Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj ha fiatalon idős kutyát...

Baj ha fiatalon idős kutyát szerzek?

Figyelt kérdés
14/L vagyok és örökbe akarok fogadni egy 8-9éves kutyát...közép-nagy termetű..de a barátaim azt mondják ne fogadjak örökkbe időset mert fiatal vagyok fiatal kutya kell és az idős kutyákkal "gond van"..szerintem ez hülyeség.szerintetek?
2016. máj. 29. 20:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Valóban hülyeség.Egy idősebb kutya ha jól van nevelve még talán jobb is mint egy neveletlen izgága kölyök. Csak abba kell beletörődni hogy fiatalabb társaival ellentétben lehet hogy csak pár évig lesz melletted. :(
2016. máj. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A fiatal kutyákkal is van "gond".

Szép dolog tőled, hogy idős kutyát szeretnél. Gondolom, menhelyről fogadsz örökbe.

Figyelj arra, hogy a leendő kutyádnak milyen a természete, vidd ki sétálni. Legyen barátságos, lehetőleg ne ijedős, és semmiképpen nem agresszív.

Annyi hátránya van idősebb kutya örökbefogadásának, hogy kevesebb ideig lesz veled. Viszont cserében megszépíted idős napjait, végre boldog lehet, mert lesz gazdija.

2016. máj. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen az lehet hogy pár évig lesz melletem de legalább azt a pár évet nem a menhelyen élve élje :)
2016. máj. 29. 21:05
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeséget beszélnek a barátaid és csak arra tudnak gondolni, hogy mennyire cuki a kölyökkutya. Nagyon szép és becsülni való dolog, hogy te képes vagy ezen túl látni, az idősebb kutyák is megérdemlik a szeretetet.


Az teljesen hülyeség, hogy az idősebbekkel több gond van, 2 éves koráig egy fiatal kutyával pont annyit lehet állatorvoshoz rohangálni, mint egy beteges öregebbel. Örökbefogadáskor persze nyilván tudni lehet, hogy van-e és ha igen, mennyi egészségügyi gond a kutyával.


Hajrá és ne hallgass a barátaidra!

2016. máj. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szep dolog toled! Ha szuleid is megengedik, akkor fogadd csak orokbe. :) a kolyok kutyakkal is ugyan ugy gond van. Bar az idosebb kutyaknal igaz,hogy tobb egezsegugyi gond lehet.
2016. máj. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Meg engedik hisz azért néztem körül :) azért akarom annyira ezt a kutyát bármien hihetetlen mert 3évvel ezelött (akkor 5éves volt) és beleszerettem!!szó szerint! De akkormég nem lehetett kutyám!most hogy lehet és valójában csak csodálkozom hogy megtaláltam 3év elteltével MINDENFÉLEKÉPP akkarom!!csak mindenki az öregségével jön! Hiába vagyok 14/L jogom van ugyanugy 8-9éves kutyám legyen.
2016. máj. 29. 21:17
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen alapon egy fiatal kutya is meghalhat akár pár hetesen.
2016. máj. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Vidd csak haza azt a kutyát, ha amúgy nincsenek súlyos viselkedési problémái (nem agresszív). Ő is boldog lesz, és te is, és nagyon jót is teszel vele. Ne hallgass azokra, akik a kora miatt le akarnak beszélni.

Lehet, hogy már csak egy pár évetek lesz együtt. De nem baj. Addig is boldogok lesztek együtt, és ez a lényeg.

Le a kalappal előtted :)

2016. máj. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
De jó!!! Vidd haza a kutyust akit kinéztél és ne hallgass a barátaidra! :) írd meg ha már nálad van légyszi!
2016. máj. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az utolsóval írd meg légyszi hogy hogy alakult :) szurkolok hogy meglegyen az álom kutyus.
2016. máj. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!