Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nehéz helyzetben vagyok....

Nehéz helyzetben vagyok. Valami fraffáns megoldás kéne. Ötletek?

Figyelt kérdés

Nos, már pár alkalommal voltam egy állatotthonban, és kölcsönösen egymásra találtunk egy keverék 3 éves kan kutyussal. A probléma csak az, hogy nem lenne hová elhoznom, ugyanis egy egyszobás bérlakásban lakom a férjemmel és a macskámmal. A kutyus úgy kb egy roti méretű. Kert nincs nálunk, sem belső udvar.

Olyan szívesen elhoznám a menhelyről, de így... Nem tudnátok valami megoldást javasolni?

Bár lehet, hogy erre a helyzetre nincs megoldás :(


2010. ápr. 8. 08:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát esetleg olyat lehetne, ha van ismerősöd akinek kertes háza van, befogadja és te jársz hozzá gondozni, esetleg finanszírozod a költségeit így tudsz vele lenni és a menhelyről is elhozod. :)
2010. ápr. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés.

Azt megtehetitek, hogy támogatjátok őt. Megkérditek mire van szüksége, kutyaház, etetőtál. Nyilván van neki, de esetleg egy nagyobb, szebb, jobb. Vagy kullancsirtó, bolhacsepp és akkor ő lesz a ti kis pártfogoltatok.

Hát ha sokat vagytok otthon és mondjuk napi pár órát lenne egyedül akkor úgy gondolom haza lehetne vinni.

A másik megoldás, hogy elkezdtek lakást nézni.

Ismerem a helyzetet: nekem is van egy menhelyi pártfogoltam. Én nem tudom elhozni, mert túl sokat lenne egyedül és 35m2lakom. Viszont én támogatom.

2010. ápr. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Off: CSak hogy más előtt ne égj be, mert itt lehet kérdezni, amit máshol nem...ezentúl ne mond, hogy fraffáns, mert olyna szó nem léátezik csak frappáns...
2010. ápr. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

még az előzőhöz:

az elkezdtek lakást nézni, úgy értem hogy én is már komolyan belevettettem magam, hogy valamilyen megoldást találjak. Akár még külterületre is kiköltöznék. Egyszerűen annyira irigylem azokat, akiket állatok vesznek körül.

2010. ápr. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Itt több dolgot kell figyelembe venni.

1. A tulaj megengedné-e a kutyát? Ha más albérletbe kell mennetek tudjátok-e vinni?

2. Ha baba lesz,akkor is elfértek-e majd egy szobában?

3. A macskával,hogy jönne ki?

4. Van-e időd lemozgatni a kutyát?

5. Anyagilag nem okozna gondot sem az etetése,sem az orvosi ellátás,ha öreg és beteg lesz?

6. Mennyire lenne ideális kimondott ennek a kutyának,ha be lenne zárva egy lakásba?

Elhiszem,h beleszerettél,de mindezeket figyelembe kell venni. A kutyusnak többet ér,ha kijársz hozzá,szereted és aztán hagyod,hogy a legmegfelelőbb gazdihoz kerüljön. Annyi menhelyes kutyát láttam,akit kivittek,majd pár év múlva visszavitték,mert baba lett vagy új albiba kellett menni és oda má nem vihették és ilyenkor szegény állatnak megszakad a szíve. Én azt mondom,hogy csak akkor vállalj be kutyát,ha már a saját otthonodba viheted,hiszen akkor senki nem szólhat bele.

2010. ápr. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sok menhely nem ad albérletbe kutyust....Erre is rá kell kérdezni. Ha van időd, látogasd, sétáltasd, játsz vele és támogasd! Vagy másik lakás, ház....sajnos jobb ötletem nemigan van!
2010. ápr. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
fogadd örökbe "virtuálisan"!
2010. ápr. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

A fraffáns csak elírás.. frappáns akart lenni...

Köszönöm az ötleteket. Ha valaki még tud valamit, írjon!

2010. ápr. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jaj, az előző én voltam, csak épp a férjem volt bejelentkezve... :)
2010. ápr. 12. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!