Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez normális cseh farkarkaskutya?

Kreg24 kérdése:

Ez normális cseh farkarkaskutya?

Figyelt kérdés

www.jofogas.hu/komarom_esztergom/Cseh_farkas_Champion_kan_fedez__45774748. htm? First=1 Már volt egy ilyen kérdésem csak nem válaszoltak normálisan.

Úgy értem, hogy jól tenyésztett normális cseh farkaskutya, mert nem úgy tűnik.A 2. KÉPET NÉZZÉTEK!!!



#cseh farkaskutya
2016. máj. 8. 18:56
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
100%

"1 évig volt velünk,majd el kellet ajándékoznunk"


Azért az megérne egy misét, hogy miért kellett elajándékozni...

2016. máj. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
100%

nem is értem, hogy miért nem ezt a válasz ragadtad ki, vagy bármelyiket a többi közül. Megtaláltad azt az EGYET amiben ugyan csak 1 ÉVIGvolt náluk a kutya de nem volt agresszí ehhez csak gratulálni tudok...


"Nekem a személyes tapasztalatom-ha nem haragszol-annyiból áll,hogy nekünk is tetszett a fajta és ezért felhívtuk a tenyésztőt.Saját fajtája elkötelezettje,szerelmese szó szerint ezt mondta:,,Őszinte legyek?Semmi jót nem tudok róla mondani".Házat nem őriz,a nála kisebb állatokat pusztítja,szökik,önfejű,nehezen kezelhető,domináns.Intelligens,de ezt a tulajdonságát inkább a maga érdekében használja,minthogy a gazdi parancsait teljesítse.Persze,egy alap engedelmességre rá lehet venni,de nem egyszerű vele az élet.Véleményem szerint gyönyörű kutya,de amelyikkel,mint egy igazi farkassal,folyamatosan harolni kell a falkavezérségért,az hosszú távon alighanem fárasztó lehet."

2016. máj. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
100%

Megártott a sok Trónok Harca?


A farkas nem háziállat. Nem bölcs szellemi vezető. Nem lelki társ. Kőkemény ragadozó. Akkor is kiütközik a farkas-természet, ha valójában már kutyának hívják.


Hányan kell még leírják, hogy NEKED NEM VALÓ CSEH FARKASKUTYA?? Bele akarsz kerülni a hírekbe?


Mellesleg pénzed sincs rá.


Gondolkodj már kicsit. 16 éves vagy. Tegyük fel, szerzel egy ideggyenge kölyköt bagóért. A szüleid etetik, mert balekok. Megmagasítják a kerítést, mert szökik a kutya. Fizetik neked a kutyaiskolát, állatorvost, kártérítéseket a leölt macskákért meg tyúkokért, megmart kutyákért. Tegyük fel, csak a gondolatkísérlet kedvéért, hogy valami csoda folytán, a Jótündér segítségével sikerül megnevelned a kutyát. De mi lesz 2-3 év múlva? Ott fogsz állni egy ivarérett, kifejlett kutyával, és nem tudsz elköltözni, nem tudsz fősulira menni, mert a kutya nyűg a nyakadon, nem találsz vele albérletet, és gyakorlatilag a teljes életedet kitölti, hogy ne nőjön a fejedre. Vagy ha dolgozni kezdesz, akkor napi 8-10 órában a kutya mit csinál szerinted? Epedő tekintettel lesi a kaput, hogy mikor jön a gazdi? Lópikulát, szétkapja az udvart, a házat, aztán meglép csavarogni, vadászni, és remélheted, hogy nem egy játszótéren köt ki visítozó, szaladgáló apró lények közt, akik felébresztik a vadászösztönét.


Nekem "csak" kuvaszom van, de kb. 8 évet vártam rá. Én, veled ellentétben, nem vagyok kezdő kutyás, és még most is napi szinten küzdök a kutyám próbálkozásaival. Egy cseh farkast akkor sem vállalnék be, ha aranyban kínálnák a súlyát. Nem óhajtok sittre jutni miatta.

2016. máj. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 A kérdező kommentje:
Még erre is tudok mondani valami.Amit venni akarok abba jobban kiütött a német juhászkutya és nyugodt MERT MONDTÁK.
2016. máj. 9. 07:20
 35/50 anonim ***** válasza:
100%

Mondták? Ja, akkor jó, megnyugodtam.

De most komolyan, te helyből vagy ilyen hülye, vagy néha nekifutsz egy kicsit?

Ismerek olyat, akinek szintén azt mondta a "tenyésztő", hogy a kiskutya, amit választott, egészséges, "fajtiszta" bichon havanese, a törzskönyvet majd küldi postán... aztán a kiskutya majdnem belepusztult az oltások hiányába, és felnővén kiderült, hogy még spániel is volt a közeli felmenői közt.

Mondani bárki mondhat bármit.

Fogd már fel, hogy ez a döntés nem pillanatnyi tini-hóbort kéne legyen, hanem 15 évnyi felelősségvállalás!

Amúgy meg, hogy egy kölyök milyen, nem feltétlen determinálja, hogy milyen lesz felnőttnek. Még szakértő nevelés mellett sem, amiről a te esetedben nem beszélhetünk.

2016. máj. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:

El akarok adni egy kutyát (nem vagyok tenyésztő, mert ő is csak egy szaporító, de mindegy...). Nem érdekel, hová kerülnek a kutyák. El akarom adni a kutyákat......


Szerinted azt fogom mondani, hogy ez a legnehezebben kezelhető fajta?

Segítek: NEM.

De nem is biztos, hogy tiszta cseh farkas... Lehet fél év múlva kiderül, hogy egy keverék. Vagy beteg.

Becsaptak.

Menj el menhelyre, és hozz el egy kedves nj keveréket. A 40 ezer forintodból normális egészséges tk-s kutya úgysem lesz.

2016. máj. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:

ááá nem hiszem el. MONDTÁK? Dejó, a szülők lehet, hogy nyugodtabbak az átlagnál, de az hogy a kölykük milyen lesz azt nem tudni. Ha tanultál volna genetikát tudnád, hogy egyes tulajdonságok visszajöhetnek a korábbi felmenőktől. És honnan tüdod, hogy a nagyszülei v dédszülei milyenek voltak annak a kutyának??


A szüleid mit szólnak a fajtaválasztáshoz? Nem tudom, hogy ennyire sz.rnak bele, hogy milyen kutya kerül a házhoz, vagy nem is ismerik.


Már annyiszor leírták, hogy neked NAGYON veszélyes lenne egy ilyen kutya. Válassz inkább németjuhászt ő azt lesi, hogy miben tud a kedvedre tenni ellenben a cseh farkaskutyával, aki nem házikedvenc és nem fltétlne fogadja el, hogy te dirigálsz neki.

2016. máj. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 A kérdező kommentje:
Jó köszönöm értem, szóval ABBÓL a 40000Ft-os alomból ne vegyek de másból fogok arra nem vehettek rá. Az apám nem nagyon volt oda, hogy most meg ilyen kutyát de akkor gyűjtök és a drágábbat veszem.A tulajdonságai nem érdekelnek épp azt szeretném, hogy nehéz legyen.
2016. máj. 9. 17:35
 39/50 anonim ***** válasza:
Hát jó.
2016. máj. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
Én tényleg nagyon szépen megkérlek pár év mulva mesély hogy haladsz! :D köszi!
2016. máj. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!