Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hám vagy nyakörv?

Hám vagy nyakörv?

Figyelt kérdés
Hamarosan egy westie kölyökkel fog gyarapodni a család és ebben a kérdésben bizonytalan vagyok...Olvastam a nyakörvről és a hámról is jót, rosszat, és nyakörv párti lettem, viszont nem tudom, hogy westiere lehet-e nyakörvet adni. Tudom, hogy vannak olyan kistestű kutyák, akiknek nagyon nem ajánlott a gyenge nyelőcső miatt (pl. yorkshire) , viszont kimondottan a westiere nem találtam adatot. Az ő csontozata elég erős a nyakörvhöz, vagy neki is biztonságosabb a hám?

2016. márc. 1. 18:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%

Jól gondolod.

A westie nem szánhúzó, tehát nyakörvet adj rá. :)


"gyenge nyelőcső miatt (pl. yorkshire)" Ez nem fajtafüggő.

2016. márc. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan kutyák amiknek jobb a hám szánhúzók vagy a staffi, pitek.. a nyakörvbe csak jobban belefeszülnek, hámmal meg könnyebb visszarántani őket.

De egy westinek jó a nyakörv is, de ha tenyésztőtől veszitek őt megkérdezitek és ő biztosan tud rá választ adni.

2016. márc. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
nálunk a jack hámos a border nyakörves. a jackie azért hámos, mert ki tud bújni a nyakörvekből és ha megrántom a pórázt, sokszor túl nagyot rántok és a hám ezt valamelyest tompítja. a border azért nyakörves, mert hosszú szőrű kutyákon nem néz ki valami előnyösen a hám és nehezebb is irányítani a nagyobb kutyusokat vele. ezenkívül futunk is és megszokta h a hámban "húzni kell".
2016. márc. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hát én könnyedén visszarántom a staffim nyakörvvel is. (Bár mivel jól nevelt, ez nem sűrűn fordul elő.) :)
2016. márc. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, nagyon a nyakörv felé hajlok. Még annyi, hogy egészen kicsi korától sétáltathatom nyakörvvel? Akkor se tudok kárt tenni benne? Persze eleinte csak könnyű nyakörvet raknék rá, de nem tudom, hogy ezekből mennyire tud kibújni...Főleg az elején, amikor még nagyon pici is, és a tanulásnak is az elején járunk csak :D
2016. márc. 1. 20:22
 6/12 anonim ***** válasza:

Bichonjaimnak van nyakörve és mi a 10 hetes Havanese-re is ráraktuk,természetesen sose rántottuk meg erősen,hogy megfulladjon vagy kár keletkezzen a kutyában. Épphogy piciket csak. Most már 5 éves,erősebbeket szoktunk rajta rántani ha fegyelmezni kell,de sose fulldoklik vagy ilyesmi. Fontos,hogy akármilyen mérges lennél ne ránts nagyot amíg kölyök!


Viszont a wetiek nagyon strapabíró kutyák mehet a nyakörv simán :)

2016. márc. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
ha normálisan van nevelve akkor tök mindegy. én mindkettőt használom, a hámot amúgy jobban szeretem, mert jobban látszik.
2016. márc. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Megneveled a kutyát, hogy ne húzzon/rángasson és onnantól kezdve tökmindegy, miben van.

Nyakörvnél meg figyelj oda fegyelmezésnél, kizökkentésnél, nehogy túl erősen ránts a pórázon.


Nekem tacskó-amstaff(?) keverékem van, kicsi, zömök, erős és gyors kutya, aki szeret néha rosszalkodni séta közben. Na, ő hiába nem olyan nagy (15 kg), hámmal aztán nem tudnám "helyre tenni" elég gyorsan, nyakörvvel meg csak egy apró rántás és ért a szóból. Nyakörvvel ráadásul sokkal könnyebben irányítható.


Mondjuk én belvárosi vagyok, sok a szűk utca, rengeteg a kutya és a nemnormális nyúlkáló ember, de ha külvárosban vagy kertes házas övezetben laknék, ahol csak hébe-hóba futunk össze séta közben másokkal és mindegy, hogy 20 centit vagy 80 centit pattan ki mellőlem, akkor meg hámban vinném.

2016. márc. 2. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Elizaf válasza:
Már kiskorában hozzá kell szoktatni a nyakörvhöz meg a pórázhoz is. A nyakörvet fokozatosan add rá. Előszőr 10-15percre. Másnap 30perc és így tovább. Minden alkalommal mutass meg neki, hagyd hogy megszaglássza stb. Séta közben már kölyökként válassz ki egy oldalt amin mindig sétál és fontos, hogy melletted sétáljon. Nekem két Bernim van és a ,,sétaoktatásnak" köszönhetően nem rohannak előre, nem cikáznak jobbra balra stb. A kutyanevelésben a fokozatosság, türelem, jutalom elvet vallom. :) Remélem tudtam segíteni
2016. márc. 2. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én sétához nyakörvet, edzéshez hámot használok. Nyakörvben jobb a kontroll, hámban viszont kényelmesebb csaliztatni stb. A testét fogja vissza és így nem fulldoklik amikor vissza kell tartanom.
2016. márc. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!