Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás után érződik...

Ivartalanítás után érződik valami? Ivartalanított szuka kutyusok gazdijai!

Figyelt kérdés

Ha egy kutyus ivartalanítva van(mint az enyém), akkor lehetséges az, h mikor tüzelne, kicsit rosszabb kedvű, vagy többet alszik, v valamiben megnyilvánulhat?


Azért kérdezem, mert az én kutyusom most 8 hónapos, nem tüzelt még és elvileg nem is fog, de pár hete hisztimanó volt.

Szerintem nem érezheti, hisz nem fejlődnek azok a hormonok nála, de kíváncsi lennék az ivartalanított szuka kutyusok gazdáinak véleményére:)

köszi


2010. ápr. 8. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy érzi meg! Nincs hormontermelése! Ugyanolyan mindig, nincsenek ilyen hullámvölgyek mint ivaros szukánál.
2010. ápr. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

Attól függ, hogy hogyan lett megműtve.

Ha csak a petefészkét vették ki, akkor produkálhat tüzelés szerű tüneteket. Egyik ismerősöm kutyája vérzett, és a kanokat is felvette sajnos, újból meg kellett műteni...

Ha mindent kipakoltak, akkor ivarszervi hormonműködése nincs, tehát emiatt nem lehet "hisztimanó".

2010. ápr. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__722536-szuka-..

A második választ én írtam. Ha beszakadt a petefészekből egy kis darab, akkor lehet. Ultrahanggal és hormonvizsgálattal (vérvétel) lehet megállapítani és ha úgy jártál, ahogy mi, akkor újra műtét. :S

De az is lehet, hogy csak kamaszkori hiszti, nem? Az én kutyám a farkát is tekergette a kanoknak és villogtatott is, csak nem vérzett, de egy az egyben úgy csinált, mintha tüzelne és még a kanok is mentek rá. :S

2010. ápr. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

mindent kivettek, szerintem is inkább kamaszkor hatása volt, bent nem maradt semmi:)

csak kíváncsi voltam a Ti kutyáitok h vannak ezzel:)

2010. ápr. 8. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!