Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehetne tenni a magyar...

Mit lehetne tenni a magyar kutyafajtákért?

Figyelt kérdés
Gondolok itt mind a kilenc magyar kutyafajtára.

2016. ápr. 18. 21:49
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
Akkor nem vagyok egyedül azzal, hogy nem értem mire is akar kilyukadni a kérdezőXD
2016. ápr. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 A kérdező kommentje:

22-es, sajnálattal olvasom, hogy még mindig félreérted a szavaimat.

Mivel korábban nem írtad, hogy mit szeretnél csinálni a kutyával, akkor mondd meg nekem, mi vagyok én, látnok, hogy tudjam, hogy mit akarsz? Örülök neki, hogy terápiás kutyát szeretnél belőle csinálni, mindent bele. Engem például az zavar, hogy mondjuk elmész egy komondoros tenyésztőhöz, a kutyák se elzárva, se semmi és a kutya meg nyalja-falja a vadidegen embert, mert ha ezt egy terápiás kutya csinálja, az ugye mindjárt más. Nekem is volt már több német juhászom különben.

Nekem az összes kutyám sétáltatva volt, sose haraptak meg senkit, kivéve aki bejött az udvarra. Arra meg, gondolom nem kell kitérni, hogy egy vadidegen mit keres az udvaromban. Akármilyen kutyafajtám volt, mikor felemelem a pórázt, azonnal odajön elém és mindennél jobban szeretne már menni. Attól, hogy egy kutya területőrző vagy testőri szerepet tölt be stb, attól a kutya tud normálisan viselkedni az utcán. Csak minden embernek meg kellene tanulnia a kutyájával bánni, és akkor nem lennének olyan problémák, hogy kezelhetetlen kutyák lennének az utcán és mindenki pánikolna, hogy most mi is lesz.


29-es, mit nem tudsz azon megérteni, áruld el nekem, hogy egy kutya ne csak egy dologra legyen jó, hanem pl legyen jó 2 dologra is. Példa kedvéért hasonlítsuk össze a pulit a border collie-val. Mindkettő jó családi kutya, szereti a gyerekeket, időseket, mind a kettő tanulékony, a collie még engedelmességben, rengeteg sportban stb jobb, de most nem ez a lényeg. Azt áruld el nekem, mi a jó istenért nem tud az a kutya két birkát vagy 3 csirkét stb havonta egyszer terelni? Tudod, az a probléma, ha valaki valamilyen kutyát tart, akkor az ember arra büszke szeretne lenni, pl milyen okos, milyen erős, milyen ügyes, stb és ha a kutyafajta sehol nem állja meg a helyét, akkor bekerül egy olyan szintre, mint a menhelyi keverék kutyák. Tehát amíg van, addig van, de így el fog tűnni. De tudod mit?

Nézzünk 3 kutyát: egy komondort, egy kuvaszt és egy kaukázusit. Kb mind a három azonos áron van, példa kedvéért 100 ezer forint. Egy falun élő ember szeretne venni egy kutyát házőrzésre. Kimegy a komondoroshoz, kérdezi, hogy fognak a kutyák, félnek-e, nem félnek-e. A tenyésztő fel van háborodva, hogy hogy lehet ilyet kérdezni (kuvasznál, komondornál). Gondolkozik az ember, szól az egyik ismerősének, hogy te, Józsi, menj már el ezekhez a tenyésztőkhöz, mikor odaérsz közel a kapuhoz, mikor kint vannak a kutyák (tenyészkutyák), akkor ordíts rá egy nagyot a kutyákra stb, kerítésen kívülről. Józsi úgy is tesz. Kuvaszosoknál, komondorosoknál kérdezi a tenyésztő Józsitól, hogy ezt miért csinálta, Józsi erre azt mondja, nem muszáj magának azzal foglalkoznia, mivel már magától én biztosan nem veszek kutyát. Kérdik tőle, hogy miért nem. Mondja nekik, ha éjjel valaki be akarna hozzám törni ilyen kutya mellett, maga szerint mire mennék az ilyen kutyával?


https://www.youtube.com/watch?v=7jUdoDKAIwk


https://www.youtube.com/watch?v=jS2jaifoU80



Aztán megnézi a kaut, hogy ott mi újság (és most egy illusztrációs videó fog következni).


https://www.youtube.com/watch?v=GruYzOGX4BM


Józsi beszámol a komájának és már nem is volt kérdés, hol is fog vásárolni kutyát.


Ha neked van egy olyan kutyád, ami generációk óta - tehát a felmenői - beszarik voltak, akkor te lehozhatod az égről a csillagot is, a te kutyádból akkor se lesz egy Rambo.


30-as, az a probléma, hogy már azt se tudom, hogyan magyarázzam el nektek, hogy végre megértsétek a valóságot. Kicsit drasztikusabb példákat hozok majd fel, hátha úgy sikerül felfogni.

Ha valaki házőrzőt szeretne, akkor a vevők 95%-a kaut, kájt, német juhászt, rottweilert stb fog venni, de nem lesz közte se komondor, se kuvasz. És azért nem, mert szarok. Ha ezek a kutyák nem fognak változni, akkor egyszerűen ki fognak halni. Elég, ha csak megnézed, hogy mennyi komondor és kuvasz születik most egy évben, és mennyi született 10 évvel ezelőtt. Mert ha ez így csökken tovább, kíváncsi leszek, 10-20 év múlva lesznek-e még magyar fajták. De igazából a téma engem sem érdekel már, sajnos be kell azt ismernem, hogy az ember nem lehet büszke a magyar kutyafajtákra, és most már szinte biztosan állíthatom, miután a pulim leéli azt a kis életét, ami még megadatott neki, utána többet magyar kutyafajtát tartani nem fogok.


Ha ennyi idő után sem sikerült megérteni, hogy mit szeretnék, akkor ne is foglalkozzatok vele.

2016. ápr. 24. 20:37
 33/43 anonim ***** válasza:

Oké, addig ok, h nem tudtad, de te is rendesen nekem estél, anélkül, hogy bármit tudtál volna rólam, csak annyit írtam, hogy nem szeryébként. etnék ÖV-ni vele.Mondjuk abban egyetértek, hogy egy területőrzésre kitenyésztett kutyához azért már mégse leheseen már csak úgy besétálni. Ez valóban szomorú.

Én vagyok a 29-es is. Na szerintem a mai fajtáknak nem feltétlen kell nézni a mire jó oldalát. Nekem most van még egy beaglem februárig 2 volt, csak a fiú daganat miatt elment:( DE hozzáteszem, pl egy beaglet ha akarna se tudna senki arra használni amire annó kitenyésztették, mivel a vadészatot kb már mindenhol betiltottak (nem tudom, h vane még ország ahol lehet őket erre a célra használni) Nem mondom, hogy okés az, hogy a szuka kutyám minden hangos zajtól megijed, de ez van (pedig drága TK-s kutya), nem egy géniusz, de az alap dolgokat tuddja, ül, fekszik, marad+pacsi és hempereg. Engem nem érdekel, hogy valamiben ő legyen a legjobb (és a nj-nél sem ez lesz az elvárás, mondjuk vele iskola meg minden lesz)

Szóval egy terelőkutyánál nem látom túl nagy hátrányát a nyugisabb jellemnek, mert így alkalmasabbak családikutyáknak, mert inkább arra "kellenek" már mint ki a pusztára birkát terelni (azok a juhászok akik ilyen célra tartanak kutyát megoldják az utánpótlást nem feltétlen díjnyertes tenyésztőtől...) Ez az én véleményem.

Na de akkor térjünk rá arra, hogy te mire is gondoltál a kérdés feltevésekor (a leírtak alapján szerintem). Igazából te inkább a kuvasz, komondor használhatóságát (mert nekik még lenne "munkájuk", mivel a házat őrizni kell) szeretnéd, ha valamelyest visszaállítanák nem? Mert zömében róluk szólt ez a kis "vita". De így már értem.

DE szerintem a show line nem csak a kuvasznál, komondornál okoz némi használhatósági problémát. Most a hétvégén volt itt Debrecenben 2x CACIB kiállítás és hát na hát leírom amit láttam.

Kuvaszt, komondort (mind 2vel megtörtént) sétáltat a felvezető tök idegen gyerekek odamennek kérdik mlóegsimogathatjuk válasz: persze nem harap. De ugyanez volt 15-20 Káj meg kb 15 kau és egyiken sem volt szájkosár, ami számomra azt feltételezi, hogy nem veszélyesek, se emberre se állatra. Értem én, hogy inkább területet kell őrizniük, de akkor is...

Ja a legnagyobb rendbontás az volt, h 2 kuvasz összeigrott 1 kicsit.

2016. ápr. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem sikerül megérteni, hogy mit is akarsz, mert elindulsz a speciális pulisampontól, rátérsz arra, hogy legyen macisabb a kuvasz, majd velünk veszekszel, amiért nem értjük, hogy azt szeretnéd, ha jobban őrizné a házat a kuvasz és a komondor.

Fogalmam sincs, mi a helyzet náluk, de egyre inkább az az érzésem, hogy te nem is akarsz magyar pásztort tartani, mert nem illenek hozzád, csak ezt nem akarod bevallani.

A sporttal sem értem még a problémádat. A magyar vizsla az egyik legnépszerűbb mindenes vadászkutya a VILÁGON, de a kopó és az agár is nagyon szuper munkakutyák, csak pont emiatt alkalmatlanok családi kedvencnek, szóval nem ők lesznek a következő év divatfajtája.

A mudi egy sor modern kutyás sportban bizonyított már, tényleg a következő divat agilityben. Érdemes bekukkantani olyan fb csoportokba, mint a sportmudi-working mudi vagy a mudi agility, nekem naponta tátva marad a szám. Való igaz, hogy a tenyésztők közül nagy öregek nem nagyon sportoltak a kutyákkal, mert ők még egy olyan rendszerben tanultak bele a kutyázásba, ahol a sport az IPO volt és semmi más, amire a mudi csak hobbi szinten alkalmas. De egyre több a fiatal, munkaorientált tenyésztő. Egy komoly munkavonal van kialakulóban.

A pumit nem annyira ismerem, a puli viszont tudom, hogy küllemkutya lett nagyrészt. Sajnálatos, de ne ez alapján ítéld meg a többi magyar fajtát.

2016. ápr. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit beleszólnék egy kicsit ebbe a vitába bár nem fogok belőle jól kijönni.Rakok be egy kis iróniát hogy kellemesebben lehessen olvasni az írásomat.Nagyon népszerű videó ez az Igor nevű kutyáról,szeretik is a kisfiúk és ábrándoznak arról hogy egyszer nekik is ilyen kutyusuk lesz és majd megvédi őket mindenkitől :) Megsúgom hogy ha ez az eb nem lenne rászoktatva a karra akkor nem így viselkedne.A másik dolog hogy ezt ha meglátja egy kissé hozzáértő bácsi akkor megkérdezi hogy mi lesz ezzel a hős morgóval ha megsimogatják a kobakját furkós bottal,lesz-e vajon annyi esze hogy arrébb ugorjon vagy akkor is csüngeni fog.Az az öreg kuvasz az elég jó.A Barka nevű Komi is jó mert legalább odakap meg nem menekül.Ha ügyes vagy találsz olyan mindenféle rettenetes fajtákról klassz videókat a youtube-on ahol a saját portáján kergetik meg a hős szovjet gyártmányú kutyákat.Megsúgom hogy vannak nagyon jó Kuvaszok és Komondorok,sőt mióta elindult több kiváló tenyésztőnél a munkavonalas tenyésztés azóta sorra nyerik el az ilyen címeket hogy a földkerekség leganyaszomorítóbb,legkegyetlenebb fenevadja,stb.Én mint kiváló ex Kuvasz és jelenleg Kommandor gazdi sem azon izgulok/izgultam hogy harap-e a kutyusom hanem azon hogy nehogy valami hüle próbálkozzon és reggel el kelljen ásnom,hamár annyi esze van hogy rossz helyen kopogtat.Viszont ha nem lennének ilyen csodálatos fajtáink akkor is természetesen pásztorkutyángot tartanék.Valószínűleg a Török kedvencemet az Akbast vagy valami CCCP gyártmányút.Az szomorú hogy a szent anyaföldön sajnos kevés az olyan nagy tudással rendelkező ember aki ismeri is a fajtákat.Még vidéki emberek sem.Kellenének fajtabemutatók,falunapokon,gyereknapokon,stb fellépések,rendezvények.Nem minden pénzkérdés szerintem ha szent a cél.A másik dolog hogy nem minden fajtánk alkalmas garzonlakásba vagy szoba konyhába.Dédapámnak a birtokán nem volt kérdés hogy milyen kutyája legyen.(Kuvasza volt,csak abban bízott).Régen többen éltek vidéken és keveseben a városokban.A mezőgazdaságból élőknek kellettek jobban a Magyar fajtájú ebek.Mostanság többen próbálkoznak a vidékre költözéssel és azzal hogy belefogjanak ilyen tevékenységekbe,hátha elindul valami pozitív is a kutyákkal kapcsolatban.Még hozzátenném hogy sokan a mai emberek közül még egy macskát sem tudnak megneveli,azoknak meg ugyan minek a Komondor vagy a Kuvasz.
2016. ápr. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 A kérdező kommentje:

33-nak


A terelést nem profi szinten gondoltam, hanem inkább hobbi szinten kellene mennie, hogy az állományban még ha a legalapvetőbb szinten is, de megmaradhasson egy minimális szintű terelési ösztön.

Egy juhász 99,9%, hogy nem fog venni törzskönyves állatot, hanem a többi juhásztól szerez be egyet.


Pontosan, leginkább a kuvaszról és a komondorról van szó. Hogy a visszaállítás elegendő lenne-e, azt így nem tudom megmondani, de az biztos, hogy valamelyest őrkutya-szerűséget kellene belőlük csinálni, hogy az emberek, akik területőrzésre szeretnének kutyát vásárolni, legalább csak egyszer fontolják meg azt, hogy lehet, hogy a komondor és a kuvasz is jó területőrzésre, hogy ne azonnal a szovjet gyártmányú kutyákra összpontosítsanak.


A show-vonal minden fajtát fenyeget, csak az arány nem mindegy. Egyetértek a felháborodásoddal különben.


34-nek: igazából itt nem a pulisampon lenne a végleges megoldás a puli számára, hanem a kölyök szőr megtartása lenne a lényeg, de ez a komondorra is igaz, mivel a puli és a komondor szőre - amit a kiállítási vonal úgy imád - egy normál kutyatartó számára maga a rémálom. Miért is az? Egy kiállításon lát az ember egy gyönyörű hófehér komondort hosszú gubancos szőrrel, de mit történik mikor valakinek (egy átlag kutyatartónak) van egy komondorja. Pl egy 4 éves kutyának minden évben nyírják a szőrét, hogy elkerüljék az extrém problémákat. Lássuk milyen probléma marad még. A megmaradt 10 cm hosszú szőr problémái: minden beleragad, ami csak elképzelhető, nagyon könnyen lehetnek benne különböző élősködők (itt a tincsekre gondolok) és hogy azt veszi észre az ember, hogy sosincs igazán fehér kutyája, mert sajnálatos módon minden szennyeződés beleragad a bundába, ami nem pereg le a bundáról, mint egy kaukázusinál és a kutyát évente csak párszor lehet fürdetni. Ezért írom azt, hogy mennyivel jobb lenne, ha a komondor és a puli szőre hasonlítana a kaukázusi szőréhez.

Pontosan, a kuvasz és a komondor őrizzen jobban, viszont akárhogyan is nézem, mindenhogyan növelni kell úgymond a tűzerejüket, mert nagyon vékonyak. pl. Doberman: mar 72cm, 45 kg. Kuvasz: mar 75 cm, 50 kg (azt ne felejtsük el, hogy a kuvasznak 10 cm-nél is hosszabb bundája van). A kuvasz és a komondor súlya a bundával együtt van megadva, ami 8-15 kg is lehet, egy komondornál a bunda hosszától függően, a kuvaszét pontosan nem tudom.


Komondor robusztussága:


https://www.youtube.com/watch?v=m4S5zq7lwys


Isten igazából pár év múlva muszáj lesz egy kutyát vásárolnom és voltak már gondolataim a kuvaszról, komondorról is, viszont sajnos ők nagyon vékonyak.


Azért mert egy kutya kicsit pörgős, attól még lehet nagyon jó családi kutya. Az biztos, hogy gyerekes családba, 8-10 éves gyerekhez tökéletesen megfelel. Gondolok itt vizslákra, kopóra és az agárra, amiket a válaszodban írtál. Személyes tapasztalatból állítom az előbbit. Egyik ismerősömnek van vizslája és gyönyörűen el van a gyerekeivel.

Hát reméljük, hogy a mudi népszerűbbé válik, persze csakis a felelős állattartók körében és hogy a sport ágazat, ami kialakulóban van, erősödni fog.


35-ös te hol élsz, áruld el nekem? Még jómagam is kergettem el kifejlett kuvaszt, mert nagy átlagban olyan bátor fajta. Ha már a botos témánál járunk, az a kuvasz és a komondor, amit említettél, amelyek annyira bátrak, hogy nem mernek mit csinálni, ha azoknak valaki nekirontana, ha tehetnék, a világ végéig is elszaladnának a kutyák. A másik, ha egy kutya hagyja, hogy valaki könnyedén besétáljon, szerinted azt nem fogják bottal agyon verni?!


https://www.youtube.com/watch?v=AXhPZe6TaSo


A kutyának csakis akkor van egy bottal támadó emberrel szemben esélye, ha minél gyorsabban tiszta erejéből meg tudja támadni a betolakodót. Nem látom, mi a problémád az olyan kutyákkal, amelyek tanítva vannak arra, hogy hogyan hatástalanítsanak egy betörőt. Nem értem ezzel mi a problémád, de ha nekem nem hiszel, a katonaságnál nézz utána, mert ott is tanítják ilyenre a nagy pásztorkutyákat.


https://www.youtube.com/watch?v=L-JCd_FHxpk


Komondorról személyes tapasztalataim: még anno vettem egy komondort és egy sárhegyit. A komondortól bárki be tudott jönni, el is tudták könnyedén zavarni, mérges is voltam rá. A sárhegyi ilyen szempontból meg olyan volt, mint az álom, gyönyörűen védte a területét, senki sem mert a közelébe menni.


A hős komondoraid és kuvaszaid, amit oly bátran említettél, hogy rettenthetetlenek, az a magyarországi állománynak 1-5%-át teszik ki durván, míg a szovjet gyártmányú kutyáknak kb 5-8%-a olyan, mint a komondor és kuvasz állomány 95-99%-a. Minden kutyafajtából előfordul sajnos pár gyáva kutya.


Azzal teljesen egyetértek, hogy falunapokon, rendezvényeken kutyás bemutatókat kellene tartani, fajta ismertetőket készíteni stb és aki nem tud kutyát nevelni, az menjen kutyaiskolába, én még senkit nem láttam, akit elküldtek volna onnan.

Aki meg semmilyen fáradtságot nem vesz arra, hogy megtanuljon bánni egy kutyával, az macskát, hörcsögöt stb vegyen, vagy inkább azt se.


Elnézést azért, hogy ilyen későn reagálok válaszotokra, de remélem, továbbra is olvashatom a jövőbeli hozzászólásaitokat.

2016. máj. 8. 14:36
 37/43 anonim ***** válasza:
100%
csak annyit tennék hozzá, ha a komondor és a puli szőre szerinted jobb lenne, ha olyan lenne mint a kaukázusié, akkor miért beszélsz a fajta visszaállításáról, a puli és a komondor pont azért olyan amilyen mert ez a fajtajellege. Ha más lenne a szőre, akkor az már nem puli és nem komondor, hanem egy teljesen más fajta.
2016. máj. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%

"Egy juhász 99,9%, hogy nem fog venni törzskönyves állatot, hanem a többi juhásztól szerez be egyet."

És ez elég baj. Egy brit pásztor több ezer fontot kifizet egy jó kutyáért, a magyar meg elvárja, hogy egy liter pálinkáért legyen jó munkakutyája. És itt nem csak a két ország közötti életszínvonal különbség a hibás...

De még mindig nem értem, mi kell neked. Állítod, hogy neked magyar fajta kell, de közben nem tetszik a jelleme meg az alkata meg a feje meg a szőre... Ez olyan, mint hogy szeretnék egy piros Toyotát, csak kék legyen, meg Volkswagen motor legyen benne és nézzen ki úgy, mint egy Mercedes. Senki nem kötelez, hogy magyar fajtát vegyél, van még 400 fajta, válassz másikat.

2016. máj. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:

37-nek:

Miért van az, hogy más nemzetek belátják azt, hogy ha a kutyafajtáik hibásak, akkor aprólékos munkával, de változtatnak fajtáikon, de a magyar nem szeretne, mert nem számít, ha valami szar, csak magyar legyen és az se számít, hogy ha változtatnának rajta, akkor az emberek még tartanák is. De mikor már megint csak pár darab lesz, akkor vagy észhez térnek az emberek vagy kihal a fajta.

Különben meg nem értem, hogy mit maceráltok ezzel a szőr-dologgal.

Szerintetek hány pásztor ülne ott és húzogatná szét a komondornak vagy a pulinak a szőrét vagy ha egy gyárat őrző kutyáról beszélünk, akkor biztos kijön majd a tulaj és ádáj neki, dolgozzunk a bundával.


Az ilyen emberektől már az is szép teljesítmény (természetesen itt a szőrre gondolok), hogy ha fésülik kutyáikat néha napján.


38-nak:

Ember, te hol élsz? Több ezer font egy kutyáért? Tudod te egyáltalán, hogy miről beszélsz? Magyarországon már az jó dolognak számít, ha valaki százezer forintot keres havonta, nem félmillió-egymillió forint körül vesz kutyát. A másik ok, amiért nem tenyésztőtől vásárolnak kutyát az az, hogy a tenyésztő kutyái még a felét se tudják annak, amire a pásztornak lenne szüksége. pl egy hasonlat: nézzünk egy nadrágot, hátha így jobban kiigazodtok. Van egy húszezer forintos S.Oliver nadrágom és van egy hatezer forintos Smog, ugyanaz az anyag, és a Smog sokkal strapabíróbb, erősebb. Ugyanígy van vele a pásztor is, miért vegyen egy olyan kutyát, ami vagyonokba kerül, mikor semmit sem tud. pl hiányzik belőle a falkaösztön, a területvédelmi ösztön vagy a terelő ösztön stb.

Ezért fog lényegesen olcsóbban a többi pásztortól beszerezni egyet, ami generációk óta végzi a megadott feladatot, amire neki szüksége van és nem pálinkára szokták cserélni a kölyökkutyát, hanem általában bárányra cserélik és a tenyészszülők tudásához képest kapja a bárányt.


"De még mindig nem értem, mi kell neked. Állítod, hogy neked magyar fajta kell, de közben nem tetszik a jelleme meg az alkata meg a feje meg a szőre... Ez olyan, mint hogy szeretnék egy piros Toyotát, csak kék legyen, meg Volkswagen motor legyen benne és nézzen ki úgy, mint egy Mercedes. Senki nem kötelez, hogy magyar fajtát vegyél, van még 400 fajta, válassz másikat."


NA EZZEL A HOZZÁÁLLÁSSAL LEHET AZT ELÉRNI, HOGY SENKINEK NE KELLJEN PL KUVASZ ÉS KOMONDOR, DE MINT KORÁBBAN IS ÍRTAM, VESZNEK MAJD EGY KAUKÁZUSIT VAGY KÖZÉP ÁZSIAIT ÉS AZOKRA SEM LEHET HARAGUDNI, MIVEL HA ÉN AZT MONDANÁM BÁRKINEK, HOGY KÉTMILLIÓ FORINTÉRT ITT EGY ÚJ SUZUKI SWIFT VAGY UGYANEZÉRT AZ ÁRÉRT EGY ÚJ H3-AS HUMMER, SENKI SE AKARJA AZT ELÍTÉLNI, AKI A HUMMERT VÁLASZTJA.

2016. máj. 22. 01:09
 40/43 anonim ***** válasza:
Nem írtam, hogy Magyarországon is több ezer fontot ki kéne fizetni kutyáért, csak arról van szó, hogy fizesse meg az árát, ha jó kutyát akar. És nem igaz, hogy a tk-s kutyák nem jók. És az sem igaz, hogy a magyar fajták nem jók. De ha neked nem tetszik, vegyél kaut. Senki nem tart vissza.
2016. máj. 22. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!