Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek erről?

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Először is:Szeretem az állatokat,így a kutyákat is.Látni a neten időnként híreket,hogy mérgezett,vagy szöges húst tesznek ki kutyás helyeken illetők.A cikk alatt rögtön zsinórban írnak a kutyások:Kitépném a belét,levágnám a fejét,kiherélném az aljas férget,csak találjam meg.Egy ilyen cikkhez írtam én is,hogy mielőtt kinyuvasztjátok az illetőt,gondolkodjatok el,hogy vajon miért tehette,LEHET,hogy nagyrészt ti vagytok a hibásak,amiért felbőszítettétek.Értem ezalatt,hogy pl.egy játszótéren,parkban a kutyások elengedik a kutyájukat,azok megugatják az illető kislányát,aki másnap nem mer lemenni a parkba.Vagy rendszeresen odasz.ratják a homokozóba,fűre,ahol játszanak a gyerekek,a gyerek kutyakakis lesz.Az apuka normálisan szól a kutyásoknak,azok ugyanúgy fittyet hánynak rá,és/vagy még nekik áll feljebb.Ha egy idegileg gyengébb emberről van szó,lehet,hogy bekattan,és szerencsétlen kutyákon akarja megtorolni az esetet...

Szóval a cikk alatt lévő kommentemre a kutyások elhordtak mindenféle szemétnek,hiába magyaráztam,hogy nekem nem a kutyákkal van bajom,és nem is helyeslem amit az illető tett,mert ugyanúgy hibásan járt el,mint azok a kutyások,akik felelősek lehetnek abban,hogy ez megtörtént.

Vannak pszichopata emberek,akik ok nélkül,bárkinek tudnak ártani,állatoknak is.Én azt gondolom,ez a ritkább,és az ilyen mérgezett húsos ügyeknek bizony előzményei vannak,a felelőtlen kutyások magatartásának köszönhetően.Tehát meg szerettem volna értetni velük,hogy ha megkeresik az elkövetőt,először kérdezzenek és gondolkodjanak,mielőtt ütnek...


2016. márc. 26. 18:20
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

"Egy ilyen cikkhez írtam én is,hogy mielőtt kinyuvasztjátok az illetőt,gondolkodjatok el,hogy vajon miért tehette,LEHET,hogy nagyrészt ti vagytok a hibásak,amiért felbőszítettétek."


Ha velem van a baja, akkor azt velem beszélje meg."


Így van,egyetértek.Adott esetben jelentsen fel,ha másképp nem megy.


"Szóval a cikk alatt lévő kommentemre a kutyások elhordtak mindenféle szemétnek,hiába magyaráztam,hogy nekem nem a kutyákkal van bajom,és nem is helyeslem amit az illető tett,mert ugyanúgy hibásan járt el,mint azok a kutyások,akik felelősek lehetnek abban,hogy ez megtörtént. "


Tehát most azt mondod, hogy a bunkó kutyások tehetnek arról, hogy a normális emberek kutyáját is megmérgezik/megölik?"


Van/lehet benne felelősségük,igen.És a kutyaölő is felelős a saját tettéért természetesen.Ha bunkó a tulaj.ha nem,egyik esetben sem a kutyán kell leverni a port.


"Én azt gondolom,ez a ritkább,és az ilyen mérgezett húsos ügyeknek bizony előzményei vannak,a felelőtlen kutyások magatartásának köszönhetően."


És akkor erre az a megoldás, hogy ilyen módszer után nyúl??"


Ezért írtam kedves válaszoló,hogy FIGYELMESEN olvassátok el azt is,amit a zöld mezőbe írtam...Még be is másoltad ide...De akkor segítek,ha nem megy:

"Szóval a cikk alatt lévő kommentemre a kutyások elhordtak mindenféle szemétnek,hiába magyaráztam,hogy nekem nem a kutyákkal van bajom,és nem is helyeslem amit az illető tett,mert ugyanúgy hibásan járt el"


Nem,nem az a megoldás,hogy mérgezett hús után nyúl!!!

Az állat nem tehet semmiről.Oda kell menni a gazdához,felhívni a figyelmét a hibájára,és megbeszélni,hogy legközelebb ne csinálja.Ha nem tesz neki eleget,fel kell jelenteni.

2016. márc. 26. 21:52
 12/17 A kérdező kommentje:

"Másik oldalról egy kicsit: a pórázas kutyámat lerohanja valakinek a kislánya, kérdezés nélkül ráborul és szorítja. Azt lehet?!?!?! Emiatt meg esetleg a kutya fog aznaptól rettegni a gyerekektől. Aztán folytatom! Anyukák a totyogóikkal a futtató kerítésnél állva etetik a maradék uzsonnával kérdezés nélkül a kutyákat, akik a futtatóban vannak. Akkor ki tehet miről?!?!?!??! Ugye ugye???? Erről mi a véleményed kérdező??? Ugye hogy semmi?"


De igen,van róla véleményem.A megmérgezett kutyákat sajnálom...Ebben az esetben az öreglánytól meg kellett volna kérdezni,hogy miért tette,mi a baja a kutyákkal,ha egyszer a kutyafuttatóban vannak.És közben körülállni,nem elengedni,akkor sem,ha tagadja.Mert ha tanú van rá,akkor simán kihívható a rendőrség.A kutyára ráugrós kislányra rá kell szólni,hogy "Légy szíves ne csináld,a kutya nem játékszer,gondolom nem szeretnéd,hogy megharapjon???!!!"

Az etetősökre szintén.Megkérni,hogy ne etesse,és elmagyarázni neki,hogy ez miért nem jó a kutyának.A gyerekek legtöbbje értelmes,és megérti az ilyesmit,csak jól kell velük kommunikálni.Ha már a szülő sz.rik rá...

2016. márc. 26. 22:07
 13/17 anonim ***** válasza:
Körülállni nem tudták, mert ketten voltak, az egyik a kutyáját hánytatta, a másik meg a nénit kérdezgette, de hogy is állíthatta volna meg, fiatal férfiként, erőszakkal? Semmire nem válaszolt, illetve tagadott. A kisgyerekesekre meg rá van szólva, de ezek az anyukák az agyatlan korlátlan neveltetés-párti szülők, akiknek semmit nem lehet megmondani, mert a gyerek irányít! Az volt a kutyára ráborulós gyerek nagyapjának a válasza, hogy: "már mi is mondtuk neki, de annyira szereti a kutyákat, hogy nem tudunk mit csinálni!"-szerinted az ilyennel mit lehet csinálni? Hiába mondtam neki, hogy és ha leharapja a fél arcát? Semmit nem mondott. Erről ennyit!Ja és a kenyér etetős kiskölök anyja meg rendesen megsértődött, hogy nemet mondtunk a kutya etetésére!
2016. márc. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Én aláírom, hogy van olyan kutyatartó, aki paraszt. De pl nálunk sehol nincs tábla, közteresek sem járnak, és van egy semmilyen futtató. Nehogy már azért ne legyen nagy kutyám, mert vannak idióták. Mert lássuk be ők mérgezik a kutyákat. Nekem egy palotapincsi nem kutya. Elnézést mindenkitől akinek az van, szeretem őket is, de én nem vagyok kiskutyás. majd megmondják nekem, hogy milyen kutyám legyen, azért mert ő fél.

Itt egy példa. Bent volt valaki a futtatóban, beszélgetett egy másik kutyással, akinek pórázon volt a kutyája. Jött egy harmadik ember, akinek a két kutyája (tél elején) bent volt addig a kocsiban, megkérdezte mikor mehetne majd be. Jött egy fószer a gyerekével, és akkora cirkuszt levágott, hogy a kutyáknak a futtatóban a helye, és fel fogja a másikat is jelenteni, mert benne hagyja a kutyákat a kocsiban, és állatkínzás, és egyébként is. Na az ilyen gyökerek mérgezgetik a kutyákat, mert nincs jobb dolguk. A kötözködő nénikről meg bácsikról meg ne is beszéljünk. És érdekes nálunk mindenki ismeri a kutyámat, hogy jólnevelt, aranyos. Kiskorában mindenki jajj had simogassa meg a gyerek, meg jajj de cuki, mostmeg az anyámat, miért nem fogom meg, mikor arra sem néz. Ha nem a bunkó kutyás van ott, akkor az élő fába is. A megkeseredett emberek azt sem tudják mivel töltsék el az idejüket. Múltkor az egyik kutyának neki ment egy pitbull, attól nem az összes pites büdös bunkó, csak az az egy.

2016. márc. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Kényes ügyek...

Azért a nénire lehetett volna rendőrt hívni,ha el is menekül,jó eséllyel elkapják,már csak azért is,mert környékbeli lehet.Ha lehet,még a helyszínen fotókat csinálni,a néniről is(ok,mondjuk személyi jogokra hivatkozhat,szóval ez neccesebb dolog)és a rendőr is sejtheti,hogy a saját kutyáját senki nem mérgezi meg a kutyafuttatóban.

A kisgyerekekkel meg azt lehet csinálni,amit már írtam.Ha szereti a kutyákat,ne csinálja,mert meg fogja harapni,és a kutyával is rosszat tesz.Ha nem érti meg,nincs mese,rá kell üvölteni! és ha megsértődik,mi van? rohan a nagypapájához,szüleihez,és?

Amúgy nem tudom az etetésre,idegen kutya molesztálására van-e valami állatvédelmi törvény,érdemes utána nézni.És akkor háboroghatnak,mert te meg nyugodtan feljelentheted.

2016. márc. 27. 09:54
 16/17 anonim ***** válasza:

Kérdező, az a baj, hogy te nem vagy benne ezekben a helyzetekben és nem tudod mi van, hiába hívtak volna rendőrt a nénire, a rendőrség nem foglalkozik ilyen "piti" ügyekkel, bizonyíték nincs hogy tényleg ő helyezte volna el a mérgeket, ő maga tagadja is, aztán még a kutyások qrva anyját hogy mit piszkálják "szegény" nénit, akinek az életkora miatt minden el van nézve.


A kisgyereknek meg lehet mondani bármit, mintha a falnak mondaná az ember. Ha a szülő sem hat rá, akkor majd pont egy idegen? De tényleg, ha megharapja a kutya önvédelemből/félelemből akkor veszett vadállat akit el kéne altatni, ha meg leüvöltöd vagy netán kézenfogva terelgetnéd el, akkor meg mit fogdosod a gyereket, erőszaktevő, feljelentelekagecbe, meg jön a mérgezés, szöges virsli...


A kutya a törvény értelmében "tárgynak" számít, más tulajdonához meg nem nyúlkálunk, csak ezt kb mindenki letojja... :/


Tényleg gáz ami veled is történt, én is utálom azokat akik elengedik a kutyájukat, de 0 kontroll alatt vannak. Lássuk be, vannak hülyék mindkét oldalról. De akkor sem az állat megölése a megoldás, hanem a kommunikáció. Csak sajnos sokan manapság egy kerek magyar mondatot sem tudnak megfogalmazni, nemhogy kulturáltan megvitatni a dolgot...

2016. márc. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Igen,sajnos egyetértek veled,utolsó.
2016. márc. 27. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!