Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweilert 72 nm-es lakásba...

Rottweilert 72 nm-es lakásba lehet tartani?

Figyelt kérdés
Napi 1x15 perc plusz 1x1-1,5 órát sétáltatnám.

2016. febr. 24. 21:39
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat
2016. febr. 25. 15:00
 22/25 anonim ***** válasza:

Nekem rotim van,ha halgatsz rám,nem viszel panelba ilyen kutyát.

Ha nem halgatsz rám mindegy mit írok.

Ez a fajta nem panelba való,elég ha csak megnézed a járásmódját,ügető járás jellemzi ezt a fajtát,ami a mozgásigényét is tükrözi valamelyest.

De ez a te döntèsed!


8#

Ezt a kutya mondta neked?:)

2016. febr. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Nekem is rotim van. Kinti - benti kutya. Én őt reggel csak az udvarra szoktam kiengedni, de minden délután megyünk sétálni.


Sajnos mivel te panelba tartanád ahogy leírtad, az kevés mozgás lenne egy ilyen kutyának.


Ha mindenképp rotit szeretnél, próbálj több szabadidőt csinálni. :)

2016. febr. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Nem a lakás mérete a probléma, hanem a mozgatás. Válassz másmilyen fajtát, ha csak ennyire van lehetőséged. Egy kistestű, nem nagy mozgásigényű kutyus el lehet ennyivel is akár, ha hozzácsapsz még egy sétát. Ez esetben felnőttet válassz, egy kölyköt a szobatisztaságra szoktatásig nagyon sűrűn kell levinni. A rotinak ez édeskevés mozgatás, ha néha megspékeled az említettekkel akkor is, nem járnál jól Te sem, de legfőképpen a kutya. Nekünk vizslánk van, lakásban, de olyan a család időbeosztása, hogy rengeteget van lent. Reggel a férjem viszi, mivel 9-től dolgozik, ekkor is lent vannak minimum 1-1,5 órát. Kora délután, 2 felé általában én megyek vele,vagy a fiam(mint most is) ez úgy jó két óra, aktív mozgatás, fárasztás, tanulás, játék. Este 7-8 felé szintén lent van 1 órát és mielőtt lefeküdnénk még leszalad vele valaki egy egészségügyire gyorsan, az általában már csak 20 perc, fél óra itt a környéken. Nyilván ezek minimálisan módosulnak az évszakoktól függően, nyári dögmelegben nem izzasztom 40 fokban 2 órát a legmelegebb időben, de általánosságban elmondható, hogy ha nincs szakadó eső és orkán erejű szél, akkor olyan napi 4-5 órát minimum lent van, (hétvégén általában és egyéb szünetekben a telken vagyunk, ott egész nap kint van, csak aludni jön be velünk, de ott is elvisszük napi egy sétára a Dunához). Nagyon nyugodt, kiegyensúlyozott kutya, a lépcsőházban mindig megjegyzik, hogyha nem látnák, hogy hozzuk-visszük, nem tudnák, hogy tartunk kutyát, ugyanis itthon meg sem mukkan, a helyén fekszik, vagy valamelyikünk keze ügyében. Mindezt csupán azért írtam le, hogy érzékeltessem, lehet nagy mozgásigényű kutyát is lakásban tartani, de csak is olyan életvitel mellett, ami az igényeit maximálisan kielégíti, nem szabad egyetlen ebet sem arra kárhoztatni, hogy hozzánk alkalmazkodva, a fajtája igényeit figyelmen kívül hagyva tengesse napjait. Mikor fajtát választunk azt kell szem előtt tartani, hogy mi az amit MI,a gazdái tudunk neki biztosítani felelős álattartóként és nem azt, hogy ő miképp tudna alkalmazkodni hozzánk.
2016. febr. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ez tényleg nagyon kevés. Legalább 2x1,5-2 órára vidd le, s esetleg egy plusz 10-15 percre.

Egyre több ismerőstől hallom, hogy lakás-kutyáját csak 2x viszi le naponta, de akkor tényleg hosszabb, 1-2 órára. Az ebek pedig beállnak erre. Pl. barátnőm 2 gordonnal él lakásban. Reggel 1 óra lakótelepen séta-labdázás, este 1,5-2 óra Duna-partozás. A kutyáknak bőven elég :) 11 órát vannak egyedül nap közben, evidens, hogy 3. séta időben se fér bele.

Rotinak is ennyi kell kb. Fontos, hogy szabadon, póráz nélkül is minden nap tudjon mozogni sokat.


Az se mindegy, hogy mit takar az 1 óra séta. Csak lassú menetben szimatolás vajmi kevés...de tempós gyaloglás vagy póráz nélküli játék-futtatás már kiadósnak számít :)

Gondolom első kutya lenne...kutyaovi, suli is erősen ajánlott

2016. febr. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!