Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Illatos út? (több kérdés)

Illatos út? (több kérdés)

Figyelt kérdés

Sziasztok! EZ egy eléggé összetett dolog, tehát szeretném, ha nem néznétek a kérdéseket össze, vagyis külön-külön, egymástól függetlenül lennék kíváncsi a válaszotokra.Köszönöm:)


1.) Milyen az Illatos úti menhely? Kijönnek "környezettanulmányra? Esetleg tapasztalat?


2.) A most 6 éves kutyusom mellé szeretnék még egy kutyát, sok indok van, ami miatt szeretném. De a mostani eléggé domináns... De biztosan leállítanám, ha arról van szó. kis termetű, csivava-pincsi keverék. Eddig nem jött jól ki a kutyákkal, a lányokkal pláne, de most újrakezdem a nevelését, vagyis már 1 éve. (8 évesen kaptam, el lett rontva a nevelése, mivel engem sem nevelt senki, de ez mellékes...) Most úgy érzem, megérettem egy kutyára. Évek óta bizonygatom, és látják a mostani kutyánkon is a fejlődést. Tehát ha viszonylag korrigálnám a hiányosságokat, de esetleg vita lenne a helyből/kajából, azt szerintem meg tudnám oldani... MInden más megoldható.

Nem tudom, mennyire írtam le értelmesen...:D


TEHÁT: A másik kutyám mellé lehetne? (dominánsabb, hajlamos kisebb agresszióra, de csak a szája nagy, és eléggé féltékeny típus. De egyébként már jól kijön minden kutyával, és játékos. )


14/L

Köszönök minden választ!



2016. máj. 17. 19:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudom nem ez volt a kérdés, de 14 évesként nem fogadhatsz örökbe.
2016. máj. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Természetesen a gyámom, akivel együtt élek fogadná örökbe, és támogatnának........ Tudok minden dolgot az örökbe fogadásról.... Csak hogy jönnek ki környezet tanulmányra?
2016. máj. 17. 20:08
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az Illatos út nem menhely. Gyepmesteri telep. Semmiféle környezeti tanulmányra nem mennek ki.

Odamész. Ott vannak a kutyák. Ráböksz egyre, ezt kérem. És viheted, ha kifizetted érte a pénzt.

2016. máj. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mint már írták, az Illatos út nem menhely. Nem mennek ki környezettanulmányra sem.

Viszont nem biztos, hogy érdemes addig örökbefogadnod még egy kutyát, míg a meglévő nem tud jól működni más kutyák között is.

Ha megoldható, előbb jó lenne neki egy szocializációval is foglalkozó tanfolyam egy kutyaiskolában.

2016. máj. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm... De benne van az örökbefogadási nyilatkozatban is... Csak mások azt mondták, hogy nem. Ezért nem tudom.


4.PONT az: [link]

2016. máj. 17. 20:56
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Bárkinek odaadnak bármit, csak legyen szabad hely. (sajnos, amit most nem rád értek)
2016. máj. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem... Köszönöm!
2016. máj. 17. 21:04
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Van egy szerződés, kimehetsz többször is, ha kicsit össze akarsz szokni a kutyával, baromira nem érdekli őket. Akit kihoztam 0 szocializációval nagyon támadott mindenre. Kérdeztem, mennyit engedik ki egy nap? 1X. Mondom, és foglalkoznak vele, hogy összeszokjon más kutyákkal? Nem, ez gypmesteri telep, nem menhely. Őőő és az, hogy a 30 kilós kutya 19 kiló az úgy nem gáz...? Hát, ha nem eszik nem eszik, nem fogják pátyolgatni.

Na el is hoztam azt a kis szerencsélent, mára a szívem egyik csücske a másik kutyám mellett, kis odafigyeléssel álomkutya lett.

Nekem egy papírt kellett kitöltenem, amin olyanok voltak, hogy "Adsz-e a kutyának tejet? Igen-Nem" ilyesmik. De szerintem el se olvassák, ez csak amolyan látszat-kérdőív. Nem jönnek ki hozzád, nem érdeklődnek többet a kutyáról.

2016. máj. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Tapasztalatom az van. Onnan fogadtam örökbe kutyát, kb. ráböktem és vihettem is, ki kellett tölteni a papírokat és ennyi. 5000 Ft volt a kutyus kihozatala. Betegen hoztam el, bélgyulladása volt, törött foga, kennelköhögése. Úgyhogy pár ezer forintot otthagytam az állatorvosnál, de szépen rendbe jött :) És maga a kutya...Egy sátánfajzat volt :D 1 éves kamasz, rosszalkodott, kötekedett a többi kutyával, még ma is táncol néha az idegeimen, de imádom. Igazi domináns kis p.öcs :D


2. Egy csivava-pincsi keverék mellé egy hasonló méretű (Illatos úton inkább közepes-nagytestűek vannak), megadóbb jellemű kutyát kéne kihoznotok, így ha balhéznak is eleinte nem történik tragédia :D Semleges területen kéne őket összeismertetni (házon és kerten kívül), aztán együtt hazamenni velük és rögtön korrigálni, ha BÁRMELYIK úgy viselkedik, hogy az neked nem tetszik. Már egy ronda nézésért is rájuk lehet szólni. Annyi a lényeg, hogy TE és a CSALÁD MINDEN TAGJA főnök és nem tűritek a rosszalkodást. A jó viselkedést (pl. fenékszaglászás) meg megdicsérni. Együtt és külön-külön is foglalkozni kell majd aztán velük, hogy összeszokjanak.

2016. máj. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nektek az értelmes választ! Segítettetek, és igen, tudom, éppen ezért szeretnék onnan örökbefogadni, mert nem a legjobbak a körülmények, és segíteni akarok. Kölyök lenne amilyet hoznánk, 3 hónapos. Kis termetű marad, az biztos.:) Köszönöm!
2016. máj. 18. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!