Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mégis mi a fenéért csinálja...

Mégis mi a fenéért csinálja ezt? Hogy szoktassam le? (Kamion utálat)

Figyelt kérdés

Egy számomra kihívást jelentő problémával állok szemben: a kutyám kb 1 hónapja felvett egy olyan szokást, hogy szabályosan megőrül a traktoroktól, nagy hangos gépektől, és az utánfutóktól, amikor azok a kerítés mellett mennek el.

Eddig semmi gond nem volt, egyik napról a másikra vettük észre, hogy kergeti a kerítésen keresztül az említett járműveket, tehát azokat, amiknek hatalmas hangjuk van, és zörögnek. Minden nap viszem sétálni, utcán semmi ilyen nincs, maximum megáll(na) és nézi az utánfutós autót, ahogy elmegy mellettünk, de ott simán ki lehet zökkenteni. Viszont ha itthon vagyunk, és elmegy egy ilyen jármű a kerítés mentén, csaholva, ugrálva, rohan mellette. Erről hogyan szoktassam le?

Habár egy ilyen nem tart tovább 15 mp-nél, nagyon dühít, hogy ezt csinálja, amikor semmi "veszély" nincsen, csak zörög egy kocsi az úton előttünk.

A másik kérdésem pedig, hogy amikor 10 cm-re mennek el gyalogosok a kerítésünk mellett, őket is ugyanúgy ugatja, de ez játékos ugatás, meg ugrabugrál, szóval semmi komoly, ha kint vagyok semmi gond nincs, de ha nincs kint senki, akkor így "őrzi a házat:D"

Erről hogy tudnám leszoktatni, hogy ne ugassa az embereket, amikor nincs kint senki az udvaron? Vagy nem is érdemes, hadd jelezzen csak, ha erre jár valaki?

(Főként a traktoros őrjöngésről való leszoktatás érdekelne, a házőrzés még nem is baj.)



2016. márc. 10. 16:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
74%

...tehát jön a traktor.

Kutya bedilizik. Kimész, rászólsz, megfelelő magabiztossággal, hogy ne, vagy bármi amit szoktál.

Kutya szarik rád.

Elkezded követni.

Traktor addigra elmegy. Semmit nem jelent, te ilyenkor már nem a traktor miatt fegyelmezel, hanem a tiszteletlenség miatt, hogy figyelmen kívül hagyott.

Követed, a világ végéig nem menekülhet, egyszer megáll.

Odamész, megvárod, míg teljesen megadja magát a helyzetnek, és lefekszik magától.

Ha nem teszi, kicsit rásegítesz.

Ilyenkor már fölösleges leszidni, hiszen a megállással kötné össze, tehát ha megadja magát, ne szidd le, egyszerűen hagyd ott.


Ezért lenne jó ezt gyakorolni, mert alapvetően azt kéne megtanulnia, hogy a tiltásra érzékenyebben reagáljon, és leálljon.

Ehhez meg az kell, hogy következetesen elérd a kitűzött célodat, és minden egyes tiltás, vagy fegyelmezés után tisztelettudó és nyugodt legyen.

Ezt minden esetben végig kell vinni.

Soha ne legyen olyan, hogy feladod, vagy magától áll le majd valamikor, mikor neki tetszik, vagy hogy csak magát a fizikai tevékenységet hagyja abba, de ugyanabban a felfokozott agyi állapotban legyen, és te már magára hagyod.


Teljesen mindegy meddig tart, vagy mikorra kapod el, vagy állítod le, nem ez a lényeg, hanem hogy mindig fejezd be, várd meg, míg teljesen lenyugszik.

(egyébként erre a helyzetre írtam, hogy lépj a póráz végére, hogy ha már egyszer a közelébe értél, és leállítottad, elkaptad, ne tudjon elmenni , kimenekülni a helyzetből)

2016. márc. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Oké, értem. Elgondolkodtam, azon amit írtatok, és lehet, hogy teljesen véletlen, vagy csak túlságosan elbízom magam, de ma például egész nap járkáltak az utánfutós kocsik, ő pedig ül mellettem, pont indult volna, higgadtan, de nagyon határozottan szóltam rá, természetesen nem kiabálva, és meg sem moccant!

Lehet, hogy ez csak kezdeti siker, de biztos, hogy a tanácsok miatt tudat alatt változtattam a hozzáállásomon és ő ezt érzi.

Egyébként így néz ki ez az egész: hallja, hogy jön egy zörgő gép, ilyenkor még nem megy a kerítéshez, mert rászólok, aztán egy pillanatra nem figyelek(igen, ez az én hibám), és ahogy látótérben van a jármű, a kutya rohan a kerítéshez fesztiválozni, én visszahívom(nem ordibálva, hanem egyszer szólok) és visszajön, de ahogy a lábam mellé ért, rohan is vissza(itt nem csináltam eddig semmit, nem tartottam magam mellett), tehát pont van ideje kétszer a kerítéshez rohanni, és miután elment a jármű, a kutya visszakocog mellém, de ilyenkor pedig felesleges leszidni már, mivel visszajött.

Szóval igaz, hogy nem volt időm átgondolni, hogy mit is csináljak, és nem voltam elég gyors, ma viszont tudatosan ha hallottam, hogy jön valami, akkor már cselekedtem, így nem is ment őrjöngeni a kerítéshez. Viszont ha nem leszek itthon, valószínűleg továbbra is csinálni fogja.(?)

2016. márc. 12. 13:32
 13/15 anonim ***** válasza:

csinálni fogja.(?)


minél többször gyakorolsz, tiltod a próbálkozását és dicséred meg ha nyugton marad, annál kevésbé fogja csinálni.

2016. márc. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Egyébként gratulálok a fejlődéshez! :)
2016. márc. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

Ma a gyalogosokat sem ugatta, nem tudom mi történhetett vele:D

Vagyis nyilván tudom, mivel bennem is most fogalmazódott meg, hogy elegem van ebből, és csinálni kell valamit, sokkal határozottabb vagyok, nem hagyom rá, de mivel ő az első kutyám, tényleg el sem akarom hinni, hogy pár napon belül ekkora a változás:)

2016. márc. 13. 12:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!