Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ajánlatos a kölyök kutyát...

Ajánlatos a kölyök kutyát egyszer az előtt még mielőtt elhozzuk meglátogatni (4-5 hetesen)?

Figyelt kérdés
Elmenjek megnézni a kölyköket úgy 4-5 hetes korukban még mielőtt elhozom? Valamiben segít ez akár nem, akár a kicsi kiválasztottnak, hogy mondjuk ha 8 hetesen megyek érte, akkor megismer esetleg, vagy valami hasonló...
2010. ápr. 1. 12:50
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
4-5 hetest a látogatás időpontja jelen esetben.
2010. ápr. 1. 12:51
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
5 napos korától hetente látogattam, de nem vettem észre, hogy jobban megismert.
2010. ápr. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Csak azért érdekel, mert elég messze van a tenyészet ahonnét hozom majd, és fontos e látni előtte még mielőtt elhozom... tényleg csak ezért.
2010. ápr. 1. 12:56
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog megismerni. De érdemes egyszer elmenni meglátogatni, ha van rá lehetőség,már ki is választhatod. Kicsit elbeszélgettek legalább hogy mire számíts, mit szerezz be, stb....

Meg amúgy is, nagy élmény lesz!

2010. ápr. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy menj el! akkor ki tudod választani és tényleg sok mindent meg lehet beszélni a tenyésztővel. Mi is 300 km-re mentünk a kutyáért, de nem bántuk meg, mert tök jó volt. Igaz meg még nem foghattuk akkor, de legalább láttuk :)
2010. ápr. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha a választás még nem is 4-5 hetes korukba dől, el mert még nem mutatkozott meg, hogy a kutyák milyen természetűek lesznek alapból, azt érdemes megnézni milyen körülmények közt vannak tartva, hol vannak tartva, hány kölyök van az alomban, megfelelően tápláltak-e a kölykök és a felnőtt állatok, hogy viselkednek a felnőtt kutyák, jól szocializáltak-e, megnézegetni esetleg az elért eredményeket (ha vannak) a szűrésekről a papírokat (ehhez jobb ragaszkodni), megbeszélni a tenyésztővel személyesen a jövőbeni terveidet (kiállítás, sport, hobbi mert akkor az alapján tud neked segíteni az ideális kölyök kiválasztásában) meg ő is elmondhatja az elvárásait (szerződés a kutya tartásáról, látogatási lehetőség, hogy jó helyre kerüljön esetleg a pénz összeg is) Ha mindennel meg vagy elégedve le is foglalhatsz egyet, ha pedig nem, akkor nem vesztegeted az időd és keresel tovább. Sok szerencsét :D
2010. ápr. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Akiteki ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek az előttem szólóval. Plusz még: Hogy bírnád ki, hogy ne nézd meg?

Én nem is adnék olyannak kutyát, aki nem akarna eljönni megnézni. Ekkor dől el, hogy egyáltalán kaphat-e, vagy keresgéljen máshol.

2010. ápr. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet hogy a kérdező előjegyeztetett kiskutyáról beszél, persze nem biztos...
2010. ápr. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Akiteki ***** válasza:
Lehet. Erre nem gondoltam, mert én nem veszek fel előjegyzést.
2010. ápr. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
24%

Ha a tenyésztő ért valamelyest a dolgához, akkor ezt a kölykök 6 hetes koráig (1. oltás) nem engedi meg!


Ha én komoly, felelősségteljes tenyésztő lennék (nem vagyok tenyésztő, de a kölykömet egy ilyen tenyészetből hoztam), akkor nagyon vigyáznék a kölykökre, és minimálisra csökkenteném az esetleges betegségeket, fertőzéseket.


Menj ez a kiskutyák születése előtt, vagy a 6. hét után, de előbb semmiképpen sem. Egy 4-5 hetes kölyök egyébként sem emlékezne rád, a babák agya a 6. héttől kezd beindulni igazán.

2010. ápr. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!