Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehetne tenni a magyar...

Mit lehetne tenni a magyar kutyafajtákért?

Figyelt kérdés
Gondolok itt mind a kilenc magyar kutyafajtára.

2016. ápr. 18. 21:49
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%

És most komolyan itt akarsz ilyen szintű szakmai kérdéseket megbeszélni, hogy milyen legyen a kuvasz testalkata meg koponyája? Menj a fajtaklubokhoz az ötleteiddel, hogy szerinted mit kéne jobban csinálni a tenyésztés során, biztos díjazzák majd.


A "használatuk" pedig csak a gazdákon múlik. De amíg úgy általában az emberek nem kezdenek semmit a kutyáikkal, sőt, nem is azért veszik, hogy kezdjenek velük valamit, addig a magyar fajtákra is a családi kutya "sors" vár. Ebben nem különböznek egyetlen más fajtától sem. Ráadásul ez nem is elsősorban fajtakérdés, az utóbbi időben tartok ovis foglalkozást kistestű kutyáknak, és a csivaváinknak olyan munkakedve van, hogy bármelyik szapis német juhászos gazda megirigyelhetné. A bichonok is tök ügyesek meg lelkesek, van egy sztár papillonunk is, sokkal jobban szeretnek együtt dolgozni a gazdával, mint a nagyok, pedig baromira nem ez a céljuk már nagyon régóta.

Másrészt meg... Az egyik kutyának könnyebbé akarod tenni a tartását, a másiknak meg nehezebbé, hogy mindenáron sportkutyát csinálnál belőle? Vagy nagyon nem értem, hogy mit szeretnél.

A kutyás sportok meg úgy általában terjednek, és aki egyszer eltéved egy kutyaiskolába, azt jó eséllyel ott is akarják tartani sportolni, amennyiben a kutya alkalmas rá. Szóval a lehetőség mindenki számára adott, sőt, egyre inkább. Mit szeretnél még? Komolyan nem értem. Tévéreklámot? Óriásplakátot? Hajrá, keress rá Eu-s támogatást, de itt a gyakorin ezzel az egész elmélkedéssel nem mész semmire.


A puli szőrével meg esküszöm nem értem, mi a bajod. Ne tartson pulit, akinek nem tetszik a szőre. Ahogy ne tartson nyáladzós fajtát az, akinek nem tetszik a sok nyál, meg ne tartson nyírásigényes fajtát az, aki nem akarja kozmetikushoz hordani. Nehogymár a pulit kelljen kemikáliákkal kenni csak azért, hogy darabra több legyen belőlük, ez marhaság.

2016. ápr. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
65%
Jólvan OK. Elfogadom a Te álláspontodat, de én akkor se tartanék így kutyát. Iserem a kennelt és a futóláncot is. Most lesz kis németjuhászom, de nem tervezek vele örző-védőzni, de más sportokat kipróbálunk. Azért ne legyenek illózióid, akik így tartják a kutyát nem fogják naponta sétáltatni, ha utaznak magukkal vinni...De persze ez senkit nem érdekel, csak amikor egy kevésbé ilyen típusu fajtát tartanak az udvaron...
2016. ápr. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
100%
Szóval az lenne a célod, hogy felhasználóbaráttá tedd a magyar fajtákat? Miért? Persze, lehet macit csinálni a kuvaszból, meg másféle szőrt varázsolni a pulira, csak az már nem ugyanaz a fajta lesz. A sporttal nem értem, mit szeretnél még. A mudi egyre népszerűbb sportkutya, agility világbajnok is volt. De a többinek is van elég sportrendezvény.
2016. ápr. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
100%
OFF-hozzászólás: én azért majdnem megkönnyeztem azt a kaut, aki annyira szépen lerendezte a két csibészt az egyik videóban. :D
2016. ápr. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
De hogy azért ne legyek teljesen off, sajnos tényleg vannak olyan komondorosok, akik megelégszenek annyival, hogy még a szukáik is jóval 70 centis marmagasság felett vannak, közben meg olyan málészájúak az állatok, hogy a tej megalszik a szájukban. Nem mondom, szépek, de azért nem kéne átesni a ló túloldalára.
2016. ápr. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:

Akumi:

Szinte mindenre azt mondod, hogy jól van úgy, ahogy van. Magyarán téged nem érdekel és próbálsz mindenféle kibúvót keresni a változás legkisebb formája ellen is. Szerinted a fajtaklub miért nem akar változtatni a standarden? Hány aranykoszorús mestertenyésztő van, akiknek a kutyái azonnal semmit nem érnének, ha változna a standard? Szerintem ezzel válaszoltam arra

a hozzászólásodra, hogy a fajtaklubok miért nem akarnak változtatni a standarden (mert mindenki csak a pénzt nézi). Csak úgy lehetne változásokat elérni, hogy az emberek igenis a sarkukra állnak, és megmondják a fajtakluboknak, hogy itt igenis változás kell, és ezt nem egy embernek kell mondania, hanem minél több embernek, hogy történjen változás.


Hát igen, elég szomorú, hogy azok a toy méretű kutyák jobban teljesítenek sok német juhásznál.

Persze, abban igazad van, hogy az embereknek át kellene gondolni, hogy ha én egy cukimukit szeretnék, akit mindenki simogat, akkor nem egy kaut vagy komondort kellene tartani, hanem labradort és hasonlókat. Igazából itt a tenyésztőkre kellene a legnagyobb hangsúlyt ráfektetni, hogy aki pásztor- vagy munkakutyát vagy hasonlót tenyészt, azt kötelezni arra, hogy képeztessék kutyáikat. Ha ezt nem szeretnék, akkor ők ne nevezzék magukat tenyésztőnek, mert lassan a küllemtenyészet nem sokban tér el a szaporítástól, mivel a túlzott küllem irány betegségeket hordoz magában. Legjobb példa erre a német juhászkutya.


[link]


Elsődlegesen a tenyésztők mentalitásán kellene változtatni, hogy foglalkozzanak kutyáikkal, de egyértelműen a nem tenyésztőkre is vonatkozik. Itt a kutyák teljesítményére gondolok.


Arra azért kíváncsi vagyok, hogy melyik fajtának is nehezíteném a tartását?


Kutyás sport: Ha a kutyás sportnak minden ága úgy terjed, ahogy itt írod, akumi, akkor a tenyésztőket hogy-hogy nem tudjátok meggyőzni, hogy járjanak?


A probléma az, ha te viszed a kutyát a kutyaiskolába, akkor egy jó elfogadható áron van a képzés. Pl: 10-15 ezer forint 2-3 hónapra, heti 2-3 alkalommal. Ha valamilyen oknál fogva te nem tudod bevinni a kutyát ( autó hiánya miatt) és a kiképzőnek kell házhoz jönnie, hozzáteszem ez akkor 45-60 percet jelent, amire egy kiképző elkér 4-5000 ezer forintot, ja és ha mondod neki, hogy adjon számlát, fel van háborodva. Sokan nem kérnének számlát, de annyira sokat kérnek a kiképzők, hogy úgy van vele az ember, hogy akkor adózzanak belőle, ha olyan sokat kérnek.

Az emberek persze hogy nem értenek azzal egyet, hogy az egész napi keresetüket odaadják valakinek egy óra munkáért. Nem tudom, miért nem lehet 2-3 ezer forintot elkérni egy alkalomért vagy ha a benzin miatt van baja, akkor meg egy óra helyett miért nem tud 2 órát ott maradni, mert akkor 2 ember tudna társulni 1-1 kutyával? (1 kutya 2-3 ezer forint az adott alkalomra, így lenne a kiképzőnek 4-6 ezer forintja, ami még reális lenne.)


Reklámmal kapcsolatban: Ilyenekre gondoltam vagy hasonlókra, amit a túlzott reklámok helyett néha egyet-egyet be lehetne tenni, hogy az emberek értelmet lássanak az ilyen dolgokban.


https://www.youtube.com/watch?v=Q6G84B6cbVQ


https://www.youtube.com/watch?v=FU3QsJsbrwI



Igazad van, inkább ne tartson olyan valaki nyáladzó kutyát, aki nem bírja a kutyanyálat, nem is volna ésszerűbb olyanra tenyészteni, hogy ne nyáladdzon. Most már vannak kutyafajták, amiket a kutya-show közben, tehát amíg nem az ő köre jön, addig jégen fektetik, hogy hőgutát ne kapjon a nagy szőr miatt és mindez fedett légkondicionált helyen. A pulival kapcsolatban sem lenne ésszerű olyan szőrt kitenyészteni, amivel az állat kényelmesen tud élni és a gazda is tiszta kutyát kap?


22-nek,

már ne haragudj a kérdésért, de ha te ilyen full emberbarát kutyát szeretnél, akit mindenki simogat, akkor miért is egy munkakutyát veszel és miért nem egy családi kutyát és nem tudom, mi a problémád az olyanokkal, akik egy évben összesen 6 órára megkötik vagy kennelbe teszik kutyájukat, míg a szerelő jön, vagy vízórát vagy hasonlót ellenőrizni jönnek. Aki nyaralni megy, az ugyanúgy el tud vinni magával akár egy bernáthegyit is, mint egy német juhászt, bár nem hinném, hogy anyagi okok miatt mindenki ezerrel nyaralni fog menni havi 70-100 ezer forintból.


23-nak

Mit szeretnék elérni a nagy pásztorkutyákkal? Már egyszer belinkeltem videókat, pár szóban elmondva jó házőrzőkké tenni őket, emellett családi kutyák is lehetnének, ami azt jelenti, hogy a családtagokat mindennél jobban szeretik, de tudod mit? Linkelek neked egy videót, hogy kb jellemileg milyennek kellene lenniük.


https://www.youtube.com/watch?v=o1WFUkyjPRM


Mi a célom a sporttal? Mondd, a kutyatartók hány százaléka is sportol kutyáikkal? (És már meg is kaptad a választ.)


24-25-nek

Ja, az a kau elég durva jószág. Szívesen vásárolnék ilyen kutyát.


"De hogy azért ne legyek teljesen off, sajnos tényleg vannak olyan komondorosok, akik megelégszenek annyival, hogy még a szukáik is jóval 70 centis marmagasság felett vannak, közben meg olyan málészájúak az állatok, hogy a tej megalszik a szájukban. Nem mondom, szépek, de azért nem kéne átesni a ló túloldalára."


Nekem is ez a véleményem, hogy a magasságon kívül rossz az egész a kutyákban és akkor lehetne is változtatni most rengeteg dolgon.

2016. ápr. 24. 16:42
 27/43 anonim ***** válasza:
Feladom...
2016. ápr. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:

22-es vagyok, most komolyan csak azért kell leszólni, mert nem örző-védőre akarom használni azt a németjuhászt?? Képzeld létezik más terület is ahol le lehet vezetni az anargiáit és ugyanúgy munka.... De látom, neked 1 munka kutya csak akkor "kutya" ha tud őrizni.

Nem véletlen, hogy a németjuhász az egyik legsokoldalúbb fajta. ŐV, emberkeresés (egyéként az ezen alapuló mantrailinget fogjuk kipróbálni), terápiázás, stb. mind megállják a helyüket. És igen egy németjuhász is lehet családi kutya, tudom hisz én egy ilyen szerinted "elcseszett" kutyával nőttem fel...

Emellett elég sportos család vagyunk, kutyasuli már a legelejétől, engedelmességi vizsga stb. tervbe van. De nyugodtan ítélj el érte, DE csibészeltetni akkor sem fogom. Házőrzésre ott a risztó! És igen fogunk együtt nyaralni a kutyánkal (már most is a beagle szokott velünk jönni) De nem erre akartam kilyukadni a kommentemmel. Csak arra, hogy itt mondja mindenki, hogy ennyit, meg annyit sétáljon a kertben artott kutya is, de egy olyan kutya aki ennyire arra van trenírozva, h támadjon akár egy bizonyos mozdulatra, nem mehet ki csak úgy az utcára...

2016. ápr. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! már nem azért, de mondod itt akuminak, hogy fél a változástól. TE akkor mit csinálsz?? A tenyésztők kitenyésztettek egy olyan kutyát a magyar fajtákból, ami még a mai helyzetben is megállja a helyét, lehet használni, ha úgy van családikutyának. Ma az emberek 90% családi kutyát vesz, nem munkakutyát!! Most őszintén hány pulira lenne szükség, ha csak terelésre lennének jók? Akkor kihalna az állomány! Az eredeti fajtajelleget ígyis csak nyomokban hordozzák!

Meg most komolyan "mezei" emberként meg akarod mondani a fajtaklubboknak, hogy milyen kutyát tenyésszenek? Szerintem nem véletlen lettek, hogy a fajták (nem csak a magyar) olyanok lettek amilyenek. Jó aláírom nekem se tetszik a németjuhászok csapott segge, de pont ezért olyan tenyésztőtől veszem, ahol nem annyira erőteljes ez a küllemvonal. Ill. minden beállítás és trenírozás kérdése!

2016. ápr. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:

Mostmár végképp nem értem, mit akarsz a pásztorkutyákkal, szerintem te sem érted, mit beszéls.

"Mi a célom a sporttal? Mondd, a kutyatartók hány százaléka is sportol kutyáikkal? (És már meg is kaptad a választ.) "

És akkor mi van? Pont ettől sokoldalúak, hogy ha kell, terelnek vagy agility vb-t nyernek, de aktív kedvencnek is jók. Pont azért, mert a népesség kis részének van szüksége kemény munkakutyára, vannak küllem, munka és vegyes kennelek. Mellesleg sok eredményes sportoló mudi jött küllemtenyészetből és fordítva.

2016. ápr. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!