Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy neveljem meg?

Hogy neveljem meg?

Figyelt kérdés
Sziasztok..Leszögezném hogy jó kutyatartónak gondolom magam, immár két kutyus gazdájaként.Van egy befogadott kutyánk aki 13 éve a család tagja, és már látszik rajta hogy "nyugdíjba vonul", és egy ifjonc cane corsonk aki most kifogott rajtam..Lassan egy éve vettük, és nagyon nagyon jó a kapcsoluatunk, de mióta megszületett a Kislányunk teljesen kifordult magából..Szétszed mindent, nem lehet az udvaron hagyni semmit, kiszökdös, akárhogy megcsináljuk a kerítést akkor is látom hogy megkezdi, és rágja kaparja..Agresszívnek nem agresszív egyáltalán..A kislánnyal nagyon távolságtartó, pedig ő mindig sikongat neki, de a kutya mintha észre sem venné..Mivel picit háttérbe szorult sajna gondolom hogy féltékeny, vagy ilyesmi, de mivel a gyerkőc még csak 9 hónapos esély sincs rá hogy mostanság több időm lesz a kutyusra..Teljesen tönkretesz mindent, a kiskertet totál szétkapta..Valaki esetleg tudna nekem segíteni hogy tudnám megértetni vele hogy nem jó amit csinál??Verés, villanypásztor, lánc, kenel nélkül..:/
2016. márc. 11. 14:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Te magad írtad mi a gond. Nincs elég időd a kutyára, az meg gondolom unatkozik, nem tud mit kezdeni magával, ezért rombol, így vezeti le az energiáit. Ok-okozat. Ha nem locsolom a virágot, elhervad, ha nem vezetem le a kutyám energiáit, akkor rombol. Ráadásul gondolom épp kamaszodik, és a lázadó-korszakba lép. Eddig mennyit volt vele foglalkozva naponta?


"A kislánnyal nagyon távolságtartó, pedig ő mindig sikongat neki, de a kutya mintha észre sem venné.."


Testbeszéd. A kutyák így kerülik el a konfliktushelyzeteket. Téged talán nem zavar, de egy kutyát igen a sikongatás, vinnyogás, ezért nem megy oda, nem akar feszkót.

[link]

2016. márc. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mindenhova jött velünk..Külön helye volt a kocsiba..Tudom mi a probléma, de sajna nem tudom rá a megoldást, mert nincs annyi időm, és rengeteget vagyok egyedül, amikor is nem tudok egy kutyát is, meg a gyereket is vinni..Nem szeretnék megválni tőle, de akkor ezek szerint boldogtalan..Még kb egy fél évet kéne kibírjon, mert ha elindul a kislány akkor már tudunk együtt menni..Addig csak akkor ha a férjem is itthon van..A másik kutya is így volt nevelve, de azzal semmi baj nincs, de nem úgy veszem észre hogy féltenem kéne tőle a kislányt..Remek házőrző..Szerinted ha még egy fél évig így lesz akkor helyrehozhatatlan lesz ez az egész??Nem fogja szeretni a kislányt?
2016. márc. 11. 14:23
 3/8 anonim ***** válasza:

Sajnos az gond, amit te magad is tudsz: nincs rá elég időd. Mindennap kellene neki egy jó lefárasztós séta, bandázás más kutyákkal, mellette nem ártana kutyaiskola is.

A kutya unatkozik, frusztrált, azért csinálja ezeket a dolgokat. Más megoldás erre sajnos nincsen, mint a több foglalkozás, fárasztás, nevelés.


A kislányodat soha nem hagyd vele kettesben!

2016. márc. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Melegen ajánlom ezt a kérdést, ennek a kérdezőnek: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__7633574-kisgy..
2016. márc. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát találj rá időt, mert varázsszer nincs, az unatkozó kutya bizony kész rémálom.

A hiba eleve ott van, hogy fiatal energikus kutya mellé vállaltatok gyereket. Bár ugye aki akarja, megoldja, gyerek be a babakocsiba, és lehet menni sétálni. Nálunk van olyan anyuka, aki futni jár babakocsival és kutyával. Nálad mi az akadálya a közös sétának? :)

2016. márc. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igazából csak félek hogy jön egy macska, vagy valami, és elránt..Azért egy nagyon nagyon erős kutyáról beszélünk..Terveztem hogy jobb időben kiviszem olyan helyre ahol elengedhetem..Elég sok ilyen hely van, csak ott is még nagy a sár..Vinnék egy plédet a kisasszonynak, és hagyom hogy hátha a kutya is jobban megszeretné a kislányt.. Egyébként gyönyörűen jön pórázon, szóval kivitelezhető lenne, csak az helyzettől félek ha valami eltereli a figyelmét..Szerintetek ez még visszafordítható?
2016. márc. 11. 17:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha előre kivetíted a félelmeidet, meg is fog történni. Csak indulj el egyszerűen sétálni és ne agyald túl. Te és a babakocsi elől. Kutyli melletted. Nincs agyalás, te vagy a főnök és kész. Arra mentek, amerre te akarsz. De megpróbálhatod a derekadra is kötni a pórázt, így mindkét kezed szabad marad. Csak ne mellőzd a kutyust. Gondolj bele az ő helyébe.
2016. márc. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Le szeretném írni ha valaki ilyen problémával küzd, hogy a cane corso a legnagyszerűbb kutya a világon..Egyszerűen soha nem gondoltam hogy így lehet szeretni egy állatot..Szóval beiktattam minden nap a sétát, és mióta a Kislány elindult négyesbe megyünk minden nap..:)..A Kutya gyakorlatilag elválaszthatatlan a gyerektől..Az első szó a Léda volt, mivel így hívják a mi kis négylábunkat..:)..Van hogy főzök, és kiszökik a Lánykám az ajtón, és ücsörögnek együtt ketten az ólban..Szóval Happy End lett..Képet is töltenék ha valaki leírná hogy kell, mert annyira büszke vagyok rájuk..:) Köszönöm aki bíztatott a közös sétára.:)
2016. aug. 29. 23:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!