Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen MA a dél-orosz juhászku...

Milyen MA a dél-orosz juhászkutya?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy olyan kutyafajtát magam mellé, ami eléggé különleges, nem túl népszerű, ami a lehető legeredetibb formájában tudott fennmaradni az évszázadok során. A dél-orosz juhászkutya nagyon szimpatikus, mert látványos, és a jelleme is megfelel az elvárásaimnak A FAJTALEÍRÁSOK SZERINT! Azért tettem ki ezt a kérdést - amiért egyébként bocsi, mert mostanában látom, hogy sokan kérdeznek 1-1 bizonyos fajtáról, amikor ott van az internet - mert a neten megtalálható leírásokban nem hiszek, túl kereknek tűnik. Ezt a fajtaleírást olvastam, de nem tudom, hogy napjaink dél-orosz juhászkutyájára ez mennyire igaz:

[link]

Szerintetek MA milyen ez a fajta? Nagyjából meg tudta őrizni pásztorkutyás mivoltát? Az őserőt, a veleszületett bátorságot, a magasan fejlett territóriális magatartást, az idegenekkel szembeni mély bizalmatlanságot, a gyors reakcióképességet, a tekintélyes élességet, a villámgyors támadóképességet, a domináns viselkedési formákat, és nem utolsó sorban a családtagokkal és a családhoz tartozó gyerekekkel szembeni megbízhatóságot, kiszámíthatóságot? Van még benne annyi vitalitás, hogy egy kertvárosi udvar őrzését nyugodt szívvel rá lehessen bízni? Alkalmas valamiféle kutyás sportra, ami a fajtajellegéből adódik, pl. őrző-védő, engedelmességi kiképzés, vagy esetleg terelés, ne adj' Isten agility? Mekkora az ápolás-tér-mozgás-elfoglaltságigénye? Nincs túltenyésztve? Magyarországon kb. hány törzskönyves dél-orosz juhász él? Honnan lehet megbízhatóan ilyen kutyát vásárolni? Nekem az sem baj, ha mondjuk csak Ukrajnában, mert úgyis ha szerencsém van, a kutya 10-14 évig hűséges társam és védelmezőm lesz. Láttam, hogy már kiírtak néhány dél-orosszal kapcsolatos kérdést, én is kiírtam egyet:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__564520-milyen..

De ha elolvassátok a válaszokat, megértitek, hogy miért kérdezem újra, reménykedve a sikerben...

Kérlek benneteket, hogy segítsetek, ne olyanokat írjatok, mint az előző kérdésemnél! Nagyon szépen köszönöm. :)


2010. ápr. 6. 15:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Bár nem tökéletesen a kérdésedre válaszolok, talán valmai tapasztalatot ezzel is szerzel.

Én csak annyit tudok mondani, hogy a fajtaleírások alapján nálunk 2 fajta jöhetett szóba: orosz fekete terrier és bobtail. A férjem választott végül: bobtail lett. Nem ismertünk személyesen egyet se előtte.

Orosz fekete terriert nehezen is találtunk volna, ahogy néztük.

A MEOE-hoz fordultunk, megadtak elérhetőséget tenyésztőnek, ahol mostanában lesz alom. Megnéztük őket, jónak tűntek. Az alomból mi választottunk, már ellés után hívtak, hogy nézzük meg őket, szokjunk össze.

Jelenleg mindjárt 8 éves a kutyánk, maximálisan olyan, mint a fajtaleírásban: házőrzésben profi, nagyon jól lehetett nevelni, tudja a rendet, családdal, gyerekkel megbízható.

Szóval az én tapasztalatom szerint: ha találsz magyar tenyésztőt, akkor azt kapod, amit a fajtaleírás alapján várhatsz.

2010. ápr. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megerősítést! :)
2010. ápr. 6. 16:31
 3/3 anonim ***** válasza:
Minden tenyésztőnek, a saját tenyészete a legjobb. Szerintem kérdezd meg a MEOE-tól, vagy a fajtagondozó szervezettől, hol lesznek tenyésszemlék, Oda látogass el. biztos meg fogsz ismerkedni pár tenyésztővel, akik szivesen megmutatják a kutyáikat. Nézd meg őket munka közben, kerülj kontaktusba a kutyával, mert ha tudod, hogy mik az elvárásaid a fajtával szemben, akkor csak igy tudsz meggyőződni róla, hogy valóban igy van-e.
2010. ápr. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!