Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Novesben lemaradt a testvereit...

Novesben lemaradt a testvereitol, be tudja meg potolni?

Figyelt kérdés

Egy negy honapos KAJ es Kangal keverek kan kiskutyarol van szo aki hat hetes koratol nalam van. Az allatorvos altal ajanlott tapot ette(a doki altal eloirt menyiseget) es par napja dobbenten lattam,hogy testverei(akik hazikoszton elnek) ugy 4-5 cm-el magasabbak nala...

Vekonyabbak,sovanyabbak,sulyra sokkal kissebbek de magasabbak.

A kerdesem az lenne,hogy meg be tudja hozni az elmaradast vagy felnott korara is joval kissebb marad mint a testverei? Netan valamit valtoztassak az etrendjen? A tapot lecsereltem,ket hete mas tapot kap.



2016. márc. 8. 20:00
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:

Komondor gazdi koszonom a valaszodat. Szerintem is jobb nekuk a termeszetes kaja mint a tap de kivancsi vagyok tobb velemenyre.

Elnezest kerek az elobbiert,nem napolyi hanem tibeti masztiffra gondoltam csak elirtam...

Es bollocks aznaltalanos muveltsegedet ha akarod picit csiszolni olvasd el ezt:(mielott fifikes kovetkezteteseket vonsz le)

RÖVID TÖRTÉNETI ÁTTEKINTÉS: A közép-ázsiai juhászkutya (CASD) az egyik legősibb kutyafajta. A fajta természetes szelekció során jött létre több mint négyezer év alatt azon a hatalmas területen, mely manapság a Kaszpi-tengertől Kínáig és a Dél-Uráltól Afganisztánig terjed. Tibet legősibb kutyáitól származik, a pásztorkutyáktól kezdve a különböző nomád törzsek kutyáiig, melyek szoros rokonságban vannak a mongol juhászkutyával és a tibeti masztiffal.

De neked szerintem inkabb pittbull valo ugyhogy ide inkabb ne kotyogj bele ;)

2016. márc. 9. 18:36
 32/42 anonim ***** válasza:
54%

Itt csak neked nincs fogalmad a dolgokról. Még, ha valamikor egyszer régen volt köze a tibeti masztiffhoz, a te kutyádnak annyi, mint neked a neandervölgyiekhez (bár az értelmi szinted kb ott van valahol).

Vettél egy keveréket, ami tök lutri, hogy milyen lesz. Fölösleges bármilyen más kutyával összehasonlítani, mert nincs arra garancia, hogy milyen lesz. Egy almon belül lehet kicsi, nagy, hosszúszőrű, rövidszőrű, attól függően, hogy melyik kölyöknek milyen gén jutott.

Ha ezt nem vagy képes felfogni, akkor maradj csak a tápnál, abban benne van minden fontos tápanyag.

Ha pedig sikerül végre elfogadnod, hogy nem az etetésen múlik a kutya mérete (csak az egészsége), akkor nézz utána a BARF-nak.

2016. márc. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:

Legutolso,koszonom a nagyon idiota beszolasodat.

Olvass vissza es kiderul,hogy nem mas kutyakkal hasonlitom hanem azt mondtam kissebb mint a testverei. Ha frusztralt vagy valamiert akkor mashol tombold ki magad,ha nem vagy kepes a kerdessel kapcsolatos valaszt adni akkor inkabb ne irj semmit,ha unatkozol vidd ki inkabb a kutyadat(ha van) setalni :)

Es kepzeld ha nem beltenyeszetrol beszelunk, ha ket faj keverekerol van szo akkor barmelyik osere visszauthet...

De ugy latszik en is unatkozom,hogy ilyen alakok hujesegeire valaszolok mint te :))))

2016. márc. 9. 19:05
 34/42 anonim ***** válasza:
100%

Mivel keverék kutyáról van szó így bármekkora lehet.

Tényleg sokkal jobb ha lassan éri a végleges magasságát,mint gyorsan. Csontgyulladás gyakori még a hirtelen nőtt kölyköknél,amit az alomtesók is kaphatnak.


Zöldkagyló port kúra szerűen add neki.

Illetve megfelelő táp.

Vagy a BARF étrend.


Amúgy 4-5 cm különbség szerintem annyira nem sok!

Meg mint írták nem a szülők klónjai a kölykök. Méretben lehetnek eltérések almon belül :)


Felnőtt korban 1,5-2 éves korban méricskéld össze a többivel,addigra elérik teljes magasságukat,szélességüket.

Most még 4 hónaposan fölösleges ezen agyalni.


Én a Platnium tápot ajánlom nagyon!

2016. márc. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
*Platinum
2016. márc. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:

Es amint azt igertem,a fotok:

[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]

[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]

[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]

[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]

2016. márc. 9. 20:59
 37/42 A kérdező kommentje:

Valamit elszurhattam a fotokkal...

Meg egy proba

[link]


[link]


[link]


[link]

2016. márc. 9. 21:02
 38/42 anonim ***** válasza:
nincs semmi baj ezzel a kölyökkel. és nekem nem is tünik kicsinek, szép zártak a mancsai, arányos kiskutya.
2016. márc. 10. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
100%

"Olvass vissza es kiderul,hogy nem mas kutyakkal hasonlitom hanem azt mondtam kissebb mint a testverei."


A testvérei nem más kutyák? Mondom, egy almon belül,keverékek esetében elég nagy különbségek lehetnek. Születtek a családban egyszer újfoundlandi-német vizsla keverékek. Volt mindenféle kölyök. Rövid szőrű, hosszú szőrü, fekete, foltos, kisebb, nagyobb. 8 kölyökből nem volt két egyforma. Senkinek nem jutott eszébe egymáshoz mérni őket.

 

"Es kepzeld ha nem beltenyeszetrol beszelunk, ha ket faj keverekerol van szo akkor barmelyik osere visszauthet..."


Két faj nehezen keveredik, tudtommal nincs a kutyádban majom, bálna, egér, macska, stb. Nála csak fajTÁK keveredtek.

Na ja, bármelyik ősére visszaüthet, de te írtad, hogy a szülők törzskönyvesek. Ilyen esetben elég kötött az ősök kinézete. Nem a tibeti masztiff nem számít ősnek hacsak nem ment félre valamelyik kutya a felmenők között. Akkor viszont nem lehetne tk a szülőknek.

Cuki, ahogy okoskodni próbálsz, de még mindig nem megy. 

2016. márc. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 A kérdező kommentje:

Ha valaki probal itten okoskodni az te vagy :)

En okosodni probalok azert kerdezek es koszi a valaszokat mindenkinek,vannak akik normalis valaszokat adnak veled ellentetben es nem okoskodnak.

Ha ennyire profi vagy akkor talan adsz egy ket tanacsot a taplalassal kapcsolatban is mert itt inkabb arrol szol a kerdes :)

2016. márc. 10. 08:30
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!