Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tápon kívül hogy lehet még...

Tápon kívül hogy lehet még kutyát etetni? Probléma lent!

Figyelt kérdés

Kb 12 kg-os kutya, tápot kap, de borzasztó keveset eszik, az egy napi adagját 5 napig adom neki.

Rengeteg tápot próbáltunk már, úgy, hogy kirakom, ha nem eszi meg elveszem, de nem elég erős az életösztöne úgy tűnik, mert napi pár szemmel elvan, viszont egyre soványabb, így változtatni kell.

Gondoltam rá, hogy akkor főzök neki, de mégis mit lehet? Ha főtt kaja van keverve a táppal, úgy jobban megenné, valami kutyás étrend létezik?



2016. máj. 26. 19:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Olvass utána a BARF etetésnek!


Milyen tápot kap amúgy?

2016. máj. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%

én is a barfot tudom javasolni.

a konzervert amúgy szereti? nem mintha az egészséges lenne, de az sem az,hogy nem eszik semmit! a konzervet általában jobban szeretik a száraztápnál.

de ha igazán jót akarsz,akkor húst adsz neki . lehet kapni olcsón is,direkt kutyáknak szokták azokat venni.

de ha nem változik, akkor vidd el dokihoz, lehet valamilyen betegsége van és amiatt nem eszik rendesen

2016. máj. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
Főzhetsz is neki, de nézz utána a BARF és a PREY etetésnek.
2016. máj. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
27%
Nyers hust,csirkenyak,farhat stb. Probald a tapot is mellette remelhetoleg megjon az etvagya
2016. máj. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
67%

Esetleg vegyél konzervet, és keverj egy nagyon keveset a tápjába. (Tényleg nagyon keveset)


Lehet attól jobban megjön az étvágya

2016. máj. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
63%
BARF! Ne mérgezd car tápokkal meg konzervekkel! :)
2016. máj. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
19%

Szia!

A száraz táp nem elég egy kutyának sem, mert függetlenül attól hogy milyen típusú/márkájú az olyan mintha Te mindig csak különköző kekszet ennél. Vegyél neki konzervet, ha az sem megy akkor először melegítsd meg neki egy kislábosban és utána tedd oda neki (olyan melegen h ne égesse meg).

Ha mindenképpen főzni akarsz neki, nyugodtan használhatsz alapanyagként a hús mellett zöldségeket, ha azt összefőzöd neki úgy hogy nem fűszerezed akkor semmi baja nem lesz. csak arra vigyázz hogy ne legyen mebbe csont ami megakadhat a torkán.

2016. máj. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A barf ha jól értem akkor nyers hús, plusz zöldség-gyümölcs esetleg? Ezzel semmit nem kell csinálni, csak mehet nyersen?

Most ez hülye kérdés lesz, de ti a húst hol szerzitek be?:D

Simán hentesnél?

Igen, a konzervet szereti, csak az nem használt neki, naponta kb 7-8x ürített, ami szerintem rengeteg.

Most éppen Happy Dog-ot eszik, de próbáltunk már Acana, Brit, Kennels favourite, Orijen, tényleg sok félét, és szerintem ezek nem rossz minőségűek:/

Semmi betegsége nincs, már voltunk orvosnál, egyszerűen csak irtó rossz evő.

2016. máj. 26. 21:45
 9/17 elwera ***** válasza:
51%

Én mostanában a Tescóba, Pennybe, Sparba szoktam venni csirkenyakat, pulyka zúzát, farhátat. Vagy egy egész csirkét veszek, szétszedem, a combját és a mellét megsütöm magunknak, a többiből pedig főzök egy levest a kutyáknak. Néha sütök nekik csirkemájat is. A zöldborsót is szeretik. A kisebbik kutyám imádja a főtt kukoricát is és ügyesen le tudja rágni a csőről a kukorica szemeket. Amikor nincs kedvem húsokkal szórakozni, adok nekik tápot, de mivel nem kapnak sokszor, így első nap még örömmel megeszik. Második nap már lassabban fogy el és úgy a harmadik napon kezdenek el finnyáskodni a tápra.

Kevertem már bele konzervet és volt hogy a konzervet kiették, a tápot meg otthagyták. Ha van egy kis pörkölt szaft, azzal ízesítve jobban megeszik. Szoktam adni nekik sajtot is, meg halat, vagy ananászkonzervből egy-két szemet. Multhéten egyik nap csináltam nekik tojásos nokedlit. Azt is nagyon falták. A nyers farháttal volt egy problémám régen, azt azért hagytam abba, mert a kisebbik kutyám felfúvódott tőle és olyanokat fingott, hogy elájultunk a lakásba.

Aztán megpróbáltam úgy hogy megfőzöm és úgy jó volt, akkor nem fingorászott. Úgy látszik neki érzékenyebb a gyomra. Amúgy annyiból is jobb szerintem gyengén megfőzni a húsokat, mert úgy nem marad benne féregpete. Nyilván nem szoktam annyira szétfőzni mintha magunknak készíteném, csak kicsit.

2016. máj. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
58%

Nagyon ajánlom ezt a csoportot:

[link]

2016. máj. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!