Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jövő héten lesz a szuka...

Jövő héten lesz a szuka kutyám ivartalanítva.30 kg. a súlya. A műtét után mikor tud először 15-20 lépcsőn le ill. felmenni? (Merthogy emeleten lakunk)

Figyelt kérdés
2010. máj. 13. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Pár napig a műtét után...Úgy fogod elhozni,hogy alszik,és össze van varrva a hasa,illetve ilyen fémes por van rászórva,gallér is lesz rajta.A lépcsőn mindenképp neked kell felvinni,elég hamar fel fog majd ébredni,de mozdulni sokáig nem fog tudni!
2010. máj. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Akiteki ***** válasza:

Mi ma voltunk varratszedésen két hét után. 6 lépcső van a teraszról, ugyanúgy kijárt a kertbe pisilni. Több ivartalanított kutyám van, egyiknek sem okozott ez gondot.

Szerintem az emeletre közlekedés sem, hacsak nem tacskó vagy basset hound a lányzó, velük tényleg vigyázni kellene.

Én nem szeretem a gallért, jobban zavarja a kutyát, mint maga a seb. Egy rossz pólót szoktam rájuk adni, a hátukon megcsomózom, hogy ne essen le. Pont most mondta az orvos, hogy rég látott ilyen szépen gyógyult varratot, egyáltalán nem piszkálta.

2010. máj. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én kutyámat még 3 napig cipelgettem a lépcsőn, és utána is csak pórázzal, nagyon lassan engedtem menni. Szerintem még 2 napig ne lépcsőzzön és utána is csak lassan!
2010. máj. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az enyémnek 1-2 nap kellett, aztán csak szép óvatosan leblattyogott, de olyan 5 nap után már mintha mi sem történt volna. :)
2010. máj. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

az én kutyámon nem volt semmilyen fémes por..

varrata sem volt, csak egy tapasz.

én vittem a lépcsőn hetekig, ez legyen a legkevesebb, de a tiéd magasabb mint az enyém, így sztem 7 nap után már mehet magától.

min. 5 nap teljen el.

2010. máj. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Labradorról van egyébként szó, csak azért kérdeztem, mert 30-35 kg.-t naponta 4-5 alkolommal lecipelni elég húzós lesz.
2010. máj. 14. 14:36
 7/9 Akiteki ***** válasza:

Nem kell cipelni. Első nap még kába lesz, nem tudod levinni. Másnap már ugyanúgy fog működni, mint újkorában.

Nehogy levidd már a 2. emeletről, utána még Téged kell sérvvel műteni. :)

2010. máj. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

az 5 napos vok:)

labradornak elég hosszúak a lábai, simán le tud menni. csak vigyázz majd rá nagyon, fel ne sértse a műtét helyét bottal kővel vagy bármivel, ha pl. fűbe fekszik.

én 2 hónapig kötöttem a kutyusom pociját kendővel.

igaz h azért is, mert sok idő míg visszanő a szőr, és mi pont télen műttettük.

remélem minden rendben fog zajlani, szorítok.

2010. máj. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi, aranyos vagy.Vajon mikor vihetem fürödni? Merthogy imádja a vizet:-)
2010. máj. 15. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!