Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hallottatok már ilyenről?

Hallottatok már ilyenről?

Figyelt kérdés
Mentem hazafelé és összefutottam egy kutyáját pórázon sétáltató emberrel. A kutya hatalmas testű volt. (Kutyákhoz nem értek, nem tudom milyen fajta lehetett). A kutya nagyon ugatott, vonított és rángatta a pórázt, hozzám akart jönni. A gazdi nem győzött bocsánatot kérni. Próbálta elvonszolni a teljesen kiakadt kutyát. Előre bocsájtom: sosem féltem a kutyáktól. Mondom a gazdájának, hogy semmi gond, engem nem zavar, sőt engedje csak el nyugodtan, majd meglátja nem lesz semmi gond. (Volt egy ilyen előérzetem, ezért mondtam...). Végül is meggyőztem az embert és elengedte a kutyát. A kutya oda ugrott hozzám (én 180 cm magas vagyok), na a kutya felágaskodva magasabb volt nálam. A kutya abbahagyta ugatást és vonyítást és két lábra állva nekem támaszkodott. Az első mancsaival meg mintha átölelt volna és úgy bújt hozzám. A kutya nagyon nehéz volt, majd eldöntött, alig bírtam tartani. A gazda nagyon csodálkozott, mit ne mondjak én úgy szintén. Próbáltam lefejteni de szinte képtelen voltam, annyira kapaszkodott belém. És ahogy nézett, hát az hátborzongató volt. Emberinek tűnt a tekintete. Nem viccelek. Még ismerős is volt. Nos, végül a gazdája vissza tette a nyakörvet és próbálta elhúzni, de a kutya csak kapaszkodott. Nagy nehezen sikerült megszabadulnom, de akkor meg a lábamba kapaszkodott. szó szerint kapaszkodott, mint ahogy ember kapaszkodik... Aztán később elgondolkoztam ezen az egész sztorin és valamiért az volt az érzésem, mintha abban a kutyában valami emberi, valami nagyon is emberi lett volna. Olyasmire gondolok, mintha beleköltözött volna valami régi ismerősöm vagy rokonom aki életében nagyon szeretett és már nem él. Egyáltalán nem hiszek semmi túlvilágba vagy lélekvándorlásba, sőt, soha nem is érdekelt ilyen téma. Szóval ez egy egyszeri eset volt. Nem szoktam kutyákkal haverkodni, tehát még azt sem mondhatnám, hogy beleképzek dolgokat a nagy kutyaimádatom miatt. Szóval, Mit gondoltok az esetemről?
2016. márc. 3. 09:06
 1/9 anonim ***** válasza:
jó a kisugárzásod, a kutya ezt megérezte.
2016. márc. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Valószínűleg a kutya minden egyes emberrel ugyanezt csinálja, aki szembejön vele :) Illetve csinálná, ha odaengednék.
2016. márc. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Osztom a második véleményét. Ez a kutya mindenkivel ezt csinálná, de sokan nem örülnének neki.
2016. márc. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerűen egy neveletlen kutyáról van szó.

Nekem még gyerekkoromban volt egy ilyen élményem 6-8 éves lehettem, de a mai napig tisztán emlékszem rá, hogy egy hajléktalan kutyája felugrott rám Pesten és elkezdett nyalogatni, ami akkor kisgyerekként azért elég megrázó volt. Arról nem is beszélve, hogy mennyire büdös volt szegény kutya :(

Azóta nincs bajom a kutyákkal, csak ez így megmaradt bennem.

2016. márc. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Mondom a gazdájának, hogy semmi gond, engem nem zavar, sőt engedje csak el nyugodtan, majd meglátja nem lesz semmi gond. (Volt egy ilyen előérzetem, ezért mondtam...)"

Ez meg amúgy azért lehetett, mert hálisten még nem halt ki mondenkiből, hogy ösztönszinten értse kicsit a kutya testbeszédét, és felmérje, hogy támadni akar-e vagy szeretgetni :)

2016. márc. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem, a kutyák éreznek emberi kisugárzást. A nejem bemegy olyan helyre, ahol kutya van, a kutya még nem találkozott vele, akkor is oda ülnek, ölbe másznak. Olyan kutyák is, amik nem szívlelik a látogatókat.
2016. márc. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

nekünk az egyik szomszédunk kutyája volt ilyen, ő a gazdáin kívül mindenkit zsigerből utált, értünk meg teljesen odavolt. meglátott és már nyüszögött, felugrott az ölembe, odabújt, nyalogatott...

de vannak olyan kutyák is, akik mindenkit szeretnek, minden emberért odavannak. valószínűleg szimpatikus voltál neki :)

2016. márc. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
39%
Lehet jó a megérzésed és tényleg egy ember lehetett, de az is lehet, hogy egy előző kis kedvenced aki nagyon szeretett téged és most felismert :) Sose lehet tudni. Van aki ezt nem hiszi el, és csak a tudományos magyarázatokban hisz, de ők túl szűk látókörűek.. :)
2016. márc. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Megmondom a frankót: nagyon megvoltam lepődve. Még ilyet sosem tapasztaltam.

Semmilyen formában nem foglalkozom kutyákkal és egyszer csak ilyen történik velem.

2016. márc. 3. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!