Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért utál a saját kutyám? :' (

Miért utál a saját kutyám? :' (

Figyelt kérdés

Miért csinálja ezt velem? Mindig a legjobban bántam vele, sosem bántottam, mindig rengeteget foglalkoztam vele, a kezemből etettem és az ágyamban aludt.

De körülbelül 4-5 hónapja morog rám, nem engedi, hogy megsimogassam, már nem is akar velem aludni, az ételt nem fogadja el tőlem. Sőt, tőlem félti a dolgait...

Teljesen távolságtartó lett, pedig imádtuk egymást. Ez fokozatosan alakult ki nála, azelőtt mindig velem akart lenni.

Mással mindenkivel halál jófej, mindenkivel játszik és mindenkivel szuper a kapcsolata, de nálam még az idegenekkel is jobban bánik. :(

Miért alakulhat ki ez ki egy 3 éves kiskutyában? Ismétlem, sosem bántottam, még csak rá sem kiabáltam, ha rossz is volt én kedves voltam hozzá. Nagyon rossz ez a tudat és a szívem szakad meg ha erre gondolok. Mit tehetnék?

Régen ha 2 napig nem látott, amikor hazajöttem örömében lepisilt és le sem tudtam vakarni magamról. Most 1 hét után amikor megjöttem akkor oda sem jött. :(

Nem tudok már mit gondolni...


2010. ápr. 4. 21:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

Gratulálok, kemény munkával elérted, hogy Te legyél az omega a falkában, ahol ő az alfa. Teljes szemléltváltásra van szükséged, hogy ezt a hibádat helyrehozd! Olvasd el ezt a könyvet:

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. ápr. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Elsőnél ott a pont!

Neked nem élő kutya kellett volna hanem plüsskutya, míg rendesen a kutyák társas viselkedéseiről után nem olvasol!

Nagy hibát követtél el.

Most ő a falkavezér, te meg az omega, azaz az utolsó a falában. Ha így folytatod el fogod veszíteni teljesen a kutyádat.

Legyél vele ezek után a lehető legkövetkezetesebb!

2010. ápr. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
bocsi falkában**
2010. ápr. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Kemény legyél vele, te vagy a főnök nem ő! De nem szabad bántani továbbra sem! Egyél te először a kajából (persze csak imitálva)és ő csak utánad. Amúgy nálunk a kutyának nincs helye az ágyban, felesleges kényeztetés!
2010. ápr. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
11%
Azért viselkedik így veled mert most nem 2 napra mentél el hanem 1 hétre, és ez nagyon megtudja viselni a kutyákat, mert ilyenkor úgy érzik elhagyod őket. Ha tudsz foglalkozz vele többet. Neki te vagy a legfontosabb.
2010. ápr. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
A kutya az kutya, nem ember. Nem úgy kell róla gondolkozni mint egy emberről (bár még az embernél sem helyes elkényeztetni). Ez a tökéletes példája annak amit szajkózni szoktunk! A kutya falában él ahol rangsor van! És azt ki kell érdemelni! A kutyánál nincs egynelőség... Vagy te vagy a főnök vagy ő. Először is ne aludj vele, legyen saját helye és mindig parancsold le ha az ágyadra megy. Ne etesd kézből, ne engedj neki ha kunyerál. Etetési időben rakd elé a kaját 20 percre, és amint letelt az idő, vedd el. Csináld azt amit ő, légy vele hívös és hagyd figyelmen kívül, ne lesd minden óhaját! Kegyetlennek tűnhet de nem az. A mostani helyzet kiek jó? Szerintem senkinek. Ha olyan jellemű a kutyád akkor ebből még nagyobb baj is lehet (megharap vagy ilyesmI). Úgyhogy minnél hamarabb meg kéne nevelni. És nem értem mielőtt magadhoz vetted, miért nem tetted ezt meg. A kutya nem tud utálni, mert ő nem ember. Amit te annak látsz az valami más.
2010. ápr. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, nem is gondoltam, hogy ekkora hibát követek el ezzel a neveléssel.
2010. ápr. 5. 09:11
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem neked van tacsid?
2010. ápr. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem, ő spániel keverék.
2010. ápr. 5. 18:00
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem tudhatjuk, nem ismerünk! Menjetek együtt pszichiáterhez! Bocs, ezt viccnek szántam!
2010. ápr. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!