Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen táppal etessem a 5...

Milyen táppal etessem a 5 hónapos kutyámat? Staffordshire most örököltem az egyik ismerőstől. Külföldre megy dolgozni neki nem kell már én eddig is sokat vigyáztam rá.

Figyelt kérdés

Ő nem minőségi táppal etette. olcsó konzervekkel tápokkal maradékkal.

Én is felesbe szeretném. Nem tudom mi lenne a jó neki,

Főznék neki szívesen is akár csirke farhátat stb. Tészta rizs. Proteint adhatok e neki?

Mi a helyzet az olcsóbb tápokkal?


2010. ápr. 8. 20:12
 1/7 anonim válasza:

pulykamell pulykamelll...:P

adj neki azt amit szeret;D és naposint

2010. ápr. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Olcsóbból szerintem a Happy dog és a Dog chow ami még normális :)
2010. ápr. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A baj az, hogy ha egyszer megszokta a háztartási maradékot, nehezen fog átállni a tápra, legyen az bármilyen jó minőségű is. Jobb neki, ha a konzervről leszoktatod, az nem egészséges. A szárazak közül az Acana-t és a Royalt szokták javasolni, azok nagyon jók, tudom, drágábbak, de ha 13 kilós kiszerelésben veszed, úgy csak kb. 1500 kilója, és abban minden benne van, ráadásul a kutyák is szokták szeretni.

Próbálkozni kell, mit eszik meg. Az enyém pl. a kedves szomszéd jóvoltából házikoszthoz jutott, azóta, ha csak teheti, átmegy a szomszédba, leellenőrzi a szomszéd kutya tálját, nincs-e benne maradék.

A lényeg, hogy a fő tápláléka száraz legyen, mellé egy kis maradék nem árt.

2010. ápr. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két staffordom van az egyik 9 hónapos a másik négy a kisebbik kan a nagyobbik fiú. Ha rám hallgatsz és megfogadod minőségi tápot veszel neki nem jössz ki drágábban sokkal, hiszen a minőségi tápból jóval kevesebb kell mint az alacsony vagy közép kategóriásból. Konzervet semmiképpen se adj neki, vagy csak ritkán de abból is minőségit. Így meg van az esélyed, hogy nem teszed tönkre a kutyád ízületeit. Javaslom, még a Noroflex prémium tép kiegészítőt ízületvédőnek és megfelelő kiállást fog biztosítani neki. Proteint semmiképpen se adjál neki külön nem fogsz vele jó eredményt elérni és el is ronthatod vele a kutyát. Nem egyszerű kutya került hozzád, remélem értesz a kutyákhoz és tudod, hogy kell bánni ezzel a mindig mozgó szeretetéhes izomtömeggel. Ha gondolod írj rám privátba és nagyon sok hasznos tippet tudok adni, hogy ne ess bele abba a hibákba amikbe én. Egyébként én főzök is neki felfedeztem egy jó kutyakajást ahol nagyon olcsón vadhoz marhához zúzához szívhez is hozzá tudok jutni és egy nap főttet esznek egy nap szárazat. Sokan azt mondják nem tökéletes így mert nem fogják megenni a szárazat nekem ezt mindkettő kutya cáfolja. Tésztát semmiképpen ne főzz a húshoz inkább rizst kísérőnek. Vigyázz az etetéssel nagyon könnyen fel tudnak szedni pár kilót. Ne edzesd minimum egy éves koráig mert szintén tönkre fogod tenni és egy fájdalommal élő felnőtt kutya lesz belőle. Remélem tudtam segíteni és ha gondolod akkor keress meg és tudunk tapasztalatokat cserélni.
2010. ápr. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok elírtam a nagyobbik szuka :D
2010. ápr. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

aki először válaszolt! mi az hogy napozin? normális vagy :s idiota!!!

nyahh nekem is staffim van én azt mondom Eukanuba vagy PRo Plan ezek nagyon jo tápok de ott van még az acana valamint happy dog-nak a szuperprémium minősége! nem kell neki plusz protein! viszont olyan vitamint vehetnél amibe van glükozamin ill. kondroitin! sokat mozognak szeretnek! és remélem sokat viszed szabadba! és a nagytestű kutyáknak ez kell is! ajánlom a Dr.Rx vitamint! sok sikert a neveléséhez:)

2010. ápr. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha ki tudod fizetni, akkor Acana, Orijen, Eukanuba, Yarrah, Real Nature, Profilum.

Középkategóriás: Dog Chow, Flatazor, Happy Dog, Biomill. Ezek mellé heti 1-2 alkalommal főzzél húst, májat, szívet, zúzát, tésztát, rizst, zöldséget, adj neki gyümölcsöt, túrót, tojást, esetleg kevés müzlit, zabhelyhet, joghurtot, kefírt (persze nem egyszerre), heti 1-2 alkalommal adj neki egy jó nagy velős csontot vagy disznó lábszár csontot.

Konzervet ne adj neki, magas a víztartalma, és rontja a fogakat.

2010. ápr. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!