Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítseteek! Kaptam egy Husky...

Segítseteek! Kaptam egy Husky kiskutyát, de mindig harapdál, hogy tudom leszoktatni róla? (többi lent)

Figyelt kérdés

10 hetes Husky kiskutyáról van szó. Állandóan harapja a kezem, bokám, lábam.. mindenem, ahol éppen ér.

Mit csináljak, hogy leszokjon erről? A családban csak engem harap, senki mást nem, miért?

Félek, hogy ha nem foglalkozok vele nagykorában is harapni fog.


2016. máj. 25. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Egy kiskutya harap. Ezzel most még nem nagyon tudsz mit kezdeni. Ha fáj, összeszorítod a száját. 12 hetesen meg már viheted kutyaoviba.
2016. máj. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%

Szia!

Ezt nem csak a huskynál gond hanem minden kutyusnál.

Csináld a következőt:

Ha megharap, bárhol, adj ki éles hangot, mintha pl aú, és hgyd ott amíg le nem nyugszik (leül vagy lemegy tőled, nem foglalkozik veled) és utána kezdhetsz vele tovább játszani, de addig karbateszed a kezed, elfordulsz tőle és még csak rá sem nézel. És ezt mindig csiáld meg még akkor is ha nem fáj a harapása mert később rosszabb lesz már csak a termetéből adódóan is.

Sok sikert és kitartást!

2016. máj. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Minden kiskutya harapdál, társai között is gy játszanak! Tiltani kell neki, ha "megharap" mondom nem, felállsz és otthagyod. Kitartóan, sokáig kell csinálni, gyakorlatilag ő még egy kisbaba, mindent meg kell tanítani neki, mi helyes és mi nem az.


Olvass kutyás könyveket, sokat tanulhatsz belőle és sajnálom, hogy pont husky választottak, mert egy makacs, öntörvényű fajta, első kutyának nem ajánlott, csak tapasztalt gazdiknak!

2016. máj. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*mondod
2016. máj. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 elwera ***** válasza:
Mi a nagyobbik kutyust gyerek korában orron pöcköltük amikor az éles kis fogaival harapdálni próbálta a kezünket. Az orra érzékeny volt, ezért aztán hamar leszokott a harapdálásról, mert hát nem szerette a pöckölést. A játékait téphette, azt hagytuk neki.
2016. máj. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem mi választottuk, ajándékba kaptuk és nem akartuk visszautasítani! :)

Egyébként van egy pulink is, de ő nem volt ilyen rossz.


Az orrát szoktam "pöckölni", de nem is érdekli, folytatja tovább.

Köszönöm a tanácsokat a többit kipróbálom! :)

2016. máj. 26. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!