Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanácsot szeretnék kérni: 1.5...

Györgyi-Rozi kérdése:

Tanácsot szeretnék kérni: 1.5 kilós yorkim nagyon keveset iszik. Az evést még lehet befolyásolni, mert keresek olyan ételt, amit megeszik, no de vizet hogyan kedveltessem meg vele?

Figyelt kérdés

2016. márc. 8. 14:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem eszik és nem iszik, akkor elsősorban orvoshoz kellene vinni

Olyan nincs, hogy egy kutya azért nem iszik vizet, mert nem szereti

2016. márc. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Kutyák napi szükséglete 50 ml/testtömegkg. Tehát neki 75 ml. Ennyit biztos iszik.
2016. márc. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Egészséges kutya se éhen, se szomjan nem hal, ha ott van előtte a kaja és a víz. Ezért eleve nem kéne "olyat keresni, amit szeret", ezzel csak a válogatósságát jutalmazod. A végén csak a kaviárt pezsgővel fogadja majd el. Ha nem eszi meg 10 perc alatt, elveszed és kap másnap. Ne legyen előtte a kaja egész nap. A vízzel más a helyzet. Az folyamatosan legyen előtte. Ha nagyon befolyásolni akarod, hogy mennyi folyadékot fogyaszt, adj neki nedves kaját, pl nyers húst, de igazából erre nincs szükség, magától annyit fog inni, amennyire szüksége van. Ha aggódsz, vizsgáltasd ki orvossal.
2016. márc. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a poénos tanácsokat! Orvosnál jártunk, ahol a vérvétel megállapította, hogy sűrű a vére, viszont, mivel "betegsége " nincs, így a kevés folyadék a kiváltó ok, amit -bár előtte van mindig a friss víz- valahogyan orvosolni szeretnék. Nem éhenhalásról van szó, és nem a napi új étel kínálgatásáról. Aki azt írja, hogy legyen előtte mindig étel, kicsit nézzen utána ennek a kérdésnek. Természetesen tudom, hogy egy állat ösztönből is eszik, tehát, ha nagyon éhes, akkor bármit. Ez működik is, de csak annyit eszik, ami a létfenntartáshoz elég, a megfelelő kondícióhoz sajnos kevés. Bár az étkezés gondja talán megoldódni látszik. Szóval építő jellegű ötleteket még mindig várnék. Köszönöm!
2016. márc. 9. 12:03
 5/8 anonim ***** válasza:

Aki azt írja, hogy legyen előtte mindig étel, kicsit nézzen utána ennek a kérdésnek. Természetesen tudom, hogy egy állat ösztönből is eszik, tehát, ha nagyon éhes, akkor bármit. Ez működik is, de csak annyit eszik, ami a létfenntartáshoz elég, a megfelelő kondícióhoz sajnos kevés.


Ezt a részt nem értem. Eleve azt írtam, hogy NE legyen előtte mindig kaja. Másrészt miből gondolod, hogy a kutya nem eszik eleget a megfelelő kondi fenntartásához? Ha azt látod, hogy hiába eszik, nem megfelelő a kondija, akkor a kaja minősége nem megfelelő, nem az elfogyasztott mennyiséggel van baj. Továbbra is tartom, hogy egészséges kutya annyit iszik, amennyi kell neki. Ha mégis zavar, hogy nem iszik, etesd nyersen, ez a megfelelő kondícióban is segít.

2016. márc. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem semmiféle poénos tanács nem volt itt
2016. márc. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ha azt látod, hogy hiába eszik, nem megfelelő a kondija, akkor a kaja minősége nem megfelelő, nem az elfogyasztott mennyiséggel van baj."

Bocsi, az kimaradt, hogy betegség is lehet az oka. Ki kéne vizsgáltatni egy másik orvossal is

2016. márc. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi volt itt a poénos tanács? De ha te ilyen kedves vagy, akkor én meg azt mondom hogy ha ilyen köztudottan beteges evolúciós zsákutcát vásárolsz "kutya" címszóval akkor meg is érdemled hogy szenvedj vele.
2016. márc. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!