Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szenved a kutyám így? Mi...

Szenved a kutyám így? Mi lenne erre a megoldás?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon szökik. Nincs az a kerítés, ahol ő nem találná meg a kiutat. Hiába van sétáltatva napi szinten, foglalkozva vele stb, alszik egy kicsit utána meg megy csavarogni, ha elmegyünk itthonról ugyanez a helyzet. Az egyetlen biztos megoldás sajnos a lánc (tervben van a kennel, de nincs meg neki a megfelelő hely az udvaron), úgyhogy azt kell mondanom, hogy elég sokat van megkötve. Pl még suliban vagyok és a szüleim dolgoznak végig, de ha hazaérek az az első, hogy elengedem, sokat sétálunk is, szóval, ha itthon vagyok/tudok figyelni rá, akkor szinte mindig szabadon van, hétvégente/szünetekben meg még többet, vagy kicsit be is engedem olyankor. De megszakad a szívem a láncra kell tennem, viszont, ha nem teszem, akkor az is felelőtlenség, mert nem biztonságos neki. Tudom, hogy nem hozunk kutyát még nincsenek meg Neki a megfelelő körülmények stb, de nem gondoltam volna, hogy a közepes testű kutya majd a kerítés pár centis résein fog kiférni, és a csirkehálót is leszedi, vagy pedig abba már bele tudja akasztani a körmeit és átmászik rajta. Hátul is kiássa magát, bár hátulról nem sokfele tud eljutni. Szóval mit gondoltok, mennyire rossz ez így neki? Nem rövid a lánc és egy kennelben sem lenne nagyobb mozgástere. Én nem látom boldogtalannak, de mindenhol azt hallom, hogy ez mennyire kegyetlenség. Mi lenne a megoldás erre?
2016. máj. 6. 14:41
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Igen, más kutyához tényleg szokott, nem kifejezetten szukához, teljesen mindegy neki. De így biztos nem szeretnék ide másik kutyát hozni, hogy neki sincsenek meg a megfelelő körülmények, mert semmi garancia nincs rá, hogy ez megoldaná a problémát. Egyébként a társasági élete se 0. , mert sétánál szokott találkozni és játszani más kutyákkal is.
2016. máj. 6. 15:26
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek azzal, hogy láncon életvitelszerűen ne legyen kutya. De! Nem értem miért gondolják sokan hogy a kennel jobb megoldás. A kennel százszor rosszabb a láncnál, mert ott aztán tényleg kevés a kutya mozgástere.


Én is csak a láthatatlan kerítést tudom javasolni, esetleg villanypásztort. Drasztikus megoldás, de ha nincs más, és az ember biztonságban szeretné tudni a kutyáját, akkor kénytelen ezekhez folyamodni.

2016. máj. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!