Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kisgyerek mellé milyen nagytes...

Kisgyerek mellé milyen nagytestű kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Kisgyerek mellé milyen nagytestű kutyát ajánlanátok? Angol esetleg nápolyi masztiff? Fontos, hogy rövidszörű, olyan punnyadós kutya legyen akinek nem gond a napi 2x fél óra séta és a többit lakásban tölti, természetese velünk, ezért kellene nyugodtabb kutya. Heti egyszer túrázni is vinnénk és rendszeresen foglalkoznánk vele.

2016. márc. 6. 18:07
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Jelenleg 6ik hónapba vagyok. Úgy szeretnénk, hogy a gyerekkel együtt nöljön fel a kutya.
2016. márc. 6. 18:32
 12/34 A kérdező kommentje:
Szóval 3hónapos gyerek mellé kellene majd egy 6hetes kutyuli ^.^ végre egy normális válasz. Ment a zöld kéz.
2016. márc. 6. 18:33
 13/34 bollocks ***** válasza:
90%
Hathetes kutyát a mocskos szaporítók országos szövetségétől tudsz venni, csak nem biztos, hogy megéli a héthetes kort.
2016. márc. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha hat hetesen kerül hozzád, akkor törvénytelenül lesz nálad, ugyanis a törvény kimondja, hogy 8 hetes kornál előbb TILOS kutyát beszerezni, eladni, elajándékozni!

A tervedről a kutya érdekében tegyél le, kérlek! Egyrészt ennyi séta NEM elég a kutyának, másrészt nem fogsz vele tudni foglalkozni gyerek mellett annyit, amennyit kéne!

Ha mindenáron kutyát akarsz, akkor menhelyről szerezz be egy keveréket, de kölyköt semmiképp!

2016. márc. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha a napi 2x fél óra séta mellett leviszed 2 órát a kutyafuttatóba, az kicsit másabb.

De sajnos olyan kevés kutyafuttató van, hogy például nekem az több lenne napi 1 óránál, míg elviszem oda, meg visszahozom, ráadásul nagyon kicsi, és sok agresszív kutyát visznek oda (inkább csak azokat).

Egyébként nekem a kedvenc nagytestű kutyafajtám a német dog, barátságos és gyerek centrikus kutya, különösen nyugodt. Nem olyan okos kutya, gyakran nem érti a többi kutya testbeszédét (ismerősöknek 2 kutya van, a kutya megtámadta egy roti, erre a dog elkezdte játékba hívni a rotit:D), viszont árasztják a nyugalmat. :) Nem olyan nagy a mozgásigényük, viszont kell nekik a mozgás.

2016. márc. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

Viszont tényleg nem 6 hetesen kellene elhozni, egy életen át tartó törés keletkezhet ezzel a kutyában és gondolom nem egy nagytestű agresszív kutyára vágysz:)

Azt azért tegyük hozzá, hogy jó helyről kell őket beszerezni, viszont a "jó helyeken" gyakran elég hosszú várólista van, illetve emellett csak akkor kapsz kutyát, ha az alom eléri a 8 hetes kort.

2016. márc. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Te mazochista vagy? Egy újszülött mellé még egy kölyökkutya is? A beled fog lógni a fáradtságtól :)

De a kérdésre válaszolva: én angol vérebre gondoltam, viszonylag nagy testű, rövid szőrű, rendkívül békés, nyugodt kutya. De azért próbáld őt is többet sétáltatni, mozgatni, hiszen bár szeret lustizni, mégis vadászkutya.

[link]

2016. márc. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
Sajnálom, nem tudtam. Azt hittem 6hetes kor a normál mert itt az oldalon akkora kutyikat emlegetnek.
2016. márc. 6. 18:46
 19/34 A kérdező kommentje:
Nem vagyok mazochista de mindent a lányomért. Szeretném ha kutyával nőne fel
2016. márc. 6. 18:49
 20/34 A kérdező kommentje:
De ez a dolog csak felnőtt korban érvényes. Amíg kölyök máskép lesz.
2016. márc. 6. 18:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!