Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem neznek hulyenek az emberek...

Nem neznek hulyenek az emberek ha a kutyatokhoz beszeltek az utcan?

Figyelt kérdés
Ez az elegge erdekes kerdes a reggeli setaltatasnal jutott eszembe. 1honapja van nalunk a kiskutyank es ma reggel mikozben setaltattam eszre vettem h folyamatosan beszelek hozza. Nyilvan nem az eletemet beszelem meg vele az utcan csak mondjuk azt h "gyere most erre megyunk" "vigyazz auto" "elfaradtal?" "gyere mostmar haza megyunk" "most beszaladok a boltba, varj meg itt, sietek" es ehhez hasonlok meg a becezgetesek mennek es mindekozben arra lettem figyelmes h az emberek elegge hulyen neznek ram. Csak en viszem tulzasba a kommunikaciot a kutyammal vagy masokra is igy neznek az emberek? Persze nem mintha erdekelne az emberek velemenye csak kivancsi vagyok h masok is talasztaltak-e ezt? Vagy csak en viszem tulzasba a beszedet
2016. ápr. 15. 09:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
32%

Egyébként saját példám is van erre a háttérzajos témára. Van az idősebbik kutyám, sokig egyedüli kutya volt. Három éve jött a kicsi, na az hiperaktív istencsapása, folyton terelgetni kell sétán, ne menj be a bokorba, ne menj annyira előre, ne menj oda a pórázos kutyához, ne szaladj ki a bicikli elé, ne piszkált a babakocsis anyukát. Az öreg meg ugye tudja a rendszert, hozzá nemigen kell szólni. Na ebből az lett, hogy már a saját nevére is magasról tojt, mert hozzászokott, hogy hiába mondok mindenfélét, neki azzal nincs dolga. Már azon gondolkodtam, hogy nem kezd-e megsüketülni, de mivel kaja előtt az egészen halk szólásra is ugrik, nyilvánvaló lett, hogy mi a helyzet.

Érdemes ezekre odafigyelni. Lehet beszélgetni a kutyával, csak csináljuk némileg tudatosan, mielőtt elbaltázzuk vele.

2016. ápr. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
26%
Ja, amiket meg írsz példákat, ott nem csak a te szavaid vannak jelen. Ott az egész szituáció: pl. nézel ki az ablakon, nyúlsz a kulcs felé, hallják, hogy valaki van a kapunál, beszélsz a szomszéddal és már mozdulsz a kapu felé, a szomszéd teszi ezt, hívogató hangnemben szól, hogy otthon van, ezer egyéb jelzés is van, amit a kutyák figyelnek a szavakon kívül. Illetve az ilyen mondatokból, mint a "jössz kifele onnan" is általában csak egy-két szót jegyeznek meg, valószínűleg egy sima "kifelé" is ugyanazt eredményezné. Vagy ha elkezdenéd a Himnuszt ordibálni olyan hangsúllyal, ahogy kifelé szoktad küldeni, mert ugye a mérges hangsúlyt érti, meg tudja, hogy onnan mindig kiküldöd, tehát nyilván az a helyes megoldás.
2016. ápr. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Én is sokat pofázok a kutyákhoz, nem is tudatosan :D Kutyám így tanult meg rengeteg mindent, pl. tömegközin a millió féle jelemet...nem hiszem, hogy összezavartam volna vele, még nem mutatta a jelét
2016. ápr. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Oké, de te is úgy beszélsz hozzá, hogy annak jelentése van :) Vagy legalábbis el tudod különíteni a jelentéssel bíró hangsúlyodat a beszélgetéstől, és ezért a kutya is képes rá. De aki úgy beszél a kutyájához, ahogy egy másik emberhez, az általában megszívja :)
2016. ápr. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is sokat beszélek a kutyámhoz,de én úgy látom,hogy egy idő után megérti,hogy mit akarok.Mondjuk én inkább "parancsszavakat"használok.Az alap nem/nem szabad,jó kislány/rossz kutya mellett még szoktam neki mondani,hogy várj(pl zebránál),de ha azt mondom,hogy autó,akkor is tudja,hogy meg kell állni vagy menjünk(akkor tudja,hogy el kell indulni),nem arra megyünk(akkor tudja,hogy irányváltás van),ne szedd fel,köpd ki-szóval szerintem hasznos ha kommunikálunk vele séta közben,csak nyilván ne a munkahelyen történteket meséljük el neki,hanem a "gyakorlatiasabb"mondatokat érdemes ismételgetni és egy idő után rájön,hogy abban a helyzetben mit jelent.Talán amibe bele lehetne kötni az az,hogy nyáron meg szoktam tőle "kérdezni" séta közben,hogy "kérsz vizet?",de igazából itt is megérti,hogy mit akarok,mert egyből megy a vizes flakonhoz,hogy szomjas,szóval nem egyirányú a dolog.
2016. ápr. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

akumi: részben igazad van, de az enyéim már akkor reagálnak, amikor még nem nyúltam a kulcsért, vagy meg sem mozdultam, csak a telefonba beszélek. Az viszont hozzá tartozik, hogy nagyjából mindig ugyanazokat mondom. Ebbe lehet az is bele játszik, hogy mások szerint én eléggé dallamosan beszélek, szinte énekelve.

Ha épp hirtelen mérges leszek (nem rájuk) és szívből káromkodok, rögtön jönnek hozzám megvédeni, megvigasztalni. Ha rájuk vagyok mérges és azért káromkodok, akkor sunyítanak. :-) Tehát mi emberek nem tudjuk átverni őket a hangsúllyal, viszont épp azért lehet lényeges a tanításnál, hogy mindig ugyanazokat a szavakat, mondatokat mondjuk, mert csak azt tudjuk mindig ugyanúgy, azzal a hangsúllyal kimondani és erre nekik nagyon érzékeny a fülük. Meg lehet próbálni, hogy a szózatot szavalod azzal a hangsúllyal mintha azt mondanád "takarodj kifelé a hálóból", de ahhoz nagyon jó színésznek kéne lenned, vagy tudathasadásosnak, hogy a kutya ne érezze a különbséget.

2016. ápr. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
57%
Most hogy így olvasom a válaszokat rá jöttem hogy alig beszélek a kutyámhoz XD Nem beszélek neki feleslegesen :D:D:D ez tök jó.
2016. ápr. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Szilvi & Argos ***** válasza:
Akumi, simán dumálok neki olyan hangsúllyal, mint embernek :D
2016. ápr. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

A kutya nem érti a beszédet, de a hanghordozásodból tökéletesen kiveszi a szeretetet :) Ez is egyfajta interakció, olyan mintha simogatnád, nagyon örül neki :)


Amúgy egy idő után megtanulhatja hogy ezek mit jelentenek (pl. vigyázz! erre! ilyenek) ami elég hasznos :D


Az emberekkel meg ne törődj, a normálisabbja tudja hogy törődő gazdi vagy, aki meg nem kutyás az néz egyet és megy tovább.

2016. jún. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!