Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweilert 72 nm-es lakásba...

Rottweilert 72 nm-es lakásba lehet tartani?

Figyelt kérdés
Napi 1x15 perc plusz 1x1-1,5 órát sétáltatnám.

2016. febr. 24. 21:39
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
84%

Ez így kevés. Nemcsak rotinak, hanem bármilyen kutyának.

Nem a lakás mérete, hanem a tervezett mozgás.

2016. febr. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Értem, hétfőn, csütörtökön még pluszba tudnék 30 percet , hétvégén akár több órát is , az már jó vagy még kevés?
2016. febr. 24. 21:53
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészséges ennyire ritkán levinni piszkolni. Felnőtt kutya vissza tudja tartani a vizeletét akár 10-12 órára is. Főleg éjszaka. De ez hosszú távon a vese betegségét fogja eredményezni idősebb korban.

Gondolj bele, hogy neked azt mondanák, innentől naponta kétszer mehetsz wc-re. Na, jó....hetente pluszban néhány napon kimehetsz 3x is.

2016. febr. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
45%
Nekem Jack Russel Terrierem van és a lakásom is kisebb,de reggel 15 percet,délután 2 órát,este pedig 30 percet-1 órát sétáltatom,és utánna szinte egész nap csak fetreng és alszik :)) szóval ennyi sétától már ki van dögölve :) szerintem simán lehet rotit is tartani :D ha teheted kocoghatsz is vele néha,az én kutyim imádja :)
2016. febr. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Ütemezz be inkább 2x30 percet + 1,5-2 órát.
2016. febr. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Rendben megoldható és most vettem észre hogy akár kedden pénteken is tudom vinni de akkor "csak" sétálni
2016. febr. 24. 22:15
 7/25 anonim válasza:
8%

Egy kisebb termetű állat mozgástere lényegesen kisebb mint egy nagyobb termetű társáé. Na meg ugye az sem elfelejtendő,hogy egy Kaukázusit vagy egy pitbull-t nem fogsz bezeráni egy lyukba. A kis padlócirkálók erre vannak kitalálva vegyél neki egy macska almot "oszt" jó!

Nézz csak meg egy youtube videót az agresszió tekintve a rotiknál dobogós helyen áll. Szocializálhatod te az internetről ahogy akarod ha nem megy akkor a saját kutyád rág össze majd. Persze az utóbbi mondatom enyhe túlzással értetendő de akár ilyen ingert is kiválthat az állatból.


Panelba nem kell kutya ha meg kertes házról beszélünk akkor csinálj neki egy kenelt vagy egy részt ahol futkározhat.

2016. febr. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
89%
Panelba nem kell kutya?:)) Buta gondolkozás xd az én kutyámnak panelben 100szor jobb dolga van,mint egy kerti kennelbe kicsapott kutyának :p
2016. febr. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
És ugye az nem baj ha itthon marad egyedül?
2016. febr. 24. 22:36
 10/25 anonim ***** válasza:
90%

A boldog, kiegyensúlyozott kutyák pedig a gazdi mellett laknak a házban (benti vagy kinti-benti kutyák) ismerek panelban tartott pitbullt, nem is egyet, sőt kaukázusit is. Nyugodt kutyák, mivel a gazdival vannak szorosabb a kapcsolat és mivel rendesen vannak sétáltatva (kertes házban sokan gondolják, hogy felesleges, aztán csodálkoznak, hogy szökik/ás a kutya, kell ott is séta).

Német dogot is ismerek, aki panelban van tartva, ami azért abszolút nem kis termetű. Póráz nélkül sétál, teljes mértékben behívható, nyugodt, amikor először találkoztunk a kutyám úgy megijedt tőle, hogy meg is kapta, de annyira nyugodt kutya, hogy nem reagált rá.

Rengeteg panelkutyát ismerek, szinte mind jól nevelt, okos, nyugodt. Kicsit jobb a magatartásuk, mint kint tartott társaik nagy részének.

2016. febr. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!