Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Staffordshire terrier?

Staffordshire terrier?

Figyelt kérdés

Őszinte leszek. A családom (és szerintük én sem) nem következetes kutyanevelésben... Van egy 6 éves kutyánk, lány. Mellé szeretnék egy staffit, viszont a családom nem szeretne egyáltalán kutyát, nem hogy staffit, mert félnének tőle... De annyi barátságos videót, képet, mutattam már nekik, hogy szinte mindent láttak. Mégis a hírekben miszerint megtámadott egy idős hölgyet, leharapta egy kisfiú fülét, satöbbi elbizonytalanítják őket... Járnék vele kutyaiskolába, apukáméknak mindig staffordshire terrierjük volt, még most is, ők nagyon szeretik, és tudnának segíteni a nevelésben... Viszont félnek attól itthon, hogy:

-Fejünkre nőne

-összemenne a mostani kutyánkkal

-nevelhetetlen lesz

-nem elég neki az a séta, amit biztosítanánk.

-nekünk menne.


Na már most. Minden nevelés kérdése, és mindent megtennék, hogy ne történjenek meg ezek a dolgok... Félnek a nagyobb kutyáktól, de nekem minden álmom. Természetesen fajtamentőtől hoznám, ami ismét egy rossz pont, mert kitudja milyen előélete volt... Igen.. Ez jogos, de szeretetben szeretném felnevelni, hogy elfelejtsen minden rosszat.. Napi séta... Reggel, délután, este. Reggel kb 15 perc, délután fél óra, és este 2 óra. Ez elég lenne? Ha nem, akkor tudnám hosszabbítani... Nektek mi a véleményetek erről az egészről? Lehet igazam?

Ja azt hozzátenném, hogy 3 szobás panel, és albérlet... Illetve nem divatkutya lenne! Amint említettem, apuméknak is az van, és a fajta szerelmese lettem, nagyon jó helye lenne, ha rajtam múlna. 


14/L



2016. máj. 1. 15:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha apukádéknak volt,van ilyen fajta akkor már ismernie kéne a fajtát annyira,hogy nem mond olyat,hogy fejetekre nő,meg verekedne és stb.


Viszont tényleg következetes nevelés kell nekik,mert hamar elkanászodnak. De mivel tervezed a sulit így nagy gond nem lehet,ha tényleg járni fogsz vele!


Fajtamentők nem fognak nektek kutyát adni az fix. Nagyon megnézik,tesztelik a leendő gazdikat,mert egy mentett staff vagy pit tényleg nem játékszer.


Akkor már inkább egy nagyon segítőkész,megbízható tenyésztő!!


Viszont azt is gondold el,hogy ha otthon félnének tőle,az nem lenne a kutyára jó hatással,lehet ebből baleset is,hiába nő fel nálatok a kutya.Félelem a gyengeség jele.


Staffival,de lényegében minden fajtával következetesen kell viselkedni.


Jelenlegi kutyátok miért nem elég??

Foglalkozol vele eleget?

2016. máj. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Apuméknak van, nem ő mondja, ő támogatna benne, segítene mindenben, jelenleg a nagymamámmal, és a nővéremmel élek. A mostani kutyus elég, nem arról van szó, nem kell fajtatiszta staffi, elég keverék is a menhelyről. Menteni szeretnék. Elég lenne a mostani is, de szerintem neki is jó lenne egy társ, mert elég magányos... Jól kijön a kutyákkal. A menhely az, ami itt a kulcsszó. Egyébként igen, a félelem az bátorító a kutyának, de ez azért alakult ki a családomban, mert volt egy régebbi kutyánk, és a nagymamámnak indult. Csak ő máshogy látta a helyzetet, játszani akart... Csak nem úgy vette le, és ezért...:/ Remélem é rthető.. .
2016. máj. 1. 17:36
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha a család nem támogat, ne akarj ilyen kutyát. Pláne, ha nem tudják következetesen nevelni. Egy ilyen kutya elcseszve ugyanis tényleg egy négy lábon járó természeti katasztrófa tud lenni.
2016. máj. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm.
2016. máj. 1. 18:56
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon rossz ötlet nektek egy stafford.


Energikus, erős kutya és nem sétagalopp a nevelése, szóval 14 évesen ne akarj fajtamentőktől staffordot, mert nagy baj lehet belőle. És nem, nem arra gondolok, hogy leharapja a fejed. Tudod sok ember gondolkodik így, mint te aztán hozzák a szeretetben nevelt staffit a többi kutya közé és lefagynak, képtelenek bármit csinálni, ha a kutyájuk mondjuk ráfog egy másikra vagy ölre megy egy labda miatt a többi gazdának meg kezd tele lenni a töke azzal, hogy boldog-boldogtalan staffordot tart de fingja nincs róla hogyan kéne kezelni egy ilyen kutyát.


Csak tudnám mi a fenéért akar újabban mindenki staffordshire terriert.

2016. máj. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó. Köszönöm. Mint mondtam, az én családomban mindig stafford volt, még 20 évvel ezelőtt is... Nem divatból.Azt nem tudom, hogy miért mindenkinek az kell... :/ Megfogadom a tanácsotokat! Köszönöm.
2016. máj. 1. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!