Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Novesben lemaradt a testvereit...

Novesben lemaradt a testvereitol, be tudja meg potolni?

Figyelt kérdés

Egy negy honapos KAJ es Kangal keverek kan kiskutyarol van szo aki hat hetes koratol nalam van. Az allatorvos altal ajanlott tapot ette(a doki altal eloirt menyiseget) es par napja dobbenten lattam,hogy testverei(akik hazikoszton elnek) ugy 4-5 cm-el magasabbak nala...

Vekonyabbak,sovanyabbak,sulyra sokkal kissebbek de magasabbak.

A kerdesem az lenne,hogy meg be tudja hozni az elmaradast vagy felnott korara is joval kissebb marad mint a testverei? Netan valamit valtoztassak az etrendjen? A tapot lecsereltem,ket hete mas tapot kap.



2016. márc. 8. 20:00
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:

07:17

Nagyon ertelmes valasz,koszonom :)

De talan nem ertetted a kerdest...

Amugy igen szeretnem,hogy nagyra nojjon,azert valasztottam nagytestu kutyat,es hazorzes celjabol vettem.

Keverek kutya de mindket szulo nagyon nagy,torzskonyves KAJ es Kangal(veletlenul keveredtek ossze a gazdi figyelmetlensegebol) tehat ha nem no meg akkor talan valami gond lehet esetleg...

A kerdest meg azert tettem fel mert kivancsi voltam a helyes taplalast illetoen,valamint meg akarok gyozodni hogy nem en szurtam el vmit?

Talan ennek a fajtanak (barmelyiknek ketto kozul ,igy a keverekeiknek is) jobb ha "termeszetes" taplalekon no fel? A testverei akikrol beszelek nem lattak tapot,kalciumot stb es megis nagyobbak. Az oseik a nyaj mellett elhulott alatokat,levagott allatok belsosegeit,savot es ilyesmiket ettek...Nem valoszinu,hogy jobban fejlodnek attol mint a tapoktol?

Ez a kerdes lenyege,ne magyarazzuk felre,foleg nem akinek meg annyi fogalma sincs a kutyakrol mint nekem :)

2016. márc. 9. 08:41
 12/42 anonim ***** válasza:
87%

Kemény kutyád lesz. Kaukázusi Kangal keverék. Én nem merném ezeket a fajtákat tartani.

Nekem német juhászom van, még pici, 3 hónapos. Ahogy elnézem kicsit kisebb, mint amiket látok hasonló korú németjuhász kölyköket. Kicsit vékonyabb is. De nem zavar, mozog, fut sokat, nem fáradékony, olyat ráver 100-on a kövérebb kiskutyákra, hogy öröm nézni. Szerintem ne aggódj, amíg egyébként egészségesnek tűnik, eleven, mozgékony.

2016. márc. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:

08:47

Kozep Azsiai es Kangal, igy igaz ,kemeny kutya de ha jo kezekben van nagyon huseges,csaladcentrikus es gyerekszereto es egyben kituno hazorzo is. Remelem valamit nem rontok el a nevelessel :)

A kaukazusit viszont en is meggondolnam ketszer,azokban valahogy nem biznek ennyire:)

Sok szerencset a kis nemetjuhaszhoz es egy boldog kutya-gazdi kapcsolatot kivanok nektek,biztos aranyos kutyus:)

2016. márc. 9. 09:13
 14/42 anonim ***** válasza:
54%

Ha lenne fogalmad a kutyákról, nem írtad volna ki a kérdést...mellesleg bármi fedezhette a szukát, gondolom nem voltál ott, nem láttad, hogy tényleg azok a szülők, akiket a szaporító mutatott.

Még egyszer leírom, azt, ami már egy párszor le lett írva, hátha felfogod végre.

Lehet, hogy a moslékon élő kutyák jelen pillanatban nagyobbak, mint a tied, de ez nem jelenti azt, hogy egészségesek is. A hirtelen növekedés kinyírja az ízületeket, az meg mondjuk nem árt, ha egészséges, mert a kutya általában élete végéig használja. Hidd el, nem kellemes dolog egy ízületi gondokkal élő kutyát nézni, ahogy szenved. Sokszor lábra állni gondot okoz neki, van, hogy a bejárattól a liftig kézben kell vinni. Nála mondjuk a kora okozza a betegséget, de egy rosszul táplált, hamar megnyúlt kutyánál ez sokkal hamarabb jelentkezik.

2016. márc. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:

Nem akartam vitat nyitani de a stilusod nagyon zavaro es ezert megprobalom hatha te is felfogod vegre :)

Szoval:

100% hogy a szulok azok akiket alit a gazdi mert jo ismerosom es nem az atveres a celja,amugy meg idegen kutya nem tevedhetett be az udvarra ebben biztos vagyok. A gyerekei engedtek ki mindket kutyat a kennelbol es ugy tortent meg a "baleset"

Ami az izuleti problemat illeti reszben igazad van DE! Ha mar ennyire eltartunk a kerdestol

Mi a magyarazata,hogy az en kutyamnak ket honaposan az elso mancsai csunyan eldeformalodtak (pedig "premium" tapot evett) es most miutan megevett egy doboz K-9 vitamint kezdett helyrejonni, a tobbi pedig aki vitamint es tapot nem latott tokeletes alkat latszolag...?

2016. márc. 9. 10:51
 16/42 bollocks ***** válasza:
21%
Az a magyarázat, hogy te egy satnya keveréket kaptál. Ha a küllem kiszámíthatósága fontos, vettél volna fajtatiszta kutyát.
2016. márc. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:

Meg egy nagyokos csatlakozott az elobbihez:)))

Kezd nevetsegesse valni ez a dolog.

Szoval hogy te is megertsd:

Nem az en "satnya" keverekemet hasonlitom egy fajtiszta kutyahoz hanem a sajat testvereihez hasonlitom es az volt a kerdes,hogy ha most kissebb akkor felnott korara is kissebb lessz vagy meg kinovi magat ezutan. Amint lattad valaki azt irta,hogy a gyors novekedes nem egeszseges... Tehat valoszinu,hogy kesobbre de o is eleri azt a meretet amit a tobbi tesoja. Viszont elgondolkodtatott a teny,hogy mi a jo ezeknek a kutyaknak??? Tap vagy hus,etelmaradek stb.

Talan valaszol valaki akinek hasonlo kutyaja van:)

Na es ami a "satnya" kevereket illeti 3 honaposan 18kg volt,talan mond ez neked valamit.

Az anya 73kg es az apa 79kg...

2016. márc. 9. 11:12
 18/42 anonim ***** válasza:
73 és 79kg? Akkor azok bődületesen el vannak hízva. A normál kangal és káj méret szukánál kb. 40-50kg, kannál 50-60kg. Sőt, a kangal valamivel könnyebb felépítésű, mint a káj.
2016. márc. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
100%

ma 10:51

A mellső lábak deformitása egyik oka az szokott lenni, hogy csekély értékű ételt kap a kölyök az alomban. Aztán jön az új gazda, és a lehető legjobbat akarja a kutyájának, hát vesz szuper tápot.

Amúgy a kutyád az alomban hogy viszonyult a testvéreihez méretben?

Egyébként egy almon belül is van különbség az egyedek között. Nem klónjai egyik szülőnek sem.

2016. márc. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:

Igen a szulok picit el vannak hizlalva viszont a standardnal joval nagyobb mindketto...De ez itt most mellekes

Az utolso valaszt koszonom,nagyon esszerunek tunik es talan ez is problema volt. Az alomba gyengebb taplalek utana meg "supr premium" tap:(

Kerdezted milyen volt az alomba,hat ez meg meglepobb mert 5 hetesen o volt a legnagyobb,szemmel lathatoan nagyobb volt mint a tobbi,mindenki ot szerette volna de en mar ot naposan kivalasztottam(ne nevessetek ki,a szine volt a donto) es a gazdi nem adta oda masnak.

Na most a kis csenevesz kolykok joval nagyobbak(nem kg hanem magassag) es o akin mindenki csodalkozott hogy mennyivel nagyobb,na most o a legkissebb :)

2016. márc. 9. 12:47
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!