.

2016. febr. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen rugót lehetne a láncra tenni, de mindegy is. Van erősebb karabiner.

De már nyakörv sincs a kutyán, úgyhogy csak dísz a lánc...


Amúgy kérdező, miért teszed havi 1-2 éjszakára láncra? Az mire jó? (télen úgysem lehet)

2016. febr. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sokan nem tudják, ha ki van kötve a kutya, kell rá rugó is, hogy ne rántson akkorát a nyakán, a karabineren, a nyakörvön.

[link]

2016. febr. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Soha nem láttam még egy megkötött kutyán sem rugót.
2016. febr. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hú, most látom, hogy írtatok még, köszi mindenkinek a hasznos tippeket! :)


# 6-os válaszoló, a munkahelyemen vállalnom kell havi 1-2 éjszakát, és muszáj lesz megkötnöm ilyenkor. Vettem neki nemrég fűthető kutyaházat, amiben egyetlen egyszer kint is hagytam éjszakára, amikor el kellett mennem. Másnap visszanéztem a kamera felvételét 3 órán keresztül kint kószált az utcán... Átfúrta magát a szomszédhoz, ott pedig olyan a kapu, hogy alatta simán kikúszik az utcára. Na ezt ne kockáztatom meg még egyszer. Azért gondoltam jó hosszú láncra, hogy minél nagyobb területet be tudjon járni, de legalább ne tudjon meglógni.

2016. márc. 1. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!