Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Novesben lemaradt a testvereit...

Novesben lemaradt a testvereitol, be tudja meg potolni?

Figyelt kérdés

Egy negy honapos KAJ es Kangal keverek kan kiskutyarol van szo aki hat hetes koratol nalam van. Az allatorvos altal ajanlott tapot ette(a doki altal eloirt menyiseget) es par napja dobbenten lattam,hogy testverei(akik hazikoszton elnek) ugy 4-5 cm-el magasabbak nala...

Vekonyabbak,sovanyabbak,sulyra sokkal kissebbek de magasabbak.

A kerdesem az lenne,hogy meg be tudja hozni az elmaradast vagy felnott korara is joval kissebb marad mint a testverei? Netan valamit valtoztassak az etrendjen? A tapot lecsereltem,ket hete mas tapot kap.



2016. márc. 8. 20:00
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:

Teszel fel fotót róla? :) Aranyos lehet.

Szülőkről van kép?

2016. márc. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:
Szulokrol nincs fotom de ha valaki megmagyarazza hogyan lehet fotot feltenni ide,vagy valami modon megosztani(facebook nincs) akkor szivesen teszek fel fotot rola
2016. márc. 9. 14:04
 23/42 anonim ***** válasza:
2016. márc. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
100%

ma 12:47

Nem mindig az alomban legnagyobb megtartja az előnyét.

Láttál szülőket, de nem láttál szülők alomtestvéreit, szülők szüleit, stb. Legtöbbször a kölykök sokkal inkább a nagyszülőket formázzák.

De szerintem 4 hónaposan azon agyalni, mekkora a kölyök a többihez képest, felesleges. Ha jó táppal etetsz, a kutyának is megfelel, akkor majd kb 2 évesen hasonlítgass. Addig kitartás :)

2016. márc. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 A kérdező kommentje:

Ok. Koszi a linket. Amint hazaertem toltok fel fotot.

Kozben ha valaki ideteved akinek van KAJ,KAU,KANGAL vagy hasonlo kutyaja kivancsi vagyok a velemenyere,hogy szerinte mi a jo ezeknek a kutyaknak. Jo minosegu tap vagy hus,csont,bor,farhat stb ?

Mivel ezek juhasz kutyak hajlok azt hinni hogy nem igazan jo nekuk a tap. Miert? A paraszt szalonat,kolbaszt eszik...izmos,szikar,szivos es kemenyen dolgozik a mezon. Ha muzlit,yoghurtot,bigmacket,chipset enne talan nem lenne olyan alkat es nem birna ugy a kemeny munkat...

Lehet rossz hasonlat de en kezdem hinni hogy a tap az szobacirkalonak vagy kiallitasi kutyanak valo...

Nem munkara akarom hasznalni a kutyad viszont megadom neki a lehetoseget sokat mozogni,szabadon szaladgalni es jobb szeretnem ha izmos,jo kondiban levo kutya valna belole mint valami elhizott puhany.

2016. márc. 9. 14:52
 26/42 A kérdező kommentje:

14:47

Koszi a valaszokat. Es igen,nagyon igazad van mert lattam a szuloket viszont az en kutyam egyikukre sem hasonlit :))) Egesz mas,valoszinu,hogy a nagyszulokre soot meg talan a Napolyi Masztiff-ig (aki az uk-uk-uk nagyapja lehet:))) )visszavezetheto mert van nemi hasonlosag...

2016. márc. 9. 15:00
 27/42 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, hogy a nápolyi masztiff vér jött ki, mert ők tömegre nagyok, de a marmagasságuk nem túl nagy. :D
2016. márc. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szintén pásztorkutyám van, komondor. Én nyers kajával etetem. csontos hús, húsos csont, hús, rízs, búzadara, kukorica dara, zab megfőzve, bele zöldség, általában répa. Nem nagy étkű egyébként, kevesebbet eszik mint anno a németjuhászom.


A tápokkal vigyázni kell. Én pl. az RC tápokat kifejezetten rossznak találom, túlságosan megnyomják az ilyen nagy és óriás testű fajtákat.


A kutya egyébként a genetikailag kódolt méretét fogja elérni, ezen változtatni minimálisan lehet alultápláltsággal vagy túlzott fehérje bevitellel. Ez néhány centi lehet és ezek szélsőséges esetek.


4 hónapos a kutyád. Mekkora a marja és a tömege?

2016. márc. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
81%

a közepes testű kutyám két éves korára még nőtt. magasságban is.

nem verseny. ha benne vannak azok a plusz centik, akkor ki fognak jönni. nagytestű kutya ne nőjjön túl gyorsan, mert az ízületei és a csontjai fogják bánni. felnőhet a végső méretére egy éves korára, de pár év múlva járni sem fog majd.

ha pedig kifogtad azt a kutyát az alomból, aki a genetikája alapján kisebb lesz a többieknél, akkor b@chatod, mert sehogy sem lesz nagyobb :)

2016. márc. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 bollocks ***** válasza:
50%

"Egesz mas,valoszinu,hogy a nagyszulokre soot meg talan a Napolyi Masztiff-ig (aki az uk-uk-uk nagyapja lehet:)))"


Korábban még arról volt szó, hogy a szülei törzskönyvesek, ergó a nagyszüleik és az ük-ük-ükszüleik is fajtatiszta egyedek. De ha ennyire nem hasonlít egyik szülőjére sem, valószínű, hogy a szomszéd Fifike is meglátogatta az anyakutyát.

2016. márc. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!