Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most emiatt 1 hónapig ne...

Most emiatt 1 hónapig ne vigyem sétálni?

Figyelt kérdés

A kutyám puli mix, így iszonyú sok és vastag, kb 15-20 cm-es szőre van. A kozmetikus csak május elejére tudott időpontot adni, tehát még egy hónap. Most viszont egy hete minden nap(!) találtam benne kullancsot, volt amelyik már jól megszívva, nem tudom mióta lehetett benne, de ezt is csak a szerencse miatt találtam meg, lehetetlen benne észrevenni.

(Ráadásul a hétvégén lett lekezelve bolha-kullancs elleni szerrel).

Most emiatt komolyan egy hónapig ne vigyem ki, amíg beleragad minden faág, bot, a szőrébe, és kint az erdős-gazos részeken telemegy kullanccsal? Mégis mit tegyek ez ellen?

És milyen cseppet/sprayt/nyakörvet ajánlanátok kullancs és bolha ellen, ami beválik ekkora szőrű kutyánál is?

Előre is köszönöm a segítséget.



2016. ápr. 1. 15:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

a sprayt nem csak a bőrére kell, nekem állatorvos mondta, hogy fújkáljam vele át rendesen a kutyát, hogy a szőre már nedves legyen, aztán ne szedje le ameddig megszárad farkánál fésülgetem a szőrt és úgy fújom a bőrhöz közelebb, meg lehet oldani.

amúgy keress másik kozmetikust ha tudsz, ha nem, akkor otthon is rövidebbre tudod vágni, ha nevelve van a kutya ki kell bírnia, hogy legalább egy kicsit megnyírbáld... én is kivágom az enyémből, ha csomós. csak lassan csináld, vigyázz higy ne húzd neki, akkor nem szokott a legtöbb hisztizni,

2016. ápr. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A Bravecto nálunk 100%-osan működött, csak az a baj, hogy gondolom májkárosító ha gyakran adjuk, ezért én évente csak egyszer adom,többi napokon Foresto van rajta.
2016. ápr. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Teljesen nyugodtan viseli ha pl fésülöm, ha kicsit igazítok rajta, direkt gondoltam régebben erre és tudatosan szoktattam is hozzá, hogy később se legyen gond, így ez nem probléma szerencsére. Csak az egész kutyát lenyírni nem mertem elkezdeni, mert mégsem vagyok kozmetikus, és azért viselhető fazont kéne alakítani neki:D

Akkor rákérdezek a patikában majd erre a tablettára is, nyilván én sem szeretném sűrűn adni, remélem lassan elmúlnak a kullancsok is.

2016. ápr. 2. 12:03
 14/16 anonim ***** válasza:
télig már nemigen lesz kevesebb kullancs, sajnos ezek a negyven fokos szárazságot is bírják (azt meg sem említem, hogy az én kutyám két fagy közötti két enyhébb napon szedett össze kullancsot most télen...)
2016. ápr. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

tegnapelőtt 12:03

Abba ne bízz, hogy elmúlnak a kullancsok. Egyre több van és egyre ellenállóbbak a régi hatóanyagokra. Tavasz-ősz mindig is a "szezonja " volt nekik. A nagy hőségben valamivel kevésbé aktívak.De olyan helyeken ahol árnyékos az aljnövényzet, kánikulában is vígan élnek.

2016. ápr. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Na ennek nem örülök, valamiért azt hittem tavasz végén elmúlnak, de köszi a választ!
2016. ápr. 5. 15:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!