Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

UnicornQueen kérdése:

Hogyan vegyem rá a szüleimet arra, hogy lehessen kutyám? (többi lent)

Figyelt kérdés

Tudom, volt már sok ilyen kérdés, és elolvastam mindet.


Kertes házban lakunk, viszont az udvar túl kicsi lenne kutyus tartására, mivel ott van már egy csomó dolog.

Ezért csak a házban lehetne, de anyukám allergiás rá. (Én is de csak nagyon kicsit, az is lehet, hogy már valahogy elmúlt. A barátnőm kutyáját simogatom, megnyalogat és semmi bajom, úgy, hogy még a gyógyszeremet sem vettem be.)Yorkira gondoltam, mivel hipoallergén. (elvileg)


Azért szeretnék egy kutyust, hogy valaki mindig mellettem legyen, egy olyan barát aki nem hagy el.

A szüleim nem engedik, mivel nem akarnak semmilyen állatot a lakásban látni, és úgysem gondoznám, csak megunnám. Nem értem, miből gondolják? Én nagyon szívesen játszanék vele, iskola után minden nap elvinném sétálni. Tudom, hogy ez nem ilyen egyszerű, oltások, szobatisztaság, megtanítani egy csomó dologra, de én csak büszke lennék magamra, hogy vigyázok valakire.

Ők mind a ketten kutyákkal nőttek fel, nekem mégsem lehet.



2016. ápr. 4. 19:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy hipoallergén kutya 100.000-nél kezdődik.


Ez egy fajtatiszta kutya kezdőára - szaporítottnál elég nagy a kockázat, hogy keverék, és az bizony allergiás reakciót vált ki.

2016. ápr. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
46%
Kérj inkább kistesót, ha vigyázni szeretnél valakire. Vagy keress gyerekbarátokat, úgy tűnik leginkább a társaság hiányzik neked.
2016. ápr. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hány éves vagy, DE tényleg tenyésztőtől kell vásárolni.

Ez nagyon jól hangzik, azt gondolná az ember, hogy áá sima ügy minden sarkon találok egyet, hát nem. Én is az elmúlt hónapokat azzal töltöttem, hogy megtaláljam a számomra legmegfelelőbb németjuhász kennelt. Több tenyésztővel felvetttema kapcsolatot, mire azt mondtam, hogy ez lesz az. Ha nagyon fiatal vagy, akkor ez egyedül nem fog menni. (én 20 vagyok, mondjuk a szüleimtől elég sok támogatást kapok) Szóval arra akarok kilyukadni, h ezeket a köröket is a szüleidnek kell intéznie.

Annyit tudsz ebben az ügyben tenni, hogy a google-n és facebookon keresen normális kenneleket, elmentek kiállításokra és kiválasztod, hogy mely kennelekben vannak olyan kutyák amik tetszenek.

2016. ápr. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 SzMHZs ***** válasza:
100%

Saját példából mondom, és sajnálom, ha elkeserítelek, de ilyen indokok mellett nem nagyon fogod őket meggyőzni, vagy ha mégis, állandó vitaforrás lesz a kutya később.

Én is amióta az eszemet tudom, kutyáért könyörögtem, nem kellett nekem drága, menhelyi, kóbor, bármilyen jó lett volna, csak kutya legyen - aztán persze ez később formálódott. Az allergia kivételével ugyanezek az indokok voltak, és nem is lett kutyám, csak mikor saját lakásom lett. Közben voltak kompromisszumok, tarthattam hörcsögöt, aztán vadászgörényt (már ezekből is sokszor volt vita, csak önmagában a létezésük miatt). Átérzem, mert évekig nagyon el voltam keseredve, minden ünnepnél eljátszottam, hogy én kutyát kérek ajándékba, mindig reménykedtem és mindig pofára estem. De ennek ellenére sem tudom azt mondani, hogy könyörögj és erőltesd tovább, mert ahol csak egy családtag is kicsit is ellene van az állatnak, abból gond lehet. Lehet, hogy nem nagy, csak feszültség, de a mindennapokat az is rendesen mérgezheti. És valóban nem is egyszerű.

Járj el inkább menhelyre önkénteskedni, és várj, míg saját lábra állhatsz, és a magad ura leszel. Hidd el, eljön az az idő (én nem akartam elhinni :D ), nekem is most már két kutyám és három macskám van.

2016. ápr. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Attól is függhet anyud mennyire allergiás,mert oké hipoallergén,de ha durva allergiája van akkor a yorkinál is kijöhet!

Neked meg attól,hogy barátnőd kutyáját simogattad és nem jött elő az sem jelent semmit.


Nem ugyan az mint,hogy folyton a kutyával vagy egy légtérben.


A másik a költség ugye

- eleve 100-150 ezer ft körül mozog egy Yorki!!(ha ettől olcsóbban veszed az keverék lesz,hidd el és akkor lesz ott prüszkölés egész nap)

-3-4havonta kozmetikushoz kell vinni 3500-6000 ft is lehet attól függ hová viszed.

-éves oltások nálunk a kettő 9500 ft.

-kullancselleni védekezés havonta 1500-2000 ft vagy nyakörvek amik 3-8 hónapig védenek 6-7 ezer ft-ok

-minőségi kaja a yorki hajlamos az emésztőrendszeri problémákra, olcsó tesco-s tápon nem élhet.

-Ott van ha hirtelen beteg lesz 5-10-15 ezreket is ott hagyhattok az orvosnál egy alkalommal.


Emellett ott van az is,hogy hogyan képzeled a jövőképedet,igen sajnos már fiatalon. Ha tervezel messzire menni tanulni,netán kollégista leszel mi lesz a kutyával?


Egy yorki 14-18 évig is él. Eléggé át kell gondolni. Az,hogy van egy célod amihez tartod magad oké. Nyilván senki nem tud 15 évre,de még 5 évre se igazán tervezni. De neked ha kutyád van úgy kell alakítanod a mindennapokat,hogy a kutya beleférjen,meg mindent úgy kell alakítani.

Akkor is ha pasid van akkor is ha barátnőkkel shoppingolsz,bulizol és stb.


Én is azt javaslom önkénteskedj menhelyen vidd el az ottani kutyákat sétálni hétvégente,hogy ki kutyázd magad.


Aztán keress egy kis állatot amire vigyázhatsz hörcsög,törpenyúl,tengerimalac ezek nem élnek sokáig talán megengedik,de legalább látják a szüleid,hogy felelősen gondoskodsz egy kis állatról.


Kutya előtt nekünk halaink és teknőseink voltak.

10 éves voltam mikor megkaptam az első kutyámat,aki mai napig velem van! 24 vagyok

2016. ápr. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!