Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ajánlatos a kölyök kutyát...

Ajánlatos a kölyök kutyát egyszer az előtt még mielőtt elhozzuk meglátogatni (4-5 hetesen)?

Figyelt kérdés
Elmenjek megnézni a kölyköket úgy 4-5 hetes korukban még mielőtt elhozom? Valamiben segít ez akár nem, akár a kicsi kiválasztottnak, hogy mondjuk ha 8 hetesen megyek érte, akkor megismer esetleg, vagy valami hasonló...
2010. ápr. 1. 12:50
1 2
 11/20 Akiteki ***** válasza:
100%

Üvegbúra alatt sem kell tartani a kölyköket.

Kapuban domesztoszos rongy, mindenki letörli a cipőjét.

Aztán kezet mosni a fürdőszobában. Utána megnézhetik a béjbiket. Soha nem volt még bajuk belőle.

2010. ápr. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó előtti ez hülyeség. Sok elismert tenyésztő engedi, hogy simogassák, megnézzék a kölyköket, mert így szocializálódnak. Nézd meg ezt a kennelt, ők tényleg értenek hozzá, ezüstkoszorús mestertenyészet:

[link]

Ezt írják:

"A kiskutyák korai fejlődésében nagy szerepe van a szocializációnak. Mindig megkérjük barátainkat, ha csak tehetik, látogassanak meg bennünket kölyöknevelés idején, és játsszanak egy kicsit a kutyákkal. "

2010. ápr. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Akiteki ***** válasza:
100%
Erről nem is beszélve, hogy más tenyésztő is kíváncsi a kutyákra. Hozzám is el szoktak jönni megnézni és én is megyek. Több szem többet lát, az ember persze, hogy elfogult a saját kutyáival, akár kiválasztani is segít egy tenyésztő barát, kit tartsak meg.
2010. ápr. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
15:03 gondolom a kölyköt 6. hetes korától kezdik el engedni simogatni, szocializálni. Ennek korábban tényleg nincs értelme. Viszont megnézni, mire is vállalkozol már ilyen korban is lehet... Ha egy egészséges leendő gazda megnézi 4-5 hetesen a kölyköt, és előtte még fertőtlenítővel kezet is mos, akkor semmi baja nem lesz a kölyöknek szerintem. Túl félteni sem kell a kutyusokat, de nem árt az óvatosság, ezért látogatáskor is csak jó ha figyelnek a higiéniára.
2010. ápr. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Akiteki ***** válasza:
100%
Így van. Akkor fogdoshatják, ha már kinn szaladgálnak a többiekkel a kertben. Addig csak nézni lehet. Vagy ha tuti a gazdi, az ő kutyusát oda szoktam neki adni, de a többit nem.
2010. ápr. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Akitől én vettem, az sem engedte simogatni, csak amikor már eldöntöttem, melyik az enyém, de ők(a család)nagyon sokat foglalkoztak velük, tök normális, bátor, ép lelkü normális kutyám lett.Azt viszont letesztelték, hogy veszem fel, hogy nyúlok hozzá és azóta is tartjuk a kapcsolatot, pedig már két éves a kutya.De ha megnézed is, nem fog emlékezni rád.Megbeszélni a dolgokat és kölyköt választani viszont tényleg jó.Bár lehet, hogy mire mész érte 8-10hetesen, már inkább a másikat vinnéd!
2010. ápr. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Akiteki ***** válasza:
Van, aki így teszi, van aki úgy. Ezért nem kell megkövezni egyiket sem. Az meg a minimum, hogy tartja az ember a kapcsolatot a kölykökkel, látni kell, mi lett belőlük, és a tenyésztő felelőssége, hogy élete végéig jól tartsák. Én a szerződésbe is beleírom, hogy legalább fél évente értesítést kérek a kiskutyáról.
2010. ápr. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
mikor mi meglátogattuk a kiskutyákat, akkor még nem tudtam, hogy ki lesz az enyém. 6 hetesek voltak, és ki voltak engedve egy nayobb területre, hogy jobban láthassuk őket, megfigyelhessük a vislekedésüket. amint egy olyan 8-10 méterre megálltunk, az egyikük felnézet, és odarohant hozzánk, aztán ráült a lábámra és elkezdte rágni a cipőfűzőmet :). Tudtam, hogy Ő fog velünk hazajönni. mikor mentünk érte, még be voltak zárva, hogy ne koszolják össze magukat annyira. megérkeztünk, hátramentünk, és mikor észrevett bennünket, megindult, és minden erejével azon volt, hogy kimásszon a kennelből, és odajöjjön. Tehát, mondhatjuk, hogy megismert. Azóta i nagy köztünk az összhang. de nem tudom, hogy más kutyussal ez hogy lehet, mert nekem ő az első kutyusom :)
2010. ápr. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
és azt nem írtam, hogy a többi kutyus ránk se hederített. hagyták magukat megsimogatni, ha odamentem hozzájuk, tudtam velük játszani, de Ő az első pillanattól az utolsóig ott rohangált a lábamnál :)
2010. ápr. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Én kérem a leendő gazdikat, hogy látogassák a kiválasztott kiskutyát, ismerkedjenek barátkozzanak vele. jobb a kiskutyának is ha nem idegennel megy el, 9 hetesen. Ráadásul ők sem burokba nőnek fel, megismerik, és megszokják az embereket. egy kis fertőtlenitős kéz, és lábtörlés, nem lesz semmi baj, hisz én is közlekedek az utcán, és a másik 2 kutyámmal kiállitásra is járunk.

Azért az anyatej is ad védettséget, nekem most 6 hetesek, és a szép napsütésben kinnt szaladgálnak a kertben, ami még ráadásul a d vitamin miatt is jó nekik.

2010. ápr. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!