Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Behívás? Kis segítség? Nagyon...

Behívás? Kis segítség? Nagyon megijedtem.

Figyelt kérdés
Van egy egy hete talált Jack Russell féleségem, öt hónap körüli. Elengedtük apával a parkban, elég nagy hely. Egy kicsit előre ment, majd próbáltam utolérni. A végén már szaladt. Majdnem elkaptam, amikor még jobban begyorsított. Aztán amikor már közel voltunk az úthoz körbekerítettük, és pórázon hazavittük. Nagyon megijedtem. A kertben próbáltam ezt a másik irányba futós módszert, de nem hatotta meg, hogy egyedül maradt. Meg szeretném neki tanítani a behívást atom biztosra. Tudnátok adni tippeket? (nem kell leoltani, hogy kutyát nem kergetünk, tudom jól. De ha valaki belegondol milyen lett volna ha életem első kutyáját elütik. Annyira sokkban voltam, csak arra tudtam gondolni nehogy véletlenül megtörténjen.) Amúgy ha valaki azt tanácsolná, hogy ne engedjük el, milyen lenne, ha egyszer elszakadna a nyakörv? (csütörtökön megtörtént) Hogy játszana más kutyákkal? De egyébként mindent szívesen fogadok!12/L
2016. máj. 9. 10:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Bekerített helyen jutalomfalattal behívod, ha odamegy, megkapja a jutalmat, s nagyon megdicséred. Amúgy kutyaiskolában kellene vinni, ott mindent szépen megtanítanak nektek.
2016. máj. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Vidd el kutyasuliba, az a legbiztosabb.

Mi oda járunk és most pont ezt tanuljuk. De itt is több módszert használnak. Először csak elmész messzebbre és hívod (odajön jutalom), aztán elbújsz valami mögé, aztán már tök messze vagy és elbújsz, után hoznak csomó kutyát, azok között kell átmenni, van, hogy az oktató tereli el a figyelmét, akár esernyővel vagy bármi más zavaró dologgal.

Szóval szerintem jobb a profi.

2016. máj. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Inkább vissza kellene juttatni a gazdájához...
2016. máj. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1 hete nálatok élő kölyökkutyától hogyan is várjátok el, hogy biztos behívása legyen? Nem tudni, az előző helyen hogyan foglalkoztak a kiskutyával. Egyáltalán tanították-e?

1 hét után még nem is igazán kötődik hozzátok az a kiskutya.

Szóval, vagy kutyaiskola, vagy elkezded bújni a netet kutyanevelés témában.

2016. máj. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az Alpokalja kutyasuliban néztem foglalkozásokat, de nem tudok /értek két dolgot: ha nem jó az időpont magánfoglalkozásokra menjünk? Öt hónapos kutyasuliba mehet? Oviba nem akarok vinni, bár jó lenne neki egy-két haver. Anya úgy gondolja ennek a kutyusnak mindegy, hisz kotorékeb. De talán jobb belátásra tudom bírni.
2016. máj. 9. 11:38
 6/8 Szilvi & Argos ***** válasza:
Nézettetek benne chipet? Lehet, hogy a gazdája nagyon várja haza...plakátoljátok, hogy találtátok, eredeti gazdáját keresi!!!
2016. máj. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, hogy erre nem tértem ki, chip nélkül kidobták a menhely elé volt kikötve, mielőtt észrevették volna elhoztuk. Amúgy csontsovány, bolhás volt 32 kullancsal.
2016. máj. 9. 11:51
 8/8 anonim ***** válasza:

Először is lazíts kicsit. :)

Ne a parkban, ezer inger között kezdd el tanítani a behívást, hanem otthon, a megszokott, unalmas lakásban. Játék közben. Kedves, vidám, csalogató hangon hívd magadhoz (ha leguggolsz, vagy valami játékot mutatsz neki, eleinte szinte ösztönösen oda fog futni hozzád). Jutalmazd. Napjában ismételd minél többször, persze ne unásig, hanem mindig óriási ováció, dicséret legyen, ha odamegy hozzád a hívásra.

Utána néha olyankor is hívd, amikor épp mást csinál, pl. játszik, szimatol stb. Ekkor extra jutalom várja.

Később az udvaron gyakoroljatok. Mikor már az is megy, irány a bekerített futtató. Na, ott nem fog menni, előre szólok. :) Ne keseredj el, gyakorolj kitartóan, és valami szuper-finom jutalomfalattal készülj.

Aztán a "szabad" sétát szerintem ne városi parkban, hanem egy kihalt mezőn kezdjétek el. Legalább te sem parázol, hogy kifut egy autó elé vagy elkapja egy nagy kutya.

A kutyaovi nem rossz dolog, ott is folyik tanítás, és egy terriernél, főleg ha rossz ingerek érték a korai kölyökkorban, mint a te kiskutyádat, alaposan kell szocializálni. Sokkal könnyebb lesz vele később, ha megtanulja a más kutyákkal való kommunikációt, nem lesz idegroncs balhégép, mint sok terrier.

Egy kis motiváció: nekem Jack Russellem van, tökéletesen behívható, még ha macska/nyúl ugrik is fel előtte a mezőn, is le tudom füttyenteni róla. A terrierek rémesen okosak, csak nehéz velük megtalálni a hangot. :)

Tölts sok-sok időt a kiskutyáddal. Aludjon az öledben, míg tanulsz. Játssz vele, simogasd, apránként tanítgasd, építs ki vele bizalomteli viszonyt. Ha megfelelően kötődik hozzád, sokkal könnyebb dolgod lesz.

Ugyanakkor legyél vele határozott és következetes (főleg, ha már kicsit kiheverte az őt ért traumákat). Ne hagyd, hogy a fejedre nőjön, mert bár fantasztikusan okos kis kutyák, épp ezért igazi kis mocskok tudnak lenni.

2016. máj. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!